Тест на тип шкіри: що це таке і як його провести в домашніх умовах

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Для правильного догляду за шкірою необхідно визначити тип шкіри. Зробити це можна навіть без допомоги косметолога в домашніх умовах. Існує кілька методів тестування шкіри, про деякі ми і розповімо в статті.

Тест на тип шкіри – це процедура, яка допомагає визначити основні характеристики шкіри, такі як рівень секреції олії (себуму), сухість, чутливість, схильність до подразнення чи комбінований тип. Тестування вкрай необхідне, адже іноді шкіра потребує персональної регулярної програми.

Які бувають типи шкіри: загальні характеристики

Шкіра – найбільший орган людини, що виконує важливі функції від регулювання температури тіла до захисту від бактерій. Шкірний бар’єр складається переважно з ліпідів, які діють як захист між шкірою та зовнішнім середовищем, утримуючи воду та шкідливі речовини. Шкіра кожної людини унікальна, але є низка характеристик, що поєднують у типи.

Основні типи шкіри

  • Нормальна шкіра. Зазвичай збалансована та здорова, не надто суха і не надто жирна, гладка, еластична, красива й бархатиста.
  • Суха шкіра. Характеризується недостатнім зволоженням, тонка, прозора, трохи стягнута, часто при несприятливих впливах лущиться або червоніє, більш схильна до появи зморшок. Найпростіший спосіб зрозуміти, суха у вас шкіра чи ні, це натиснути на неї з зусиллям, трохи потримати і відпустити. Якщо пляма довго не зникає, у вас суха шкіра.
  • Жирна шкіра. Лосниться, пори розширені, через надмірне вироблення себуму схильна до появи вугрів і комедонів (чорних точок). Візьміть чисте дзеркало і доторкніться дзеркальною поверхнею до носа, чола, щіки. Якщо на дзеркалі залишилися сліди, у вас жирна шкіра. За даними Американської академії дерматології (AAD), люди з такими типом шкіри менше схильні до появи зморшок.
  • Комбінована шкіра. Зустрічається досить часто у кожної п’ятої жінки; поєднує в собі риси як сухої, так і жирної шкіри. Зазвичай T-зона (чоло, ніс та підборіддя) жирна, а щоки сухі.
  • Чутлива шкіра. Реагує на подразники, такі як косметичні продукти або зміни погоди, виявляючи почервоніння, подразнення та навіть свербіж.
  • Проблемна шкіра. Характеризується наявністю акне, пігментації, рубців та інших проблем, що потребують спеціального догляду.
  • Вікова шкіра. З віком шкіра стає менш пружною, менш еластичною і більш схильною до утворення зморшок і втрати пружності.

Визначення типу шкіри за допомогою тестера

Очистіть шкіру обличчя від макіяжу та інших доглядових засобів, використовуючи м’який очищувальний гель або молочко. Дайте шкірі обличчя повністю висохнути, не наносіть жодних кремів чи інших засобів протягом кількох годин перед проведенням тесту. Прикріпіть шкірний тестер (зазвичай це аркуш спеціального паперу або смужка, що вбирає жир зі шкіри) до різних ділянок обличчя: лоба, носа, щоки та підборіддя. Залиште на кожній ділянці на кілька секунд, аби увібрався зайвий жир. Після цього подивіться на результати: якщо тестер став жирним, шкіра схильна до жирності; якщо залишився сухим, то швидше за все у вас суха шкіра; якщо деякі ділянки показують ознаки жирності, інші – сухості, це може свідчити про комбінований тип шкіри.

Як дізнатися тип шкіри обличчя: тест

Чи змінюється стан вашої шкіри залежно від пори року?

а) Добре переносить спеку та холод.

б) Влітку жирніша, ніж узимку, чутлива до зміни погоди, особливо до холоду.

в) Завжди здається жирною, влітку часто виникають прищі та вугри.

Як ваша шкіра реагує на сонце?

а) Взагалі не засмагає, одразу отримую сонячні опіки.

б) Засмагає, але після цього відчуваю сухість і лущення.

в) Легко засмагає і поступово набуває красивого бронзового відтінку.

Як ви оцінюєте рівень вироблення олії (себуму) вашою шкірою?

а) Моя шкіра завжди відчувається сухою та стягнутою.

б) У T-зоні вона жирна, а на щоках суха.

в) Шкіра завжди блищить і часто з’являються вугри та прищі.

Як шкіра реагує на нові косметичні засоби?

а) Дуже чутливо, часто виникають подразнення та почервоніння.

б) Іноді виникають невеликі подразнення , але вони швидко проходять.

в) Нормально, я рідко маю проблеми при використанні нових засобів.

Як ваша шкіра виглядає наприкінці дня?

а) Вона відчувається сухою та втомленою.

б) У T-зоні блищить, а на щоках може з’явитися деяке лущення.

в) Виглядає жирною, може з’явитися блиск на всьому обличчі.

Які проблеми зі шкірою у вас найчастіше виникають?

а) Сухість, почервоніння, лущення.

б) Поява вугрів, чорних точок і блиску.

в) Шкіра чутлива до подразників, але іноді також страждає від блиску.

Як ви охарактеризуєте стан шкіри після вмивання?

а) Відчуття стягнутості, сухості шкіри по всьому обличчю.

б) Відчуття стягнутості переважно в області щік.

б) Дуже рідко виникає відчуття стягнутості.

Наскільки виражені пори на вашому обличчі та як часто з’являються прищі й вугри?

а) Пори маленькі, майже непомітні, прищі практично ніколи не з’являються. Добре помітні на всій поверхні обличчя, розширені.

б) Пори більш помітні в області Т-зони, і там же локалізуються прищі, з періодичністю не частіше ніж один раз на місяць.

в) Пори добре помітні на всій поверхні обличчя, розширені, а прищі з’являються дуже часто.

Більше відповідей «а»: ваш тип шкіри – сухий.

Більше відповідей «б»: ваш тип шкіри – комбінований.

Більше відповідей «в»: ваш тип шкіри – жирний.

У минулому був популярним тест на визначення типу шкіри обличчя з використанням йоду, проте його застосування зараз не рекомендується. Цей тест не має наукової обґрунтованості і може завдати шкоди шкірі. Методика полягала в тому, що на обличчя наноситься йод, а потім спостерігається реакція шкіри. Однак йод може спричинити подразнення, сухість і навіть алергічну реакцію, особливо у людей із чутливою або пошкодженою шкірою. Крім того, цей тест не надає достатньої інформації для визначення типу шкіри, оскільки він не враховує таких факторів, як рівень зволоженості, жирність, чутливість і вік.

Сьогодні також популярними є японські експрес-тести на визначення типу шкіри обличчя. Багато виробників косметики, наприклад, Сlinique або La roche, пропонують свої тести, а в спеціальних косметологічних клініках для цього використовують дерматоскоп.

Підписуйтесь на наш Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також