Словник молодіжного сленгу: що таке пранк

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Словник молодіжного сленгу: що таке пранк

Що таке пранк і хто такі пранкери? Чому раптом це явище стало трендом нового століття? У цій статті розбираємося з поняттям, знайомим більшості користувачів соціальних мереж, форумів і місць для розміщення відеофайлів.

З безлічі сленгових слів, які стали популярні з розвитком Інтернету, пранк – одне з найбільш відомих і активно використовуваних. Але не всі люди старшого покоління знають, що це за поняття і з чим його їдять.

Якщо ви розповісте синові, як якось у піонертаборі намазали сусідові обличчя зубною пастою, він точно відповість, що це був чудовий пранк над другом. Здогадалися вже значення слова «пранк»?

Визначення та особливості інших актуальних жаргонізмів шукайте в словнику молодіжного сленгу.

Що означає «пранк»

Пранк – це калька від англійського prank, що перекладається як жарт, розіграш, витівка, пустощі. Спочатку термін утворився від словосполучення prank call, тобто телефонний розіграш, хуліганство. І використовували його тільки у вузькому розумінні, проте сучасна молодь вкладає в кальку, що прижилася в  нашій лексиці, – від злого розіграшу до нешкідливого приколу.

Сьогодні пранк не обов’язково має відбуватися телефоном, багато пранкують один над одним і в реальному житті. Треба визнати, що до цього явища стали ставитися більш нейтрально, хоча спочатку пранк сприймався саме як знущальний розіграш, що межує з грубістю, і мав негативне забарвлення через поведінку ютуберів, які жорстко жартували над навколишніми.

Людей, які практикують пранк, називають пранкерами. Особливо популярними у них залишаються телефонні дзвінки. Пранкери набирають свою жертву (зазвичай анонімно) і шляхом провокацій і кепкування підбурюють її до яскравої реакції у відповідь. Нерідко розмову записують або знімають на відео і викладають для публічного доступу в Мережу. Такі ролики набирають в ютубі й ТікТоці мільйони переглядів.

Згодом від слова «пранк» утворилися нові жаргонізми: «пранкувати», «пранканути», «пранкерша».

Приклади використання

***

Це був просто пранк, нічого особистого.

***

Замутимо найшаленіший пранк.

***

Твій пранк зайшов занадто далеко.

***

Обговорімо, як будемо пранкувати над друзями. Розіграш має бути добре продуманим.

***

А може, це якийсь витончений пранк? Чийсь тривала злий жарт?

***

Прикинь, Жека влаштував пранк прямо під час шкільної лінійки!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також