Що таке фолікуліт: як боротися з акне в зоні бікіні?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Проблема акне характерна не тільки для області обличчя і спини. Іноді під загрозою опиняються найделікатніші ділянки тіла, наприклад, зона бікіні. Висипання, по-науковому фолікуліт, можуть виникнути й там. Що стає причиною їх виникнення і як повернути шкірі лобка і статевих губ здоровий вигляд, розповідають дерматологи.

З висипаннями в зоні бікіні зустрічалися багато з нас. Якщо зовні прищі на лобку або прищі на піхві нагадують ті, що виникають на обличчі або інших ділянках тіла, то з медичної та косметичної точки зору – це зовсім інше. Фолікуліт – це запалення волосяних фолікулів.

Що таке генітальне акне?

Фолікуліт проявляється елементами папул, які виглядають, як червоний горбок, і пустул – більш глибоке запалення з гнійною головкою. Іноді бувають навіть кісти. Традиційний прояв акне теж не виключається. Гормони причетні до появи підшкірних прищів в зоні бікіні так само, як і до висипань на обличчі.

фолликулит, акне в зоне бикини

«Чутлива шкіра навколо вульви і лінії бікіні цілком може покриватися вуграми і навіть комедонами, – говорить доктор Лія Мілхейзер, доцент кафедри акушерства та гінекології при Медичному факультеті Стенфордського університету. – Камедони в цій області досить поширене явище, – вважає фахівець. – Так само, як забруднюються пори на обличчі, можуть забруднитися пори і в області вульви. Відрізняються вони від фолікуліту тим, що всередині запалення немає фолікула».

Іноді в області бікіні виникають і хворобливі глибокі підшкірні прищі, які часто спричинені волосками, які вросли. Таку картину спричиняють прищі після гоління на статевих органах у жінок.

фолликулит, акне в зоне бикини

Прищі в інтимній зоні: причини появи

Факторів, що впливають на появу запалення на лобку, акне на статевих губах або прищів на клітор кілька.

«Схильність до фолікуліту, наприклад, буває генетично обумовленою, – говорить доктор Мілхейзер. – Також він може бути наслідком тісного синтетичного одягу в жарку вологу погоду. Але у всіх випадках виникнення акне відбувається з вини бактерій і грибків, які потрапляють в гирло фолікула і розмножуються там».

«Воскова епіляція та гоління теж можуть спричиняти запалення, тому що шкіра в області бікіні надзвичайно чутлива. Вона легко подразнюється і запалюється після видалення волосся, що робить її відкритою для проникнення інфекцій, – пояснює Шарі Марчбейн, дерматолог, клінічний доцент Медичного факультету Нью-Йоркського університету. – Обов’язково міняйте бритву після двох-трьох сеансів гоління, щоб вона була максимально гострою, і зберігайте її в сухому місці, щоб не занести бактеріальну інфекцію».

читайте також

Як відрізнити фолікуліт від генітального герпесу?

Часто запалення волосяної цибулини плутають з генітальним герпесом. Перш ніж бити на спалах, зверніть увагу на характер висипань в області вульви або статевих губ. «Ви помітите бульбашки, наповнені рідиною, які через деякий час розкриються. Герпетичні висипання в області статевих губ, відомі як вірус простого герпесу типу HSV-2, вирізняються надзвичайною болючістю і чутливістю», – говорить нью-йоркський дерматолог Мішель Генрі. Якщо у вас виникли сумніви щодо цього, якомога швидше зверніться до лікаря-гінеколога або дерматолога.

фолликулит, акне в зоне бикини

Фолікуліт на лобку: як лікувати

Якщо проблема набула затяжного характеру і волосяні фолікули запалюються постійно, в зоні бікіні виникають гнійні прищі, доктор Мілхейзер не рекомендує вдаватися до домашніх методів лікування і видалення врослого волосся пінцетом для брів. «Для більшості фолікулярних запалень достатньо очищати область ураження легким антисептичним засобом. Наприклад, 10-відсотковим бензоїл пероксидом. Це ефективний антибактеріальний засіб можна використовувати в області бікіні щодня, – говорить доктор Марчбейн, – він позбавляє від запалень і перешкоджає появі нових уражень. Але будьте уважні під час нанесення: засіб не має потрапляти на слизову область статевих губ».

Якщо ж поява акне в області бікіні пов’язана з гормональними порушеннями (наприклад, при синдромі полікістозних яєчників), призначаються гормональні контрацептиви. А ось у разі частих, хворобливих висипань з утворенням кіст дерматолог може призначити місцевий або оральний антибіотик.

Лікарі застерігають: видавлювати прищі в області бікіні категорично заборонено. Подібні дії можуть призвести до заражень, шкірних інфекцій і навіть інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також