Що таке протеом і чому його захист зупинить процес старіння шкіри?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

протеом це

В галузі науки про старіння відбулося важливе відкриття – генетик, молекулярний біолог і новаторський дослідник професор Мирослав Радман розкрив важливу роль протеома в протистоянні антиоксидантному стресу і, як наслідок, старінню. В результаті це призвело до розробки інноваційної біотехнології, яка здатна уповільнити процес старіння. Проте про все розповідаємо послідовно, адже нова технологія потребує уваги до деталей.

Хто такий професор Мирослав Радман?

Професор Мирослав Радман – вчений в галузі генетики і молекулярної біології та новаторський дослідник. Він є членом кількох наукових академій, зокрема Французької академії наук, Національної академії наук (США) та Американської академії мистецтв і наук (США). Він заснував перший інститут у континентальній Європі, присвячений біології старіння та вікових захворювань (MedILS, Спліт, Хорватія), де працював над розробкою методів відновлення ДНК і збереження здоров’я людини.

Проте в ході своїх досліджень професор вирішив дивитися глибше і дійшов висновку, що тривалість життя клітини залежить не лише від цілісності її ДНК (хоча більшість теорій старіння приділяють всю увагу саме їй), але також від стабільності її протеома та можливостей його боротьби з окислювальним стресом, який і провокує процес старіння. Вчений виявив, що захист протеома є вирішальним як для відновлення клітин, так і для запобігання старінню шкіри. Ці дослідження професора Радмана були опубліковані в понад 200 наукових публікаціях у журналах по всьому світу.

Мирослав Радман

Що таке протеом і чому його важливо захищати?

Перш ніж перейти до теми захисту протеома, спочатку спробуємо розібратися, що ж це таке. Протеом – це сукупність всіх білків, які присутні в клітині або організмі. Другий за обсягом компонент в організмі людини після води, що займає більше ніж 25% і є вкрай важливим для підтримки багатьох ключових функцій у всіх органах. Професор Мирослав Радман визначив, що саме пошкодження протеома є основною причиною старіння шкіри.

«Так я прийшов до теорії центральної ролі протеома в старінні. Виживання організму залежить від активності його білків, як і його старіння. Якщо ми будемо впливати на зміни протеома, які є основною причиною хімічного старіння, тоді можна одночасно втрутитися в усі його наслідки», – пояснює професор Радман.

Білки в протеомі беруть участь у всіх життєвих функціях клітини, забезпечують її структуру, енергію та дозволяють взаємодіяти і розмножуватися. Протеом постійно змінюється відповідно до різних факторів, таких як окислювальний стрес та експресивні гени, і відображає, «що насправді відбувається». Якщо протеом не захищений, то клітини, а разом з ними і шкіра, починають старіти.

«Протеом характеризується найбільш дрібними молекулами білка, які відіграють вирішальну роль у клітинному обміні у шкірі. Якщо ми можемо вважати нашу шкіру живим світом, то саме завдяки білкам. Тож якщо пошкоджуються білки, ми бачимо всі вікові ознаки старіння шкіри», – зазначає Ізабель Бенуа, член наукового комітету NAOS.

Важливість захисту протеома полягає в тому, що незворотні пошкодження протеома безпосередньо впливають на стан шкіри. Навіть невеликі пошкодження можуть мати значущі наслідки для здоров’я шкіри та функціонування клітин. Карбонілювання, яке найчастіше призводить до зміни протеома, заважає нормальному функціонуванню білків. Такі пошкодження видно у всіх шарах шкіри та можуть впливати на її здатність утримувати вологу, на її вигляд, гідратацію. Захист і відновлення протеома є життєво важливими для запобігання всім аспектам старіння шкіри: розпаду колагену та еластину, втраті щільності, пружності й еластичності.

захист протеому

Значну частину своєї роботи професор Мирослав Радман провів спільно з фахівцями компанії NAOS (Bioderma – Institut Esthederm – Etat Pur), які зосередились на тому, як це відкриття можна використовувати в косметології. Об’єднуючи 40 років наукових досліджень і розробок разом із інноваційними відкриттями професора Радмана, співпраця NAOS Aging Science та MedILS призвела до надзвичайного наукового партнерства та розробки абсолютно нових методів боротьби зі старінням шкіри та його уповільненням, одночасно розробляючи одну з інноваційних біотехнологій для подовження життя клітини.

Що таке карбонілювання і як від нього вберегтися?

Карбонілювання – це незворотна форма окислення, яка змінює наші білки. У шкірі зазначений тип окислення може бути спричинений такими зовнішніми факторами, як забруднення, УФ-пошкодження, синє світло або навіть вік чи спосіб життя. Карбонілювання фізично змінює структуру нашої шкіри з глибинних шарів дерми до зовнішнього епідермісу.

При карбонілюванні білки шкіри перестають функціонувати, створюючи токсичні агрегати, які роблять колір обличчя тьмяним та прискорюють процес старіння клітин. Без активного захисту білків шкіри від такого окислювального стресу клітини починають старіти і виникають ознаки старіння.

Хоча традиційні антиоксиданти можуть надавати шкірі певний рівень захисту, вони не спеціалізуються на захисті протеома. В той час як для оптимального його захисту необхідні два види дій:

  • фізичний захист, який полягає в зниженні чутливості білків до окислення (шаперонний метод);
  • біохімічний захист білків від карбонілювання (антиоксидантний метод).

Щоб досягти своєї мети і забезпечити подвійний захист протеома, вчені вирішили винайти єдиний спосіб захистити білки і нейтралізувати негативний вплив вільних радикалів.

Що таке шаперони і як вони працюють?

Шаперони – це особливі білки у формі шапочки, які захищають інші білки від карбонілювання. Шаперони можна віднести до антиоксидантів, але порівняно з іншими антиоксидантами вони більш ефективні, адже здатні рятувати ті категорії білків, яким інші антиоксиданти не допомагають.

Під впливом досягнень професора Радмана науково-дослідні групи компанії NAOS змогли ідентифікувати надзвичайно витривалу бактерію, відому як «снігова бактерія». У її протеомі природним чином існують унікальні молекули – антиоксидантні шаперони. Ці молекули забезпечують протеому шкіри потужний і тривалий захист, що спроможний значно уповільнити процес старіння шкіри.

біотехнології проти старіння

Історія відкриття цієї бактерії доволі цікава. Одного дня один із вчених Мирослава Радмана гуляв по Парижу і раптово почався сніг (а це явище в Парижі доволі рідкісне). Чоловік вирішив зібрати трошки снігу, щоб подивитися, чи є якась молекула в сніжинках, яка виживає в екстремальних умовах холоду. І випадково він з’ясував, що така бактерія дійсно присутня – Arthrobacter agilis. Вчені дослідили, що вона забезпечує властивості і захисту, і нейтралізації вільних радикалів – саме то, що вони шукали.

За словами Ізабель Бенуа, члена наукового комітету NAOS, «завдяки своєму подвійному механізму дії, шаперона й антиоксиданту, ці молекули, які є результатом мільярдів років еволюції, запобігають незворотним пошкодженням протеома шкіри та забезпечують краще відновлення функціональності клітин і тканин у довгостроковій перспективі. Цей новий підхід створює першокласний захист від старіння шкіри: завдяки втручанню в механізми, залучені в клітинному довголітті, сприятливі подальші ефекти помітні на всіх ознаках старіння..»

В чому особливість нової запатентованої біотехнології Age Proteom™?

Всі відкриття в результаті глибокого дослідження протеома були використані при розробці запатентованої біотехнології Age Proteom™, що містить потужні антиоксидантні молекули-шаперони, які активно працюють на збереження та захист протеома шкіри, імітуючи природні захисні системи. В результаті процес старіння сповільнюється.

Інноваційна біотехнологія діє як справжній щит, що забезпечує збереження структурних і функціональних білків у шкірі. Досліджено, що цей унікальний захист від незворотних пошкоджень білків перевершує за ефективністю стандартні антиоксиданти. Окрім захисту від ушкоджень вільними радикалами, запатентована біотехнологія Age Proteom™ значно сприяє самовідновленню пошкоджень ДНК, спричинених ультрафіолетовим випромінюванням, а також захищає клітини від ушкоджень, спровокованих звичайними факторами навколишнього середовища, такими як синє світло і забруднення.

сироватка Institut Esthederm

На основі цієї біотехнології була розроблена інноваційна сироватка бренду Institut Esthederm, що подовжує молодість шкіри та підвищує її здатність до самовідновлення. Новинка має на меті зменшення п’яти видимих ознак старіння: зморшок, втрати пружності, втрати щільності, втрати здорового сяйва, нерівного кольору шкіри. Сироватка Age Proteom™ має текстуру емульсії з ніжним квітковим ароматом. Використовувати її розробники радять протягом двох місяців з моменту відкриття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також