Синтоміцинова мазь: склад і способи застосування

Синтоміцинова мазь є потужним протимікробним і антибактеріальним препаратом місцевої дії. Вона здатна впоратися із запальними процесами на шкірі.

Синтоміцинова мазь здатна побороти безліч різних бактерій, усунувши вогнища запалень. Основною складовою мазі є антибіотик, який має високу здатність проникнення в шари епідермісу. Це дозволяє боротися не тільки із зовнішніми факторами розвитку захворювання, але також і з внутрішніми.

Косметологи і дерматологи вважають за краще цю мазь, бо вона добре переноситься організмом, залишаючись максимально ефективною. Ще одним явним плюсом використання синтоміцинової мазі є те, що її можна наносити як знеболюючий препарат. А натуральні компоненти, які входять до складу, дбайливо доглядають за епідермісом і зволожують шкіру.

Синтоміцинова мазь: склад, від чого допомагають інгредієнти

  • Синтоміцин (або хлорамфенікол) — головний компонент препарату, який сприяє усуненню бактерій і зупиняє їхній подальший розвиток в клітинах епідермісу.
  • Кетамін є натуральним компонентом, який запобігає почервонінню шкіри і надає зволожуючий ефект на епідерміс. Кетамін також значно знижує ризик появи лущення або пігментації після лікування.
  • Новокаїн служить як знеболювальний компонент в області ураження шкіри.

Такий склад синтоміцинової мазі дозволяє ефективно боротися з великою кількістю бактерій і вірусів. Концентрація засобу буває 1% -ою, 5% -ою, 10% -ою, це залежить від кількості вмісту антибіотика.

Синтоміцинова мазь: способи застосування

В інструкції із застосування синтомицинової мазі зазначено, що спектр дії препарату досить великий.

В якості профілактики вірусів, що зараз залишається дуже актуальним. Синтоміцинова мазь у ніс наноситься на ватну паличку, а потім акуратно розподіляється на внутрішню частину носа. Цей нескладний трюк дозволить убезпечити себе і своїх близьких від можливості підхопити захворювання. Найкраще проводити таку маніпуляцію за 5 хвилин до виходу з дому.

При подряпинах, порізах, опіках. Перше, що необхідно зробити в такій ситуації, промити рану теплою водою з милом, просушити і нанести синтоміцинову мазь тонким шаром. Зверху накласти стерильну пов’язку і зафіксувати в такому положенні на декілька годин. Найчастіше одного разу використання синтоміцинової мазі при опіках виявляється цілком достатньо, щоб зняти почервоніння і знезаразити поріз або подряпину.

Для лікування гаймориту. Синтоміцинова мазь для носа використовується у народній медицині досить часто. Необхідно нанести ліки на ватну паличку, занурити її вглиб носової пазухи. Далі тримати по 20 хвилин в одній та іншій і повторювати процедуру протягом 5 днів. Позитивний ефект можна помітити вже на 2-3 день після початку лікування. Побічний ефект такого методу – поява гіркого присмаку в горлі. Але це пройде відразу ж після закінчення лікування.

Для лікування вугрів і чорних крапок. Ця проблема виникає через порушення роботи імунної системи, тому лікування потрібно починати зсередини. А синтоміцинова мазь стане хорошим доповненням для її усунення.

Для лікування інфекційних вогнищ на шкірі. Необхідну ділянку шкіри потрібно ретельно промити і просушити, потім нанести синтоміцинову мазь на ватний диск і зафіксувати його на шкірі на 4-6 годин. Така процедура робиться протягом 5 днів.

Для лікування гінекологічних захворювань і в урології. Синтоміцинова мазь використовується при запальних процесах у статевих органах. Так, рекомендують синтоміцинову мазь при молочниці, при вульвиті, вагіниті і вульвовагіниті.

Від пігментних плям. Зазвичай у складі синтомициновой мазі є касторова олія, а вітаміни і жирні кислоти активізують вироблення колагену і пригнічують виробництво меланіну – фарбувального пігменту шкіри, висвітлюючи і зволожуючи її.

Наносити засіб дозволяється навіть під макіяж, завдяки своїй густій консистенції, мазь не розтікається і не залишає слідів. Також важливо розуміти, що даний препарат може викликати звикання, що в окремих випадках може призвести до алергічної реакції.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також