Вперше стаття була опублікована в журналі «Зеркало моды» і розрахована на фахівців перукарського мистецтва.
Сергій Белявський, перукар-стиліст, чемпіон Республіки Білорусь, багаторазовий переможець і призер чемпіонатів України та Росії, срібний призер Кубка Європи
Жоден інший спосіб не надає непоказному волоссю стільки пишності, як хімічна завивка. Правда, будь-яка хімічна завивка – це глибока атака структури волоса, після якої волосся практично не відновлюється. Сучасні косметичні бренди пропонують величезний вибір засобів для хімічних завивок. Всі вони діляться за хімічними властивостями на 2 види – кислотні та лужні.
Кислотні хвилєстворюючі препарати більш щадні по відношенню до волосся. Вони не так сильно розпушують структуру, але в результаті локони виходять менш стійкими, ніж після лужних препаратів. Крім того, кислотні препарати приховують в собі ризик алергічної реакції.
Класичні лужні хвилєстворюючі препарати вже не так агресивні, як раніше. Спеціальна добавка – похідна від зелені листя хлорофіліну – підтримує процес хвилеутворення, а так звана катіоноактивна поживна речовина і пантенол – заліковують вже наявні пошкодження волосся, після чого процес завивки в цих місцях протікає менш агресивно.
Незалежно від препарату, процес завивки волосся залишається незмінним. Пряме волосся в поперечному перерізі має форму кола, в’юнке – овалу. Щоб завити пряме волосся, необхідно змінити форму його перетину з одночасним закручуванням його по осі.
Волос має складну будову – кератинові ланцюжки в структурі волоса з’єднані між собою трьома видами зв’язків. Один з них це двусірчасті зв’язки (цестін), які складаються з двох атомів сірки. Саме цестін руйнуються хімічним складом завивки, щоб під впливом фіксатора, до складу якого входить перекис водню, відновитися, але у зміщеній формі – так протікає процес формування завитка.
Кожна процедура хімічної завивки повинна починатися з діагностики. Потрібно оцінити здоров’я локонів і особливу увагу приділити пошкодженням. Для різних типів волосся застосовуються спеціальні склади, які підходять саме йому.
Є кілька чинників, які неодмінно потрібно знати перед тим, як робити завивку волосся клієнту:
- Зверніть увагу не тільки на стан волосся клієнта, а й на його здоров’я: гормональні зміни, наявність алергії і стрес можуть вплинути на остаточний результат.
- Хімічна завивка неможлива, якщо клієнт користувався хною або знебарвлював волосся.
- Якщо до завивки було проведено фарбування, будьте готові до того, що луг вимиє барвник майже наполовину.
- Для мінімізації негативного впливу до складу препаратів додаються протеїни і амінокислоти, які зменшують стійкість завивки.
- Після завивки залишається неприємний аромат, який вивітрюється приблизно за тиждень.
- Шкіра голови під час процедури може постраждати, що призведе до появи лупи.
Неможливо переоцінити значення правильно підібраного домашнього догляду після хімічної завивки, адже від нього залежить не тільки тривалість ефекту від процедури, але і здоров’я волосся.
Клієнту необхідно знати
Після хімії волосся стане більш сухим, тому необхідно підібрати правильний домашній догляд, який буде відновлювати їхню структуру. Інтенсивний захист і живлення волосся забезпечать їм прекрасний зовнішній вигляд.
Обов’язково нагадайте клієнту, що для збереження ефекту завивки протягом трьох днів після процедури голову мити не можна.
Підберіть разом з клієнтом шампунь і бальзам для догляду за волоссям після хімічної завивки. Крім цього вашому клієнтові знадобиться кругла м’яка щітка для волосся і засоби для укладання, що надають блиск локонам.
Покажіть і розкажіть, як правильно робити укладку і доглядати за кучерями вдому, аби зачіска клієнта виглядала акуратно, стильно і гармонійно.
Тривалість ефекту хімічної завивки залежить від індивідуальних особливостей і бажання клієнта. Завивку потрібно відновлювати по мірі відростання волосся, в середньому цей період складає 6-7 місяців.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!