Саліцилова кислота від прищів: навіщо та як її використовувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Саліцилова кислота може бути корисним засобом для боротьби з прищами та акне. Вона має протизапальні та кератолітичні властивості, що допомагає звільняти забиті пори і знижувати запалення, пов'язане з прищами. Розкажемо про те, як використовувати саліцилову кислоту від прищів.

Саліцилова кислота (бета-гідроксикислота (ВНА) для особи- незамінний помічник у боротьбі з акне. Її навчилися екстрагувати з кори верби і сьогодні додають у різні антиакне-препарати, такі як гелі, креми, мазі та очищувальні засоби. Вона допомагає видалити надлишок жир і омертвілі клітини, запобігаючи їх скупчення в порах та утворення прищів.

Як саліцилова кислота впливає на прищі

Запалення на обличчі можуть з’являтися внаслідок порушення гормонального фону, незбалансованого харчування, порушення шлунково-кишкового тракту, стресу. Акне нерідко з’являється якщо ви підібрали доглядову косметику, яка не підходить вашому типу шкіри або у вас є алергічна реакція на деякі компоненти в засобах.

Акне − проблема, з якою стикаються десятки тисяч дівчаток, дівчат і жінок. Запалення свідчать про різні причини: порушення гормонального фону, незбалансоване харчування, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, стреси та неправильно підібраний догляд. Якою б не була причина, усунути її − головне завдання.

Основні властивості саліцилової кислоти

  • Протизапальна дія. Саліцилова кислота очищає пори, витягуючи підшкірні забруднення, тим самим запобігає появі нових прищів, зменшує пори, заспокоює шкіру. За допомогою саліцилової кислоти лікують різні шкірні захворювання: акне, вугри, псоріаз та себорейний дерматит.
  • Кератолітична дія. Ця властивість саліцилової кислоти (руйнує зв’язки між клітинами рогового шару) полягає у здатності розм’якшувати і відлущувати ороговілі клітини шкіри, вирівнюючи тон обличчя. Засобами із саліциловою кислотою лікують рогові натоптиші, мозолі, мозолистий епідермоліз та інші подібні стани. Активно використовують саліцилову кислоту у боротьбі з пігментацією.
  • Протигрибкова дія. Використовується для лікування грибкових інфекцій шкіри, таких як атлетична стопа та грибкові інфекції нігтів.
  • Регулювання вироблення себуму, природної олії, що виділяється шкірою. Це робить її корисною для лікування проблемної та жирної шкіри.

Як користуватися саліциловою кислотою від прищів

Ви можете застосовувати саліциловий спирт від прищів або саліцилову мазь від прищів безпосередньо на уражену акне ділянку шкіри. Також використовуються інші косметичні засоби із саліциловою кислотою (зміст 0,5%-2%). Однак перед використанням нових продуктів рекомендується проконсультуватися з лікарем або дерматологом. Якщо не хочете одержати опік на шкірі, пам’ятайте, що концентрація саліцилової кислоти не повинна перевищувати 2%.

Саліцилову кислоту додають:

  • Пінки та гелі для вмивання. Таку косметику варто вибирати жінкам з жирною та комбінованою шкірою та дуже обережно власницям сухої, чутливої шкіри та схильної до лущення.
  • Пілінги та скраби. Засобами користуються не частіше ніж 1 раз на тиждень.
  • Крем. Нанесення на всю особу не обов’язково, достатньо розподілити по ділянках, найбільш схильних до появи надлишкового блиску і прищів (Т-зона).
  • Засоби локальної дії. Наносяться виключно на запалену ділянку точково кілька разів на день.

Саліцилова кислота від прищів: навіщо та як її використовувати

Саліцилова кислота від прищів: як наносити на обличчя

  • Засіб із саліциловою кислотою наносять точково на прищі по всьому тілу: на обличчя, шию, плечі спину та груди.
  • Скільки можна тримати саліцилову кислоту на шкірі? Наносьте засіб на шкіру точково на 2-5 хвилин.
  • Чим змивати саліцилову кислоту? Змийте теплою водою. Це убезпечить вас від сухості та лущення.
  • Обробляйте запалення двічі на день: вранці та ввечері.
  • Коли починає діяти саліцилова кислота? Перші яскраві зміни на шкірі можна побачити вже за тиждень регулярного використання. Косметологи не радять використовувати саліцилову кислоту понад два тижні.
  • Уникайте нанесення кислоти на родимки та родимі плями.

Саліцилова кислота: як застосовувати з іншими засобами

Якщо ви активно взялися за вирішення проблеми висипів, то ви явно, крім саліцилової кислоти, використовуватимете й інші засоби. У хід підуть косметичні засоби, призначені для жирної та проблемної шкіри: гелі, пінки, лосьйони, тоніки та сироватки.

З чим можна змішувати саліцилову кислоту.

  1. Бензоїлпероксид. Його найчастіше додають у косметичні засоби, призначені для лікування акне.
  2. Соєва олія. Інгредієнт доповнює ефективність роботи саліцилової кислоти. Кислота добре підсушує прищі, а соя освітлює плями після них.

З чим не можна використовувати саліцилову кислоту:

  1. З ретинолом.
  2. З вітаміном С у формі аскорбінової кислоти в одному догляді. Краще розділити застосування на ранок та вечір.
  3. З іншими кислотами (гліколева, молочна, мигдальна) в одному догляді. Це може спричинити свербіж і почервоніння.
  4. З ніацинамідом. Обидві речовини працюють за різного pH.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також