Трихологія: 5 причин, чому варто звернутися до фахівця з волосся

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Трихологія: 5 причин, чому варто звернутися до фахівця з волосся

Beauty HUB представляє новий спецпроект: трихологія. Розпочинаємо нашу інформаційну подорож із пояснення, хто такий трихолог, чим він може бути вам корисним, і називаємо об’єктивні причини, чому всім варто відвідати фахівця з волосся.

Почнемо з початку: трихологія — наука про волосся і шкіру голови. Трихологи спеціалізуються на першопричинах випадання волосся, вивчають, що саме може спровокувати лупу, висипання на шкірі голови, а також розв’язують проблему надмірної жирності чи сухості волосся.

Трихологи працюють насамперед зі шкірою голови. Фахівці часто використовують метафору з квітами і грунтом: міцна і красива рослина може вирости лише в плодючій і добре зволоженій землі. Якщо грунт пересихає чи втрачає корисні компоненти — рослина чахне. Приблизно за таким самим принципом існує наша шевелюра: шкіра голови виснажується — волосина тоншає, втрачає еластичність (привіт, ламкість!), блиск або й зовсім випадає. Саме тому в домашніх умовах за допомогою звичайного шампуню складно розв’язати проблеми з волоссям.

Трихологія: 5 причин, чому варто звернутися до фахівця з волосся

Звучить парадоксально, але шкіра під волосяним покривом часто набагато ніжніша й чутливіша, ніж на обличчі. Скальп першим стикається з негативним впливом довколишнього середовища: UF-випромінюванням влітку, низькими температурами і вітром — узимку. Практично всі проблеми з організмом і дефіцитні стани також позначаються на шкірі голови й діяльності волосяних фолікулів, а стресові стани спричиняють спазми судин, через що порушується кровопостачання волосяних фолікулів. 

Трихолог оглядає шкіру голови через спеціальний апарат — трихоскоп, який показує всі процеси в шкірі голови й корінцях волосинок. За допомогою нього можна визначити ключові проблеми і призначити правильне лікування. Розгляньмо, чим саме допоможе трихолог, і чому варто хоча б раз сходити на консультацію.

Зменшити випадання й ламкість волосся

Випадання волосся — природний і цілком нормальний процес. Так само, як і ороговілий епідерміс, відмерлі волосинки випадають, щоб звільнити місце для нових — здорових і свіжих. Тож, якщо ви бачите на гребінці декілька волосин — це не проблема. Але якщо пасма «лізуть» цілими пучками, а кінчики обламуються під час заплітання чи звичного розчісування, чекати, коли «само пройде», не варто. Процес випадання може затягнутися, а втрачену густоту можна потім і не повернути. Тому в таких випадках варто якнайшвидше записатися до фахівця. Трихолог проведе діагностику, можливо, запропонує здати аналізи на баланс вітамінів і мікроелементів в організмі, визначить причини посиленої втрати волосся і порекомендує засоби, які розв’яжуть проблему.

Трихологія: 5 причин, чому варто звернутися до фахівця з волосся

Зробити волосся густішим і товстішим

З віком або під впливом певних факторів волосинки стають тоншими, втрачають блиск і природний об’єм. Багато людей починають рятуватися поверхневими засобами: стайлерами надають зачісці бажаної форми, за допомогою флюїдів повертають пасмам сяйво. Але глобально це проблему не вирішує. Допомогти в таких випадках може лише спеціаліст. Трихологи запевняють, що спеціальні процедури або професійні засоби у змозі стимулювати фолікули і зробити волосинки товстішими, більш еластичними й сяючими.

Відростити довгі коси

Довжина волосся безпосередньо залежить від тривалості фази активного росту. У середньому, волосся подовжується на 1–1,3 сантиметри щомісяця, тобто на 12–15 сантиметрів щороку. Це доволі відчутна цифра, яка дозволяє відростити довгі пасма буквально за декілька років. Але, на жаль, не у всіх волосся живе за такою формулою. Під впливом певних факторів тривалість фази зростання скорочується, кількість самих волосяних фолікулів знижується, волосся росте повільніше і тоншає. Чому так стається, також може визначити трихолог. У більшості випадків фахівець може розбудити волосинки і збільшити тривалість фази активного росту, завдяки чому волосся почне рости швидше.

Трихологія: 5 причин, чому варто звернутися до фахівця з волосся

Зменшити чутливість шкіри голови

Трихологи запевняють: чутлива шкіра — проблема сучасності. Причиною може стати неправильний догляд, агресивні салонні процедури, генетична схильність тощо, а наслідком — жирна або суха лупа, подразнення, почервоніння й навіть висипання. Вони не так впадають в око, як проблеми зі шкірним покривом на обличчі, але часто призводять до вкрай негативних наслідків, від фізичного дискомфорту (свербіння, білі лусочки на одязі) до погіршення якості волосся. Зменшити чутливість шкіри голови — означає забути про неприємні відчуття й автоматично покращити зовнішній вигляд. Зазвичай після лікування збільшується прикореневий об’єм, покращується природний відтінок волосся і з’являється здорове сяйво.

Мити голову рідше

Наскільки швидко жирніє волосся, залежить від фізіологічних особливостей. Хтось миє голову раз на тиждень, хтось раз на одну або дві доби. Останнє трихологи вважають нормою. А от якщо волосся жирніє вже за кілька годин після миття — це вже не фізіологія, а проблеми зі шкірою голови. Підвищена активність сальних залоз може бути спричинена різними факторами, від гормональних збоїв в організмі до неправильно підібраних доглядальних засобів чи процедур. Розмови про те, що волосся можна «відучити швидко жирніти», миючи його рідше, — міф. Крім неохайного зовнішнього вигляду і фізичного дискомфорту, від цього методу ви нічого не отримаєте. Єдиний правильний вихід: звернутися до трихолога. Фахівець проаналізує вашу hair-рутину, стан волосин і допоможе привести в норму волосся.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також