«Імені Т. Г. Шевченка»
Канал «Імені Т. Г. Шевченка» сміливо можна назвати найпопулярнішим у своїй тематиці – скоріше за все ви вже не раз про нього чули. Ведуть його брати Капранови – письменники, видавці, активні громадські діячі, а також українські військові в складі ЗСУ. Вони розповідають про різні цікаві історичні події простою мовою, із долею гумору та зрозумілими кожному картами і схемами. Брати Капранови спростовують міфи, розкривають таємниці та роблять різні цікаві припущення, про які ми і здогадатися не могли, а також захопливо розповідають про відомих історичних персоналій. Також ми любимо канал за те, що відео в середньому тривають 20-30 хвилин, тому шансів, що вам стане нудно, – жодних.
«Історія Без Міфів»
Іще один досить відомий канал у тематиці історії України, який веде Владлен Мараєв і запрошені експерти. Як можна здогадатися з назви, головне завдання каналу – спростовувати міфи, стереотипи і фейки, які століттями формувалися навколо нашої країни. Безперечна перевага ресурсу – дуже детальне заглиблення в історичні і політичні процеси різні часів, завдяки чому вимальовується істина картина того, що відбувалося, навіть якщо ці факти суперечать красивій легенді. Особливо радимо найбільш обширні плейлисти про Українську революцію 1917-1921 років та Другу світову війну – обіцяємо, ви дізнаєтеся багато нового.
«Історія для дорослих»
YouTube-канал «Історія для дорослих» – ідеальний варіант для людей, які думають, що терпіти не можуть історію. Ведучий Олег Криштопа легко, зрозуміло, із гумором, а часом і з бокалом віскі в руці розповідає про відомих історичних і культурних діячів не сухими фактами із книжок, а через призму життя звичайної людини зі своїми вподобаннями, емоціями, страхами і секретами, за які може бути соромно. На каналі можна знайти відео і про Булгакова та Гоголя, яких зараз активно обговорюють, і про скелети в шафі Гітлера та Сталіна, і про невідомі, а часом навіть пікантні факти з життя українських політичних та культурних діячів.
«Історична правда в деталях»
Автором каналу «Історична правда в деталях» є історик та журналіст Вахтанг Кіпіані, який написав гучну книгу «Справа Василя Стуса». Разом із відомими дослідниками він через деталі побуту, їжі, одягу та звичок переносить нас в епохи Івана Котляревського та Івана Франка, дає зазирнути за грати радянського табору чи в тарілку партійного чиновника. «Прожити один день на Запорізькій Січі чи у повстанській криївці або ж перенестися у часи Середньовіччя. Думаєте, це нереально? «Історична правда в деталях» доведе, що можливо все!» – зазначають автори каналу, і ми не можемо з ними не погодитися. Особливо радимо звернути увагу на плейлист «Дисиденти», в якому Вахтанг Кіпіані через низку розмов детально розкриває тему дисидентства і дає відповідь на питання, чому про них має знати кожен українець.
«WAS: Популярна історія»
YouTube-канал «WAS: Популярна історія» однозначно прокачає ваш мозок і змусить закохатися в історію по-справжньому. Автори із ентузіазмом і запалом розповідають про маловідомі історичні факти, цікавих та яскравих персоналій, а також роблять підбірки найзначніших подій певного історичного періоду, що дозволяє дуже швидко увійти в тему, якщо ви ще не в ній. Останнім часом більшість контенту присвячена історії та сучасності України, проте, якщо копнути глибше, тут можна знайти і багато відео про світову історію.
«Твоя Підпільна Гуманітарка»
Канал «Твоя Підпільна Гуманітарка» не є класичним історичним, а більше культурно-суспільним, проте від того не менш цікавим. Він дозволяє пізнати історію України у більш широкому сенсі, вивчаючи особливості та справжні перлини нашої мови, літератури, музики та кінематографу. На цьому каналі ви знайдете лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, що в той чи інший спосіб стосуються гуманітарних наук. Якщо ви нещодавно перейшли на українську мову, радимо канал від душі, щоб глибше і з любов’ю в серці пізнавати свою мову і країну.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!