Розшарування нігтів: 4 прості причини, які легко усунути

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

  • Пілінги: все, що потрібно знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Абетка вітамінних добавок

    бады

У чому причина розшарування нігтів і як з цим боротися? Іноді стан нігтів, подібно до дзеркала, відбиває внутрішні проблеми організму, але в більшості випадків причини крихкості досить прозаїчні, і ми здатні їх усунути самостійно.

Слабкі, тендітні нігті й такі, що розшаровуються – проблема, яку не варто пускати на самоплив. Іноді вона може доставляти фізичний дискомфорт, тому що нігті гнуться і ламаються. Але в більшості випадків – це, скоріше, естетична проблема: нігтьова пластина виглядає неакуратно, а вільний край – нерівно. Доктор Дебра Джаліман, доцент дерматології в Медичній школі Icahn при клініці Mount Sinai в Нью-Йорку, допоможе з’ясувати причину цієї незручної проблеми і розібратися, як її вирішити раз і назавжди.

«Медичний термін розшарування нігтів носить назву оніхошизіс, – пояснює доктор Джаліман. – Нігті складаються з декількох шарів, а нігтьова пластина побудована з кератину, який є білком. Коли нігті стають тонкими й тендітними, шари відділяються один від одного, і ми маємо непривабливу картину. У рідкісних випадках розшарування може бути ознакою більш серйозного захворювання, але в основному воно відбувається з простих причин». Ось найпоширеніші з них.

Расслоение ногтей

Нестача заліза

Найпоширеніша причина, з якої ваші нігті можуть лущитися – це дефіцит заліза. Якщо у вашій дієті відсутні зелені овочі й м’ясо, прийшов час купувати продукти з високим вмістом цього мінералу, такі як шпинат, пісна яловичина, курка і боби.

Використання нігтів в якості робочих інструментів

Ми знаємо, як це заманливо, але чиніть опір пекучому бажанню віддерти наклейку від пляшки, засохлий клей з поверхні столу або навіть залишки лаку за допомогою нігтів.

«Якщо ви часто використовуєте ваші нігті в якості інструменту, може початися оніхошиз», – пояснює доктор Джаліман.

Замість цього використовуйте інші предмети, щоб очистити речі.

онихошизис

Захоплення акриловими нігтями і гель-лаком

«Штучні нігті та гель-лаки послаблюють нігтьову пластину і можуть викликати розшарування, особливо при аварійному або самостійному їх видаленні», – попереджає доктор Джаліман.

Нігтям теж потрібен відпочинок, при розшаровуванні відмовтеся від нарощування та манікюру і користуйтеся спеціальним покриттям і олією для зміцнення нігтьової пластини. Така перерва має тривати не менше трьох місяців.

Відсутність рукавичок під час роботи по господарству

«Зведіть до мінімуму час контакту рук з водою і побутовою хімією. Використовуйте рукавички при митті посуду і виконанні інших обов’язків, які передбачають безперервне миття рук », – говорить лікар. Нігті починають розшаровуватися від частого намокання, якщо, звісно, це не морська вода.

Якщо все вищеперелічене не допомогло виправити ситуацію, час записатися на прийом до дерматолога.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також