Що таке шиперити: словник молодіжного сленгу

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Словник молодіжного сленгу: що таке шиперити

Хто такі «шипери» у молодіжному сленгу, що означає шиперити людей, а також у яких ситуаціях доречно використовувати ці модні слова? Розбираємось разом, що робити якщо тебе шипперять і, як подолати шипперство в матеріалі редакції Beauty HUB.

Модне слово “шиперити” щільно увійшло до підліткового сленгу, нерідко його використовують користувачі соцмереж. Якщо це слово вас бентежить, ми розповімо, як воно перекладається людською мовою, щоб подальше спілкування було комфортним. Зверніть увагу на наш словник молодіжного сленгу.

Значення сленгу «шиперити»

Шиперити (наголос на першу «и»), (англ. “shipping”)– це молодіжний сленг у популярній культурі означає підтримку або бажання бачити романтичний зв’язок між двома персонажами, незалежно від того, чи є вони реальними людьми або вигаданими персонажами в книгах, фільмах, серіалах, аніме і т. д. Етимологія слова шиперити походить від англійського слова “relationship” (відносини) і використовується як іменник (шипінг) та дієслово (шиперити).

Висловлюючи свою підтримку чи бажання побачити романтичний зв’язок, шипери можуть фантазувати про персонажів, створювати фанфіки, малювати фанарт та обмінюватись думками в інтернет-спільнотах. Шипінг може бути заснований на явних натяках на романтику в історії, хімії між персонажами або просто бажання бачити їх разом.

Тобто шиперство – це віртуальне зведення в рамках своєї фантазії. А ті, хто займається шипінгом/шипперством, називаються шипперами.

Словник молодіжного сленгу: що таке шиперити

Шиперінг: історія появи терміна

Шипінг є частиною фанатської культури та виражає переваги та фантазії окремих людей. Історія появи терміна почалася з фанфіків – аматорських текстів фанатів літературних творів та кінострічок, у яких вони вигадують альтернативний фінал про подальшу долю героїв за межами їх офіційної сюжетної лінії, і навіть вигадали такий феномен як шиперське весілля. Згодом слово увійшло в реальне життя і люди стали шиперити своїх знайомих та популярних знаменитостей.

Шипінг може викликати емоційні дискусії та пристрасні суперечки між фанатами, але зрештою це лише фантазія і розвага.

Шипінг: приклади з кіно

Шипінг у кіно — це термін, який описує ситуацію, коли фанати фільму висувають чи підтримують романтичні стосунки між персонажами, які у фільмі можуть бути просто друзями чи мати інші стосунки.

Суть шипінгу буде зрозумілішою, якщо навести такі приклади:

 • Поттеромани шипперят Гаррі Поттера та Герміону Грейнджер. Деякі фанати припускали, що між Харрі та Герміоною виникають романтичні почуття, незважаючи на те, що у фільмах Герміона зустрічається з Роном Візлі.
 • Локі та Тор – франшиза Marvel Cinematic Universe. Деякі фанати висловлювали припущення про можливий романтичний зв’язок між Локі та його прийомним братом Тором.
 • Шекспірівська Джульєтта обрала Бенволіо, а не Ромео.
 • Фанати серіалу “Гра престолів” часто шипперять Джона Сноу та Дейєнеріс Таргарієн. Вони вважають, що ці персонажі мають сильну хімію і повинні бути разом.
 • Рос Геллер із «Друзів» одружився з Фібі Буффе.
 • Шерлок Холмс і Джон Ватсон – фільми та серіали про Шерлока Холмса. Шипінг “Джонлок” популярний серед деяких фанатів, які припускають, що Шерлок та Джон можуть бути більшими, ніж просто друзями та партнерами по роботі.
  Шанувальники «Щоденників вампіра» шипперили Деймона та Олену, хоча спочатку вона віддала перевагу його братові Стефану.
 • Елізабет Суон та Вілл Тернер – серія фільмів “Пірати Карибського моря”. Багато фанатів підтримували романтичний зв’язок між Елізабет та Віллом, хоча у фільмах також були інші романтичні сюжетні лінії.
 • Тоні Старк і Стів Роджерс – франшиза Marvel Cinematic Universe. Деякі фанати висловлювали бажання побачити романтичний зв’язок між Залізною Людиною та Капітаном Америкою.
 • Бред Пітт і Анджеліна Джолі розлучилися, але багато хто досі представляє цю парочку разом.

Продовжувати такий список можна безкінечно, оскільки в умах фанів парою можуть ставати як друзі, так і найлютіші вороги, а іноді й герої з різних культурних світів. Для таких спілок шанувальники навіть вигадують певну назву, поєднавши частини імен персонажів чи зірок. Наприклад, так народилися «Стелена» (поєднання імен Стефан та Олена) та «Делена» (Деймон та Олена), «Драміона» (Драко та Герміона), «Бранджеліна» (Анджеліна Джолі та Бред Пітт), “Бенніфер” – Джей Ло та Бен Аффлек.

“Шиперити”: приклади використання слова

***

Не перестаю шиперити цю парочку. Мені здається, у них роман.

***

Ваші діти частіше шиперять за героями мультиків чи аніме?

***

Я вже почала їх шиперити, аж надто мені подобаються ці двоє.

***

Побачив новий серіал із класними головними героями і став їх шиперити.

***

Коли починаю шиперити когось, уявляю собі абсолютно ідеальну пару.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також