Сучасні матеріали для пломбування та реставрації зубів

  • Halloween

  • Рожевий жовтень

  • Барберінг

  • Трихологія

  • Акне

Пломбування зубів залишається найбільш затребуваною процедурою в сучасній стоматології, за допомогою якої можна заповнити дефекти твердих тканин зуба і попередити подальший розвиток карієсу. А що ж реставрація? Це модне слово сьогодні всюди використовують і лікарі, і пацієнти. Давайте розбиратися.

Здавалося б, сучасні методи реставрації зубів вже давно перестали викликати питання. Ці процедури настільки популярні, що кожен професійний стоматолог має навчитися робити їх добре, довести свої дії до автоматизму. Але не все так просто. До відновлення зубів потрібно підходити дуже відповідально, адже існує багато нюансів, і найперший, який постає перед доктором, – це вибір реставраційного (пломбувального) матеріалу.

До речі, давайте одразу розберемося в термінах. У сучасній стоматології ви взагалі не почуєте словосполучення «пломбування зубів», є тільки «реставрація зубів». Адже клініки з сучасними стоматологічними матеріалами та передовим обладнанням можуть дозволити пацієнтові не просто «залатати дірку в зубі», а повністю відновити його анатомічну і функціональну цінність.

Про реставрацію зубів своїми словами і без складних медичних термінів розповість лікар-стоматолог топової стоматології IDEALE Дарина Богомаз.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Топовая Стоматология 𝐈𝐃𝐄𝐀𝐋𝐄 🦷 (@ideale_stom_ua)

– Дарина, що таке реставрація зубів і в чому її суть?

– Реставрація – це відновлення правильної анатомічної форми і функціональної повноцінності зубів. Йдеться про коронкову частини зуба, яка знаходиться в порожнині рота. Сенс реставрації (нарощування) в тому, що за допомогою спеціальних пломбувальних матеріалів лікар коригує недосконалості зубної форми: прибирає відколи, нерівності, домагається необхідних розмірів.

– Чим ця процедура відрізняється від звичного установлення пломб?

– Художня реставрація відрізняється від пломби тим, що за допомогою пломбувального фотополімерного матеріалу відновлюється повна природна анатомія зуба (тобто його колір, блиск, всі заглиблення і горбки, розташування в зубному ряду). Таку «пломбу» важко відрізнити від рідного зуба. Але подібні реставрації необхідно робити, тільки якщо зуб зруйновано не більше ніж на 60%. В інших випадках використовують керамічні накладки або коронки, які виготовляються в зуботехнічній лабораторії.

Реставрация зубов 

– Які недоліки дозволяє усунути естетична реставрація зубів?

– За допомогою фотополімерних пломбувальних матеріалів можна відновити зуби після каріозних і некаріозних уражень. Це може бути флюороз (плями на зубах різних кольорів від яскраво-білого до темно-коричневого), гіпоплазія (коли емаль частково недорозвинена) або клиноподібні дефекти (це ділянки зуба в області ясен, які могли утворитися, наприклад, через неправильний прикус або після тривалого використання жорсткої щітки, а також неправильних рухів під час чищення зубів).

Реставрация зубов 

– І наостанок пару слів про сучасні матеріали для реставрації зубів. Які сьогодні найбільш затребувані?

– У нашій клініці, наприклад, використовується матеріал від японського виробника Asteria – це один із кращих матеріалів у світі для відновлення зубів, який максимально схожий з емаллю і дентином за кольором і блиском. У ньому присутні наночастинки кераміки, завдяки чому пломбувальний матеріал естетично виглядає гарніше і натуральніше після полірування. Також є композитна реставрація. Композит містить різноманітність мікро- і макрочастинок, які дозволяють цьому матеріалу бути і фізично стійким, і відображати блиск і природність зуба після нарощування.

Для довідки

IDEALE – це топова стоматологія в Києві, яку вибирають українські зірки, політики, інфлюенсери і родини, які усвідомлюють важливість красивої та здорової посмішки. Клініка працює виключно з використанням матеріалів, цифрового і 3D-обладнання провідних світових лідерів сучасної стоматології. Власниками клініки IDEALE є сімейна пара Олексій та Наталя Мухіни.

Алексей и Наталья Мухины

IDEALE в соціальних мережах:

Instagram – @ideale_stom_ua

TikTok – @ideale.dental

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також