Що таке рН шкіри і який він повинен бути

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Що таке рН шкіри і який він повинен бути

Однією з найважливіших функцій, за яку відповідає рН, є захист шкіри від шкідливих зовнішніх факторів. Саме тому при порушенні балансу шкіри виникають різні дефекти. Розберемося, яким повинен бути рН шкіри і як його визначити.

Що таке рН шкіри

Саме поняття рН з’явилося більше ста років тому і було введено датським хіміком Сьоренсеном. З латинського перекладу є два варіанти значення рН – potentia hydrogenii (сила водню) і pondus hydrogenii (вага водню). Як бачимо, все має зв’язок із воднем, в залежності від лужних або кислотних показників можна визначити рівень концентрації іонів водню у водному розчині. Молекула води складається з двох атомів водню і одного кисню (Н2О), а як відомо наша шкіра містить в собі молекули води. Рівень рН шкіри визначається по гідроліпідній або водно-жировій мантії, яка утворюється на поверхні нашої шкіри з рогових лусочок, що відшарувалися, шкірного сала, органічних кислот і мікрофлори. Саме водно-жирова мантія покликана підтримувати рН здорової шкіри. Залежно від того, яких показників більше на поверхні шкіри (кислоти або лугу), і визначається рівень рН шкіри.

Як визначити рівень pH шкіри

Що таке рН шкіри і який він повинен бути

Визначити рівень рН можна декількома способами. Один з них передбачає використання спеціального електронного приладу – рН-метра. За його допомогою можна вимірювати показники рН у розчинах, харчовій продукції та сировині, агресивному середовищі і в виробничих системах. рН-метр точний у своїх показниках, саме тому його використовують дерматокосметологи в своїй практиці. Більш доступний спосіб визначення рН – лакмусовий папір. Це спеціальні паперові тест-смужки, які допомагають визначати кислотно-лужний рівень будь-яких рідин, з якими ми стикаємося у звичайному житті. Такі смужки змінюють свій колір залежно від показників. Придбати такий індикатор можна в різних господарських магазинах.

Який повинен бути pH шкіри

Як згадувалося вище, рН шкіри відповідає за захист нашої шкіри. Саме тому так важливо підтримувати здоровий кислотно-лужний баланс. При його порушенні хвороботворні бактерії підривають імунітет шкіри і як підсумок – на ній з’являються проблеми у вигляді прищів, висипань та інших дерматологічних дефектів. Для підтримки шкіри у здоровому стані рН повинен бути на рівні 5,5. Кожна шкіра має свої показники, наприклад, на сухій шкірі показники можуть бути від 3 до 5,5, в цьому випадку буде переважати кисле середовище. А ось на жирній шкірі переважає лужне середовище з показниками рН від 5,7 до 6. Якщо говорити про варіант “визначити на око”, то при зниженому рН шкіри можна відчувати сухість, стягнутість, лущення, неприємні відчуття. А ось при рівні рН вище 5,5 можна помітити розширені пори, жирний блиск на шкірі і висипання. З цього можна здогадатися, що рН шкіри при вугровій хворобі буде вищий рівня 5,5 (близько 6 одиниць).

Що таке рН шкіри і який він повинен бути

Як відновити рН шкіри обличчя

Порушення кислотно-лужного балансу призводить до різного роду відхилень шкіри і появи в ній патогенних мікроорганізмів. Саме тому дуже важливо визначити, відновити і підтримувати здоровий рівень рН шкіри. Якщо ви знаєте ваш рівень рН, відштовхуючись від цього, вже легше підібрати косметичні засоби. Але якщо ви керуєтеся лише своїми відчуттями, то не завжди можна точно підібрати правильні засоби. При рівні рН 5,5 потрібно користуватися косметикою з такими ж показниками. Найчастіше креми для домашнього догляду мають показники від 5 до 9 одиниць. Але є креми, які мають рН нижче 4 одиниць, і такі засоби при неправильному використанні можуть завдати шкоди шкірі. Наприклад, при використанні таких засобів для чутливої ​​шкіри виникатиме подразнення і почервоніння, оскільки такий тип шкіри не зможе повноцінно виконувати свої захисні функції. Для сухої і чутливої ​​шкіри варто звернути увагу на засоби з рН 5,5. Для відновлення рівня рН жирної шкіри засоби потрібно вибирати з рН 4,0 – 4,5. Найчастіше в засобах, представлених на полицях мас-маркетів, рН збалансований і підходить для використання для шкіри з рівнем рН 5,5.

Тому, якщо ви відчуваєте зміни на вашій шкірі, у вас з’явилися різні неприємні відчуття або висипання –– це говорить про порушення водно-ліпідної мантії і кислотно-лужного балансу і вимагає консультації грамотного фахівця. Лікар-косметолог визначить причину таких змін і призначить індивідуальну схему відновлення рівня рН вашої шкіри.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також