Слово трихологу: як правильно підібрати шампунь?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як правильно обрати шампунь

У величезному і різноманітному світі beauty-засобів так легко загубитися, а особливо при виборі, здавалося б, найбільш елементарного засобу – шампуню. Правильно підібрати шампунь – не така вже й легка справа, якщо маємо за ціль здорову шкіру голови і красиве волосся. Як це зробити грамотно – розбираємося разом з трихологом.

Якщо ви і досі підбираєте шампунь, орієнтуючись на стан свого волосся, то робите величезну помилку. Саме цей принцип вибору і призводить до того, що ми згодом зіштовхуємося з появою лупи, свербіння, випадіння волосся та інших неприємних проблем. Адже головне завдання шампуню – ретельно очистити шкіру голову, тому засоби для кучерявого, ламкого або фарбованого волосся – не завжди те, що нам потрібно на перший погляд.

Розібратися у світі шампунів нам допоможе експертка.

Юлія Седлецька

Юлія Седлецька, реабілітолог-трихолог волосистої частини шкіри голови та стрижня волосся,

провідний спеціаліст компанії Orising

За якими критеріями важливо підбирати шампунь?

Юлія зазначає:

  • Дуже важливо підбирати шампунь саме за типом шкіри голови.

Про це правило я не втомлюся повторювати ніколи. Навіть якщо клієнт приходить і каже, що його волоссю бракує вологи і тому він підбирає собі зволожуючий шампунь, завжди потрібно стверджувати, що це так не працює.

Шкіра голови вміщує найбільшу кількість сальних та потових секретів, тому в жодному разі ніколи не підбирайте шампунь за типом структури волосся. Головне, щоб шампунь допомагав якісно очищати шкіру голови, не порушував водно-ліпідну мантію, не викликав сверблячки та лущення.

  • Звертайте увагу на склад, а саме на кількість ПАР (поверхнево активні речовини). Коли ви бачите тільки один тип ПАР – це свідчить про те, що шампунь агресивний. А коли ви бачите суміш – це говорить про якісне й делікатне очищення.
  • Також звертайте увагу на фармакологічні складові (особливо це важливо, якщо є шкіряні дерматози) та на ефірні олії, які будуть м’яко підготовлювати і зволожувати шкіру.

як правильно обрати шампунь

Як визначити свій тип шкіри голови?

Приблизним орієнтиром може виступати швидкість забруднення шкіри голови.

  • При жирному типі шкіра голови жирніє швидко і потребує миття щодня.
  • Якщо нормальний тип шкіри голови, скоріше за все, ви миєте голову раз на 2-3 дні.
  • При сухому типі мити голову достатньо раз на 4-7 днів.

Залежно від того, який тип шкіри голови ви маєте, підбирається і шампунь. Наприклад, сухій шкірі голові не підходять агресивні засоби, адже вони будуть більше подразнювати шкіру, проте шампуні для чутливої і сухої шкіри голови, в тому числі безсульфатні, можуть будуть корисними. Власницям жирної шкіри варто звертати увагу на шампуні, що заважають розвиватися патогенній мікрофлорі, наприклад, антибактеріальні та протигрибкові речовини. Проте тільки спеціаліст зможе найкращим чином підібрати шампунь саме для вашого типу шкіри і, можливо, навіть не один.

Юлія підкреслює: «Для того, щоб зрозуміти, який тип шкіри голови ви маєте, краще звернутися до трихолога. Завдяки трихоскопічному обстеженню фахівець встановить ваш тип та розповість, як правильно доглядати за шкірою та волоссям.

Часто клієнти помилково визначають свій тип шкіри голови. Вони думають, що якщо вона лущиться, вони помічають дрібні частинки шкіри на піджаку, то у них суха шкіра. Це помилка, оскільки насправді суха шкіра голови майже не лущиться.

Лупа, яку ми бачимо, це найчастіше наслідки порушення процесу розподілу клітин шкіри. Таке трапляється через зовнішній або внутрішній фактор, який змушує клітини шкіри ділиться швидше. Наприклад, відбувся процес фарбування, засоби порушили водно-ліпідну мантію, і клітини шкіри голови замість того, щоб ділитися та дозрівати протягом 28-30 днів, починають прискорювати цей процес через пошкодження.

І ось клієнт з несухим типом шкіри голови отримає таку проблему, клітини накопичуватимуться і нашаровуватимуться на шкірі. І замість того, щоб ретельно вимивати це все, клієнтка використовуватиме зволожуючий шампунь, у складі якого будуть силікони та олії, і вони більше накопичуватимуться».

підбір шампуня для волосся по типу шкіри

Шампуні від лупи – чи дієві такі засоби?

Ми задавалися питанням, чому шампуні від лупи не завжди дають той результат, на який ми очікуємо. Юлія відповідає: «Шампунь від лупи буде дієвим, якщо до його складу входять фармакологічні активи (наприклад, піроктон оламін), сірка, цинк, олія берези, ісландський мох та інші екстракти з антибактеріальним впливом». Тому звертаємо увагу не тільки на назву засобу, але й ретельно читаємо етикетку.

Чи кожному потрібен шампунь для глибокого очищення шкіри голови?

Юлія Седлецька відповідає, що шампунь глибокого очищення має право на життя в домашньому догляді тільки для людей, які часто використовують стайлінги. «Краще підбирати його разом із стилістом з волосся або трихологом. На ринку дуже багато професійних брендів, які ми можемо використовувати, враховуючи особливості догляду й типу шкіри».

як обрати шампунь

Чи варто обирати безсульфатні шампуні?

Експертка не рекомендує використовувати безсульфатні шампуні, тому що вони недостатньо очищують шкіру голови. «На волосистій частині шкіри голови розташована велика кількість сальних та потових залоз, також шкіру населяє умовно патогенна мікрофлора, яка дуже любить сальні й потові секрети.

Коли ми не вимиваємо шкіру голови достатньо, мікрофлора розмножується, з’являється лупа та накопичення, які призводять до порушення циклу здорового росту волосся. Також сальні й потові секрети «закислюються», у людини виникає свербіж.

Тому запам’ятайте – здоров’я шкіри дуже залежить від її гігієни. Винятком є тільки сухий тип шкіри – для нього безсульфатні й делікатні шампуні будуть дуже корисними».

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також