Rosa Ventorum: Христина Соловій випустила новий альбом

Христина Соловій випустила першу частину альбому-квадрології Rosa Ventorum про фентезі-світ, що оберігає від буденності.

Христина Соловій анонсувала перший за три роки альбом Rosa Ventorum , що вийде у чотирьох частинах. 28 травня відбувся реліз EP Rosa Ventorum I – перша частина альбому-квадрології, у якому співачка порушує тему відмови від нав’язаних очікувань та романтизує стосунки як фентезі-світ, що оберігає від буденності. До збірки увійшли чотири пісні: «Втікала», «Губи в вині», «Коала» та «Краще мовчи». Також на слухачів чекатиме чотири інструментальні фонограми для кожного трека.

Назва альбому Rosa Ventorum перекладається з латині як «Роза вітрів» та символізує подорож і віднайдення загубленого шляху. У графічному зображенні від його центру розходяться промені в  чотири сторони світу. Тому альбом вийде окремо в 4 EP-частинах, що розкажуть про варіанти шляху для героїні. 

Сенси та звучання альбому Rosa Ventorum

Авторка пісень Христина Соловій в альбомі проживає катарсис після кризи «чверті життя», відмовляється від нав’язаних очікувань суспільства та оспівує набутий досвід чутливості до всіх проявів життя.  Сама співачка описує стиль свого нового альбому як мелодичний фентезі-поп з казковими метафорами та пристрасним саундом, що уподібнюється зустрічі арт-відьмацтва Kate Bush та побутового юнацького максималізму Arctic Monkeys.

В новому альбомі попдіва романтизує стосунки як символ нової щирості, захищаючись від токсичного світу та стверджуючи, що всі почуття унікальні, а кожне кохання – окремий фентезі-світ.

«Ідеєю платівки є пошук героїнею свого шляху мрії у токсичному світі очікувань. Її покоління прагне високої мети – свободи і щастя, побудувати вище і сакральне. Сьогодні війна на сході України створює для молоді гнітючу атмосферу жадібного проживання життя, коли кожен день як останній і живемо один раз. Висока мета отримує прозаїчне втілення стати відомим і багатим за будь-яку ціну тут і зараз. Молодь зациклена на мрії блискавичного успіху та швидкого збагачення без права на поразку. Це породжує культуру пустого декадансу та претензійної поведінки. Символом епохи стали показове споживання, бажання покрасуватись та пусті і швидкі стосунки, які розбиваються об буденність», – коментує Христина Соловій новий альбом.

Альбом відкриває перша частина – EP Rosa Ventorum I. На шанувальників чекатиме чотири композиції. Трек «Втікала» – декларація свободи особистості та усвідомлення себе як творця свого щастя. «Губи в вині» – вінтажний рок-н-рол твіст про ревнощі та довіру. «Краще мовчи» – бароко-поп балада про магію мовчання як способу слухати одне одного. «Коала» – радіохіт про цінність скороминущих див у стосунках.

Новим альбомом казкарка Христина Соловій концептуалізує мелодику українського фольклору та власний стиль казкового словопису, за який її полюбили слухачі, у авторський жанр «фентезі-поп».

«Фентезі-поп – це моя пропозиція авангардно подивитись на музику, яка натхненна містичним українським фольклором. Так я хочу привернути увагу молодої аудиторії, яка любить втікати у фентезі-світи, щоб вони пізнали себе глибше, як колись це зробила я. Ми усі спадкоємці унікальної народної культури героїв, містики та магії. Наші класики Леся Українка та Гоголь оформили це у літературні всесвіти. Тяглість української музики від Івасюка і вусатого фанку, в 90-ті ВВ, Руся та Ірина Білик, Руслана в нульові і тепер до Go-A – це щоразу авторське осмислення всесвіту українського фольклору. Мої авторські пісні теж витікають з народних, моя мелодика базована на столітніх традиціях нашого народу, український фольклор – моє головне натхнення», – коментує Христина Соловій.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Христина Соловій (@soloviyka)

Христина Соловій – попдіва україномовної музичної сцени, яка відома своїм казковим стилем лірики та фентезі-кліпами. Кар’єру співачки почала на сцені львівського арт-клубу “Дзиґа”. Після участі у “Голосі країни” співпрацює зі Святославом Вакарчуком. Всеукраїнську популярність здобула завдяки авторському хіту “Тримай”, “оді всіх закоханих”, кліп на який здобув премію “YUNA 2016”. У 2015 році здійснила дитячу мрію та видала альбом народних лемківських пісень “Жива Вода”, за який отримала народну премію “Стартап року” від “ Радіо Аристократи”. У 2018 презентувала дебютний авторський альбом “Любий друг”, за який її номінували на “Співачку року” від премії “YUNA 2019”. Соловій потрапила у рейтинг “Топ-100 найвпливовіших людей України” (2017) та “Топ-100 найвпливовіших жінок України” (2018) від журналу “Фокус” та “Top 30 Under 30” від Kyiv Post. Зараз артистка працює над другим авторським альбомом Rosa Ventorum. Христина є обличчям гуманістичного руху Uanimals, який бореться за права тварин.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також