Соєве м’ясо: плюси і мінуси рослинного продукту

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові 2021

  • Листи Діду Морозу 2020

  • Адвент календар 2020

  • Стоматологія від А до Я

За своєю біологічною цінністю соєве м'ясо близько до риби або казеїну: в 100 грамах міститься денна норма калію і марганцю.

Рослинне м’ясо – паличка-виручалочка для тих, хто дотримується вегетаріанства, прагне позбутися декількох кілограмів. Соєве м’ясо – це продукт переробки соєвих бобів, який виробляється зі знежиреного соєвого борошна. Склад соєвого м’яса багатий на білок і містить мінімальну кількість жирів. Якщо порівнювати його зі справжнім м’ясом, то соєве м’ясо поступається в смакових якостях, але для деяких, навпаки, воно може виявитися смачнішим і кориснішим.

Багато хто завдається питанням: як роблять соєве м’ясо? Соєве м’ясо виготовляють зі знежиреного соєвого борошна або соєвого шроту та води. Отримана маса спочатку подрібнюється, а потім сушиться. У процесі виробництва соєве м’ясо може набувати різної форми: від фаршу до довгастої форми. Часто буває, що вихідною сировиною для приготування соєвого м’яса може бути соєва олія (побічний продукт виробництва).

Як правильно готувати соєве м’ясо

Текстура соєвого м’яса нагадує м’ясо тварин, і в кулінарії використовується як замінник. У готовому соєвому м’ясі міститься приблизно 50-70 відсотків білка. Перед тим як готувати м’ясо, його відварюють або вимочують, після чого маса збільшується в розмірах в 2-3 рази.

  • Соєве м’ясо відварюється або замочується в бульйоні (гарячому або холодному, з додаванням спецій). М’ясо просочується бульйоном і наповнюється смаковими якостями приготованого бульйону. Використання соєвого м’яса в звичайному раціоні дозволяє готувати вегетаріанські варіанти страв, щоб повністю від них не відмовлятися. До числа таких традиційних страв можна віднести плов, макарони по-флотськи, гуляш та інші.

Соевое мясо: плюсы и минусы растительного продукта

Плюси та мінуси соєвого м’яса

У соєвому м’ясі міститься така ж кількість білка, як і в звичайному. Але істотним плюсом соєвої заміни є практично повна відсутність жиру (всього 3-4 відсотки!). Однак у соєвому м’ясі також можуть міститися наповнювачі, які зроблені зі звичайної муки або інших інгредієнтів, багатих на вуглеводи.

Користь від вживання соєвого м’яса, звичайно ж, є. І вона полягає у відсутності жирів. В разі регулярного вживання соя не підвищуватиме рівень холестерину. Ще варто зазначити, що соєве м’ясо набагато корисніше за різні сосиски або іншу шкідливу їжу, в якій міститься багато жирів і солі.

При правильному раціоні соєве м’ясо стане дуже корисним для організму, але не варто забувати про недобросовісних виробників, які часто додають цукор або рослинне молоко, щоб посилити смак м’яса. Аби уникнути такої неприємності, завжди уважно вивчайте етикетку продукту.

Соевое мясо: плюсы и минусы растительного продукта

Соя або м’ясо: замінюють один одного чи ні

Соєве м’ясо – це рослинний білок в чистому вигляді. Але незважаючи на високий вміст білка і низьку калорійність, соя значно поступається звичайному м’ясу за амінокислотним складом. Тому якщо ви вирішили повністю перейти на соєве м’ясо, не забувайте про молочні продукти і яйця.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!