Сексуальне насильство — зброя ворога проти української нації. Чим ми можемо допомогти?

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

GIDNA

За рік повномасштабного російського вторгнення Прокуратура України отримала близько 170 звернень від українців, які зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів. Про це повідомляють Суспільне.Новини, цитуючи виступ Олени Зеленської на міжнародній конференції “Об’єднання заради справедливості”, яка відбулася у березні цього року у Львові.

Про те скільки насправді українських жінок піддавалися сексуальному насиллю, перебуваючи під російською окупацією? Та яка частка з них звернулася за допомогою до психолога? 

Зараз в Україні існує багато ініціатив на державному рівні — волонтерські та соціальні ініціативи, гарячі лінії та центри психологічної підтримки, які надають  кваліфіковану психологічну підтримку постраждалим від сексуального насилля з боку російських загарбників. Є спеціальні благодійні проєкти, де кожна жінка може безоплатно отримати курс психологічної допомоги від психотерапевта. Але кількість звернень до них суттєво менша за офіційну статистику.

Причин, чому української жінки обирають замовчувати свою психологічну травму, може бути декілька. Серед них — знецінення себе та своєї проблеми, бо звертатися до психолога не заведено в їхній родині, тому що бояться осуду, не можуть наважитися чи просто не знають куди звернутись! 

Але саме так і працює зброя сексуального насилля, яку, на жаль, ворог активно використовує проти української нації — знищити жінку морально, аби вона не могла продовжувати рід. 

“Цей страшний досвід залишається у свідомості жінки, не даючи відчуття безпеки, повноти життя. Передаючи нащадкам тривогу і безпомічність. Жінка відчуває біль, який замикає її у пастку самотності. І коли поруч немає підтримки, — жінка завмирає у мовчазному болю. Її відчуття цінності, гідності, безпеки та права на свободу просто зникають, розчиняються у скоєному злочині”, — розповідає Євгенія Аракєльян, одна з провідних психологинь проєкту GIDNA. 

Проєкт GIDNA, заснований благодійним фондом Future For Ukraine, надає безоплатну та анонімну психологічну допомогу українським жінкам, які зазнали сексуального насилля від російських військових.  

проєкт GIDNA

“Програма GIDNA розрахована на допомогу за короткий термін — 10 онлайн-сесій від професійних психотерапевтів. Наша ціль — повернути жінці віру, що вона керує своїм життям і вона цінна! Ми маємо зберегти нашу націю, справжніх берегинь українського роду, адже кожна жінка того GIDNA!” — зазначає Олена Ніколаєнко, Голова Ради FFU США та Польща, волонтерка-кураторка зі стратегії та розвитку FFU Україна, яка також є кураторкою проєкту GIDNA.

Зараз проєкт GIDNA потребує розголосу! Поширюйте інформацію про GIDNA у своїх соцмережах, надсилайте посилання друзям та знайомим! Це дозволить нам залучити в терапію ще більше жінок, які пережили сексуальне насилля з боку російських військових, та допомогти їм подолати травматичний досвід!

Якщо ви стали свідком або пережили сексуальне насильство з боку російських військових, заповніть анкету на сайті або зверніться за телефоном +38 (050) 909-88-81 з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00. Ми гарантуємо анонімність кожного звернення!

Як це працює? 

 1. Заповнюйте форму. 
 2. Обирайте психолога, з яким ви б хотіли пройти курс, та час онлайн-консультації у його розкладі. Лист з розкладом та регламентом консультацій ви отримаєте на пошту одразу після заповнення форми. 
 3. Отримайте e-mail з посиланням на заплановану зустріч у Google Meet. 
 4. На зустрічі говоріть про все, що турбує. Це надійно. Ми знаємо, як допомогти. 
 5. Призначайте безпосередньо з психотерапевтом свою наступну онлайн-консультацію у зручний для себе час. 

До проєкту ми залучили психотерапевток, які мають спеціалізацію саме у роботі з травмою насильства. А також кожна з них пройшла навчання від нашого партнера, Ізраїльської коаліції травми (ІТС), яка займається психосоціальною підтримкою населення під час різного роду катастроф, а фактично в Україні працює ще з 2014 року.  Психотерапевтки проєкту GIDNA також регулярно проходять супервізії у колег з ІТС, що є запорукою якісної допомоги під час роботи з травмами такого характеру.