Що не можна робити під час місячних: поради від спеціалістів

Що не можна робити під час місячних: поради від спеціалістів

Менструація – період, коли жінки мають бути особливо уважні до себе. Є певні правила, які допоможуть легше перенести ці дні, зробити їх максимально продуктивними і не нашкодити своєму здоровʼю.

У середньому жінка менструює приблизно 7 років свого життя. Це багато часу, витраченого на переживання спазмів, болю в тілі, втоми тощо. На додачу до цього дезінформація або відсутність правильної інформації може зробити ці дні місяця ще гіршими. У статті ми розповімо про те, чого краще не робити, щоб полегшити цей період місяця.

Менструація: загальна інформація

У більшості жінок місячні відбуваються приблизно кожні 28 днів, але часто менструації бувають більш-менш частими, від кожних 21 до 35 днів. 

Тривалість – від 2 до 7 днів, але середній показник становить близько 5 днів. Кровотеча, як правило, найсильніша в перші 2 дні. Коли менструація найсильніша, кров буде червоного кольору. У більш легкі дні вона може бути рожевою або коричневою. 

Під час менструації ви втратите від 20 до 90 мл (приблизно від 1 до 5 столових ложок) крові, хоча в деяких жінок кровотеча буває сильнішою.

Що не можна робити під час місячних

Їсти нездорову їжі

Фастфуд, занадто жирна та солона їжа, ультраперероблені продукти – все це краще зменшити або взагалі прибрати зі свого раціону під час місячних.

За словами Томаса А. Молінаро, доктора медицини, MSCE, FACOG, з Reproductive Medicine Associates (RMA), багато жінок відчувають затримку води (тобто здуття живота) під час менструації, тому краще уникати великої кількості натрію. 

Оскільки солона їжа, як правило, дуже зневоднює, ваше тіло надмірно компенсує це, накопичуючи рідину. Однак, якщо ви вже впали в натрієву яму й відчуваєте себе трохи набряклим, пийте багато води, щоб вивести надлишок солі та повернути організм до нормального стану, відновивши водно-сольовий баланс.

чого краще не робити під час місячних

 Споживати велику кількість кофеїну

Кофеїновмісні напої можуть сприяти підвищенню чутливості грудей під час менструації. Крім того, дослідження показують, що кофеїн блокує ГАМК у мозку (нейромедіатор, що знижує настрій), що призводить до тривожності та прискореного серцебиття, посилюючи симптоми ПМС. Натомість спробуйте зелений чай без кофеїну, який може допомогти заспокоїти спазми.

Робити спринцювання 

Молінаро застерігає від використання спринцювання для очищення під час менструації та взагалі від використання його як методу гігієни. «Загалом спринцювання не є необхідною практикою і може порушити нормальну мікрофлору піхви, що призводить до інфекцій», – пояснює він.

Використовувати засоби для душу, спреї або креми зі штучними ароматизаторами 

«Використання мила, спреїв або кремів з віддушками також може спричинити подразнення піхви, і цього слід уникати», – каже Молінаро. Гінеколог Джессіка А. Шепард, доктор медичних наук, додає, що парфуми «сприяють розмноженню бактерій, що продукують запах», тому спробуйте використовувати більш натуральні засоби.

Залишати гігієнічні засоби надовго 

Регулярна заміна прокладки або менструальної чаші – невіддільна й обовʼязкова частина належної гігієни! 

Для жінок, які використовують тампони, зміна кожні чотири-шість годин є важливим кроком для запобігання синдрому токсичного шоку. Чаші слід міняти кожні 12 годин, а прокладки – кожні три-чотири години.

читайте також

Мало рухатись

Так, під час місячних можуть бути сильні спазми, боліти спина та живіт і відчуватися млявість. Здається, що тренування тут недоречні, але це не так! Помірна фізична активність (особливо йога) полегшує спазми, додає енергії та піднімає настрій. Так, краще відкласти ВІІТ (високоінтенсивні інтервальні тренування) та роботу з великими вагами, але прогулянки, йога, пілатес, силові та функціональні тренування з помірним навантаженням можуть полегшити ваш стан під час менструації.

чи можна плавати під час місячних

Терпіти біль і не приймати знеболювальні

Якщо ви відчуваєте болісні спазми під час менструації, лікарі радять не зволікати з лікуванням симптомів. Такі препарати, як ібупрофен, сповільнюють вироблення речовин, що спричиняють біль, тому прийом ліків при перших ознаках менструації може зменшити симптоми проактивно. Тобто ви дієте наввипередки.

Вживати алкоголь

Спеціалісти з Flo (застосунок для відстеження менструального циклу) не рекомендують вживати алкоголь під час місячних. 

Хоча вам може захотітися випити келих вина або іншого алкогольного напою, вживання алкоголю під час менструації може негативно вплинути на рівень гормонів. Також варто зазначити, що під час менструації знижується толерантність до алкоголю, і ви швидше спʼянієте (плюс може почати сильно боліти голова).

Алкоголь може збільшити вироблення як естрогену, так і тестостерону в організмі. Занадто велика кількість будь-якого з них може посилити симптоми ПМС, особливо перепади настрою і дратівливість. Це також впливає на баланс простагландинів, що може посилити спазми. Те, скільки ви п’єте і що ви п’єте, може вплинути на ваше самопочуття. 

Дехто може сказати, що алкоголь може притупити відчуття спазмів під час пиття. Однак алкоголь є сечогінним засобом, а це означає, що він збільшує сечовиділення і може спричинити зневоднення організму. А зневоднення організму може призвести до посилення спазмів.

вживання алкоголю під час місячних

читайте також

Займатись незахищеним сексом

Якщо ви й ваш партнер готові займатися сексом під час менструації, немає жодних причин відмовлятися від нього. Це все ще може здаватися дещо табуйованим, але вважається, що від 3% до 30% сексуально активних жінок вирішують займатися сексом під час менструації.

Доктор Реніта Уайт, акушер-гінеколог з Georgia Obstetrics and Gynecology, США, підтверджує, що займатися сексом під час менструального циклу безпечно. 

Однак, хоча секс під час місячних абсолютно безпечний, важливо пам’ятати, що ви все ще можете завагітніти або заразитися захворюваннями, які передаються статевим шляхом, на цьому етапі циклу, тому вам все одно потрібно використовувати засоби контрацепції. 

чи можна займатись сексом під час місячих

Плавання під час менструації: можна чи ні?

Деякі спеціалісти проти плавання у басейні чи водоймі під час місячних, але останні дослідження вказують на те, що це безпечно й навіть має свої переваги. 

Плавати під час менструації безпечно, якщо ви використовуєте тампон або менструальну чашу під час купання.

Якщо ви використовуєте тампон для плавання, вам може знадобитися тампон з більшою поглинаючою здатністю. Деяка кількість води буде поглинута тампоном, через що він трохи набрякне і матиме меншу поглинаючу здатність для ваших виділень. 

Тож, якщо не нехтувати здоровим сном, не забувати рухатись, харчуватися смачною та корисною їжею, уникати кофеїну й алкоголю і прислухатися до свого тіла, цей «складний період» може проходити доволі легко. 

Якщо ви відчуваєте, що ваша менструація проходить не за планом і з’явилися нові неприємні симптоми, обовʼязково зверніться до лікаря!

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також