Сувора правда про розтяжки: що це таке і як їх позбутися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

70% жінок і 40% чоловіків страждають від розтяжок. Ми не зустрічали людей, які б щиро любили і пишалися своїми розтяжками. Розтяжки можуть призводити до соціальної дезадаптації, депресії, або банально псувати настрій. Чи готові ви дізнатися правду про розтяжки?

Що таке розтяжки?

Лінійна атрофія шкіри (розтяжки, полосоподібна атрофія шкіри, атрофодермія, стриї, striae distensae, striae gravidarum) – стан шкіри, який останнім часом хвилює абсолютно всіх жінок і викликає у них безліч питань. Розтяжки можуть з’явитися в період вагітності, на тлі ожиріння, лікування кортикостероїдними препаратами, гормонального дисбалансу, в тому числі у спортсменів через прийом анаболічних гормонів.

З виду це смуги рожевого, синюшно-бордового або білого кольору, що злегка западають. Найчастіше вони розташовуються на животі, молочних залозах і стегнах.

Відзначимо, що розтяжки не представляють абсолютно ніякого ризику для здоров’я і не ставлять під загрозу здатність організму до нормального функціонування. Розтяжки є суто косметичною проблемою, яка потребує відповідного догляду та часом навіть лікування.

На питання редакції про методи запобігання розтяжкам, процес їхнього формування і варіанти усунення відповіла лікарка вищої категорії, головна лікарка клініки «Косметологія МедЕстет» (Вінниця), сертифікована тренерка компанії IPSEN, сертифікована тренерка компанії INNOVA Ельвіра Миколаївна Човган.

Эльвира Николаевна Човган
– Розтяжки це назавжди? Чи можливо запобігти появі розтяжок?

– Запобігти появі розтяжок не так-то просто, особливо якщо є вагомі причини: спадкова схильність, погана еластичність шкіри, коливання ваги, вагітність і ендокринні проблеми. Якщо такі нюанси все-таки існують, значить необхідно більш ретельно доглядати за шкірою грудей, живота і стегон.

Наукових даних про застосування ряду лікарських засобів, які б перешкоджали розвитку розтяжок практично немає. Ефективність більшості засобів, пропонованих на ринку, не завжди доведена. Але все ж для підтримки гідроліпідної мантії шкіри дерматокосметологи рекомендують використовувати препарати на стику косметології та фармакології, тобто космецевтику. Зазвичай такі креми, сироватки, олії містять рослинні компоненти, гіалуронову кислоту, комплекс вітамінів А, Е і С, а також колаген-еластиновий комплекс. Вагітним для профілактики розтяжок необхідно застосовувати креми і сироватки з 12-тижневого терміну і по третій місяць після пологів. Наносити препарати потрібно один раз на день на зони, які схильні до утворення розтяжок – молочні залози, живіт, бічні поверхні тіла і стегон. Після аплікації обов’язково зробіть легкий масаж цих зон.

– Що відбувається зі шкірою в період формування розтяжок?

– Формування розтяжок шкіри – процес, який має безліч причин. За результатами патоморфологічних досліджень стриї шкіри характеризуються витонченням сполучнотканинної строми, а також деякими змінами в епідермісі, це свого роду атрофоване «розволокнення» шкіри, що має вигляд множинних ліній від білого до синюшного кольору. Основним в процесі патогенезу є порушення функціонування фібробластів. Фібробласти, які беруть участь в синтезі основних компонентів міжклітинного матриксу – колагену, еластину, фібронектину, глікозаміногліканів і протеогліканів, значно знижують свою синтетичну активність.

Одночасно підвищується активність металопротеїназ, що руйнують колаген та еластин.

– Чи існує один найбільш ефективний метод усунення розтяжок і в чому він полягає? Серединний пілінг, лазерні методики, мікродермабразія, біоревіталізація, плазмотерапія по розтяжках тощо, що з цього дійсно працює?

– Проаналізувавши всі доступні роботи, можна зробити висновок, що найчастіше застосовують комбінацію декількох методів. У клініках для лікування стрий використовують негативну і позитивну стимуляцію. Негативна: фракційний неабляційний лазерний фототермоліз, фракційний RF-мікронідлінг, дермаштамп, мікродермабразія, альфа-гідроксі-кислоти, трихлороцтова кислота і фенол. Позитивна: плазмотерапія, біоревіталізація, редермалізація, мезотерапія. Всі ці методи лікування спрямовані на ущільнення дерми, формування колагенового каркасу шкіри, відновлення її тургору і тонусу. В результаті реструктуризації дерми відбувається вирівнювання поверхні шкіри і скорочення шкірного клаптя.

Что делать с растяжками

– Чи можемо ми гарантувати пацієнту 100% усунення розтяжок після проведення таких процедур?

– Ефективність усунення розтяжок залежить від терміну давності їх виникнення. Якщо стриї «свіжі», тобто виникли менше року тому, то їхній стан можна значно поліпшити. А ось якщо розтяжки вже «застарілі», то від них позбутися повністю, на жаль, практично неможливо.

Як і будь-який шрам, розтяжки постійні. Незважаючи на цей прикрий факт ми все-таки акцентуємо увагу на тому, що спеціальні засоби, професійний косметологічних догляд і лікування можуть зробити їх менш помітними. Пам’ятайте, що немає одного ідеального методу або засобу, які б працювали на всіх і для всіх однаково, все дуже індивідуально.

Магазинні сироватки, креми і олії від розтяжок не здатні позбавити від стрий. Жодна розтяжка не зникне від мигдальної, кокосової і оливкової олії.

– Що ж робити?

– Якщо розтяжок ще немає, то докладати максимум зусиль і постаратися зробити все, щоб вони не з’явилися.

  • Підтримуйте здорову вагу. Різкий набір ваги є одним з найбільш частих причин виникнення розтяжок.
  • Під час вагітності не варто їсти «за двох-трьох».
  • Слідкуйте за шкірою – тримайте її зволоженою.
  • Дотримуйтеся здорового способу життя: правильне харчування, загартовування, контрастний душ і дозоване фізичне навантаження.
  • Ручний та апаратний масажі, водні процедури, різні обгортання поліпшать стан шкіри, проблемних місць.

Якщо розтяжки вже є, то правильно буде звернутися до лікаря-дерматолога, косметолога, фахівця з апаратних методик, який проведе процедури, негативну і позитивну стимуляцію для найкращого результату. Звертайтеся до кваліфікованих досвідчених фахівців!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також