Френсіс Бекон, «Триптих, натхненний « Орестеєю» Есхіла» (1981)
84,6 млн доларів
Рекордним онлайн-продажем минулого року стала картина британського експресіоніста Френсіса Бекона «Триптих, натхненний « Орестеєю» Есхіла». Твір мистецтва 1981 року продано за 84,6 млн на аукціоні Sotheby’s. Варто зауважити, що це один із 28 широкоформатних триптихів авторства художника, при цьому даний лот всього лише шостий за рахунком з усіх, які виставлялися на торги.
У Бінь, «Десять видів скелі Лінгбі» (1610)
76,6 млн доларів
Остаточна ціна зробила цей твір найдорожчою китайською класичною картиною з коли-небудь проданих. До слова, торги на аукціоні Poly Auctions за неї тривали близько години! Китайський художник-пейзажист У Бінь, який жив і працював на рубежі XVI і XVII століть, зобразив на полотні 10 окремих видів скелі Лінгбі в провінції Аньхой в Східному Китаї.
Рой Ліхтенштейн, «Оголена з веселим малюнком» (1994)
46,2 млн доларів
Незважаючи на те, що дана робота Роя Ліхтенштейна вперше потрапила на аукціон, вона зайняла почесне третє місце серед найдорожчих картин, проданих минулого року. Датований 1994 роком твір представника поп-арту виконано в традиційній для Роя Ліхтенштейна техніці точок. Придбав дорогоцінне полотно якийсь колекціонер з Азії.
Девід Хокні, «Каньйон Ніколс» (1980)
41 млн доларів
На розпродажі галереї Phillips в Нью-Йорку 2020 року було продано картину британського художника Девіда Хокні. Оскільки сума операції склала більше 41 млн доларів, продаж став новим світовим рекордом для пейзажів художника, який нині живе. Твір називають одним із найбільш знакових пейзажів Лос-Анджелеса, і з цим точно не посперечаєшся.
Жень Женьфа, «П’ятеро п’яних принців, які повертаються на конях» (кінець XII – початок XIV ст.)
39,4 млн доларів
Кольоровий сувій китайського художника Жень Женьфа зображує п’ятьох князів династії Тан, які випили, на кінній прогулянці. Рідкісна художня робота після торгів стала власністю приватного шанхайського музею Лонг. «Хороші речі варті того, щоб на них чекати», – підкреслив засновник музею, мільярдер Лю Іцянь. Після програшу на аукціоні в Пекіні чотири роки тому він нарешті придбав бажаний твір.
Сай Твомблі, «Без назви (Больсена)» (1969)
38,7 млн доларів
За торгами онлайн-аукціону Christie’s у жовтні 2020 року спостерігало близько 280 тис. людей. Топ-лотом стала робота Сая Твомблі «Без назви (Больсена)» 1969 року створення, яка пішла до нового власника за 38,68 млн доларів. Раніше картина була частиною колекції Саатчі.
Санью, «Чотири оголені» (1950-ті роки)
33,3 млн доларів
Китайсько-французький художник Санью створив цю роботу для персональної виставки в Національному історичному музеї в Тайбеї. На полотні зображено чотири оголені жінки, які красиво позують на смарагдовому тлі. Малюючи цю картину, автор відійшов від свого звичного стилю, але це зробило роботу лише популярнішою.
Марк Ротко, «Без назви» (1967)
31,3 млн доларів
Російсько-американський художник Марк Ротко створив твір без назви у вдалий період своєї творчості, скомбінувавши великі колірні простори, окреслені нерівними, розмитими лініями. У жовтні 2020 року на аукціоні Christie’s даний твір перейшов до нового власника з колекції американського мільярдера Рональда Перельмана.
Брайс Марден, «Доповнення» (2004 – 2007)
30,9 млн доларів
Робота американського художника-мінімаліста Брайса Мардена восени минулого року зросла в ціні утричі після торгів у листопаді 2019 року, і була продана за 30,9 млн доларів. З величезної колекції колишнього глави правління знаменитого музею MoMA Дональда Marron картина перейшла у нові руки.
Барнетт Ньюман, Onement V (1952)
30,9 млн доларів
Незважаючи на величезну суму в 30,9 мільйона доларів, за яку була продана картина, лот не виправдав надій організаторів аукціону Christie’s. Очікувалося, що за роботу американського класика абстрактного експресіонізму Барнетта Ньюмана колекціонери будуть готові віддати не менше 40 млн доларів.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!