Соєве м’ясо: плюси і мінуси рослинного продукту

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

За своєю біологічною цінністю соєве м'ясо близько до риби або казеїну: в 100 грамах міститься денна норма калію і марганцю.

Соєве м’ясо — це рослинний продукт для тих, хто дотримується вегетаріанства, прагне позбутися декількох кілограмів. Це продукт переробки соєвих бобів, який виробляється зі знежиреного соєвого борошна. Склад соєвого м’яса багатий на білок і містить мінімальну кількість жирів. Якщо порівнювати його зі справжнім м’ясом, то соєве м’ясо поступається в смакових якостях, але для деяких, навпаки, воно може виявитися смачнішим і кориснішим.

Багато хто завдається питанням: як роблять соєве м’ясо? Зі знежиреного соєвого борошна або соєвого шроту та води. Отримана маса спочатку подрібнюється, а потім сушиться. У процесі виробництва соєве м’ясо може набувати різної форми: від фаршу до довгастої форми. Приготування соєвого м’яса іноді проводиться з соєвої олії (побічний продукт виробництва).

Як правильно готувати соєве м’ясо

Соєвий теекстурат нагадує м’ясо тварин, і в кулінарії використовується як замінник. У готовому соєвому м’ясі міститься приблизно 50-70 відсотків білка, а калорійність соєвого м’яса – 102 ккал. Перед тим як готувати, його відварюють або вимочують, після чого маса збільшується в розмірах в 2-3 рази. Розповідаємо нижче як зварити сєве м’ясо

  • Першочергово відварюється або замочується в бульйоні (гарячому або холодному, з додаванням спецій). М’ясо просочується бульйоном і наповнюється смаковими якостями приготованого бульйону. Використання соєвого м’яса в звичайному раціоні дозволяє готувати вегетаріанські варіанти страв, щоб повністю від них не відмовлятися. До числа таких традиційних страв можна віднести плов, макарони по-флотськи, гуляш та інші.

Соевое мясо: плюсы и минусы растительного продукта

Соєве м’ясо: користь та шкода

В продукті міститься така ж кількість білка, як і в звичайному. Але істотним плюсом соєвої заміни є практично повна відсутність жиру (всього 3-4 відсотки!). Однак у ньому також можуть міститися наповнювачі, які зроблені зі звичайної муки або інших інгредієнтів, багатих на вуглеводи.

Користь від вживання соєвого м’яса, звичайно ж, є. В разі регулярного вживання соя не підвищуватиме рівень холестерину. Ще варто зазначити, що соєва продукція набагато корисніше за різні сосиски або іншу шкідливу їжу, в якій міститься багато жирів і солі.

При правильному раціоні соєве м’ясо стане дуже корисним для організму, але не варто забувати про недобросовісних виробників, які часто додають цукор або рослинне молоко, щоб посилити смак м’яса. Аби уникнути такої неприємності, завжди уважно вивчайте етикетку продукту.

Соевое мясо: плюсы и минусы растительного продукта

Соя або м’ясо: замінюють один одного чи ні

Не дивлячись на високий вміст білку та низьку калорійність, соя значно поступається звичайному м’ясу за амінокислотним складом. Тому якщо ви вирішили повністю перейти на соєве м’ясо, не забувайте про молочні продукти і яйця.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також