Тейпування обличчя: лейкопластир для ліфтингу й омолодження

 • Туризм в Україні 2021

 • Весільний переполох

 • Пілінги: все, що потрібно знати

 • Self-love: celebrate yourself

 • Абетка вітамінних добавок

  бады

Ліфтинг-тейпи, beauty tape, патчі від зморшок, тейпи для обличчя – все це зараз модно, ново, цікаво. Ми розпитали фахівців, чи правда, що позбутися зморшок і підтягнути овал обличчя можна без уколів і операцій

Кінезіотейпування – це спеціальна процедура бавовняними стрічками з акриловим термоактивним покриттям, які не містять латексу й аналогічні з еластичністю людської шкіри. Їх використовують, аби забезпечувати адекватну роботу м’язів, зменшувати больові відчуття, не обмежуючи при цьому рухів, поліпшити крово- і лімфоток. Сучасні тейпи повітря- і вологопроникні, не спричиняють алергію. Можуть використовуватися протягом п’яти днів, 24 години на добу, навіть у воді.

Кінезіотейпи для обличчя застосовуються для зняття набряклості, профілактики й усунення вже наявних гематом, ліфтингу і ліквідації дрібних зморшок, під час і після встановлення мезониток і після введення ліполітиків.

Про процедуру тейпування обличчя розповідає кінезіотерапевт, автор програм з естетичного кінезіотейпування Beauty Taping, масажист-реабілітолог, естетичний реабілітолог центру естетичної косметології «Комплімент» Катерина Шубіна.

Екатерина Шубина
Зараз кінезіотейпи широко застосовуються в косметології й естетичній реабілітації. Їх нарізають і наносять у певний спосіб для досягнення бажаного результату. Ефекти, які можна отримати, застосовуючи естетичну корекцію кінезіотейпами:

 • прискорене виведення токсинів, шлаків і продуктів розпаду з тканин і клітинного матриксу;
 • ліквідація дрібних мімічних і перших вікових зморшок, поглиблених борозен, складок і заломів;
 • підвищення гладкості, еластичності, природного тургору шкіри, наповнення всіх шарів дерми й епідермісу поживними речовинами;
 • поліпшення пружності шкіри та її опірності процесам хронологічного старіння;
 • усунення набряклості й темних кіл під очима;
 • освітлення пігментних плям і веснянок;
 • розгладження рубців (дрібних шрамів) і постакне;
 • потужний лімфодренажний ефект;
 • попередження ускладнень після ін’єкцій;
 • попередження набряклості й гематом після встановлення мезониток;
 • корекція постави – постуральне тейпування;
 • усунення м’язово-фасціальних болів, тригерів;
 • при тейпуванні живота – поліпшення тургору шкіри, дренаж, ліфтинг, зменшення розмірів.

Тейпирование лица

Лейкопластир для обличчя: як використовують

Лейкопластирний натяг для м’язів середньої та нижньої третини обличчя використовується тільки вдень. У перші дні цей метод використовують по 30-60 хвилин 2-3 рази на добу під час активних мімічних дій (під час вживання їжі, розмов). Потім час збільшується до 2-3 годин.

Тейпування обличчя хірургічними мікропористими пластирами

Техніка лейкопластирних пов’язок еволюціонувала в тейпування обличчя вузькими смужками хірургічного мікропористого пластиру за методом японського лікаря – терапевта обличчя  і доктора наук зі стоматології Кадзукі Рейко.

Рэйко
Омолодження обличчя методом Рейко заслуговує на особливу увагу. Майстер розробив методику, яка дозволяє досягти ліфтингу обличчя за допомогою проклеювання спеціальним нееластичним пластиром. В результаті курсу використання пластиру стимулюються мімічні м’язи обличчя, а мозок запам’ятовує правильний їхній стан. Пластир наклеюються на 30 хвилин, фіксуючи шкіру в потрібному напрямку. Головна умова – робити цю процедуру щодня, не менше місяця і після масажу обличчя. Для кожного віку Рейко розробила свою схему проклеювання.

Навіщо потрібні косметичні пластирі-патчі

Маргарет Кроссен ще на початку ХХ століття винайшла косметичні пластирі. Бренд існує дотепер, а продукція користується популярністю і визнанням задоволених клієнтів. Під час виготовлення використовуються тільки природні і гіпоалергенні компоненти. Ці косметологічні патчі робляться з невибіленого крафтового паперу і просочуються клеєм на основі крохмалю. Патчі прикладаються на область, де треба розгладити певну зморшку або складку, зверху наноситься спеціальний розчин, який розм’якшує крохмальний клей, і пластир прилипає. Застигаючи, він запобігає утворенню зморшок і «виховує» міміку.

Новинки тейпування: тейпи з благородними металами

У світі кінезіотейпів широко відомі і спеціальні точки, і тейпи для обличчя з просоченням на основі благородних металів. Японський вчений Йошихіро Хірата створив методику розчинення металу у воді (титан, золото, платина, срібло) і просяк ним одяг, тейпи, аксесуари. Саме наявність дисперсного акваметалу обумовлює безпеку тейпа і можливість його використання на найчутливіших частинах тіла. Механізм дії такого пластиру полягає в здатності розслабляти спазмовані м’язи обличчя, попереджаючи їх подальше перенапруження й утворення зморшок.

Шкода тейпів, чим небезпечне самостійне тейпування?

Що ж, власне кажучи, відбувається під час нашкірної аплікації тейпів і в який спосіб з їх допомогою можна досягти естетичних anti-age змін? Відповідає лікар-невролог, остеопат MD, DО, MF Hom., приватна медична практика в Federation of Functional Coaching, Антон Гриценко.

Антон Гриценко
Потрібно пам’ятати, що тейпування не панацея, не ліки і не плацебо, а інструмент, який буде ефективний і безпечний тільки в умілих руках досвідченого фахівця. Найбільш надійним критерієм для нас буде системний і несистемний підхід до самої процедури й до аналізу її ефектів з часом.

Під несистемним підходом слід розуміти всі міркування, що стосуються дії та ефектів, спричинених самою нашкірною аплікацією тейпа. Ефекти подібного роду досить короткочасні і нестійкі, вони підходять для миттєвої корекції деяких візуально помітних дефектів. Йдучи цим шляхом, ми можемо значно зменшити ступінь вираженості зморшок в куточках очей, підняти куточки рота, зменшити контурування додаткових підборідь, «брилів» тощо.

Головна особливість такої несистемної роботи полягає в тому, що аплікація проводиться в місці, де ми очікуємо отримати зміни, а вектори дії самого тейпа вибираються відповідно до бажаного ефекту. Для подібного роду маніпуляцій нам знадобиться 30-40 хвилин і абсолютно будь-який тейп. Однак слід розуміти, що ефект від такої процедури триватиме вкрай недовго – в кращому випадку 3-4 години, та й то за умови, що до цього способу естетичної корекції вдаються вкрай рідко і тільки в екстрених випадках (не частіше одного разу на 25-30 днів). В разі більш частого застосування механізми досягнення бажаного ефекту не просто виснажуються – це може призводити до прямо протилежного результату.

Косметические пластыри

Чому ж так відбувається? Якщо втручання відбувається час від часу і на досить короткий термін, як це було описано вище, система не буде давати стійкої протидії. Зовсім інша річ, якщо зовнішні, не санкціоновані самою нервовою системою зміни тонусу, ступеня натягу і рухливості тканини будуть більш постійними і наполегливими. Намагаючись зберегти системну цілісність і свої регуляторні компетенції, нервова система почне активну роботу з відновлення статус-кво – повернення до вихідного стану. Всі ми з вами пам’ятаємо третій закон Ньютона: сила дії дорівнює силі протидії.

Саме з цієї причини будь-які дії, які не враховують реакцію на них власних систем регуляції людського тіла, в довгостроковій перспективі приречені на провал. Це такою ж мірою стосується як тейпування, так і інших втручань.

Парадоксальність процедури, побудованої за системним принципом, полягає в тому, що для досягнення ефекту в одному місці ми зосереджуємо наші дії абсолютно в іншому. Найчастіше в прямо протилежному. Так, для усунення другого-третього підборіддя тейпову аплікацію потрібно проводити в підпотиличній області, а для венозного дренажу всієї черепної коробки через яремний отвір тейп буде наклеєно в області під’язикової кістки. Таким чином, фактором зміни є не сама наша дія, не сам наклеєний тейп, а реакція на нього нервової системи.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також