Чи бувало у вас таке, що, обговорюючи з кимось літературу, мимохіть ловиш себе на думці: «Чи він читав взагалі цю книгу?» Так, він знає назву твору, ім’я автора, імена героїв, а іноді навіть може розповісти сюжет, але копнувши трохи глибше, виявляється, що людина навіть у руках ніколи не тримала обговорювану книгу. А іноді, будемо чесні, ми й самі, прагнучи здатися розумнішими, процитуємо письменника, з твором якого знайомі на рівні «читав інструкцію» або «дивився фільм-адаптацію». Що ж спонукає нас прикрашати правду і про прочитання яких книг ми найчастіше брешемо?
Це ж питання зацікавило і британську компанію ВВС. Після екранізації роману Льва Толстого «Війна та мир» у компанії вирішили дізнатися, як багато людей читали першоджерело. Згідно з опитуванням, проведеним на замовлення ВВС, кожен четвертий із двох тисяч британців, які відвідують книгарні, каже неправду про прочитання класичних книг. Причина досить проста – вони хочуть здаватися розумнішими, адже начитана людина виглядає в рази привабливішою. Ще одна причина збрехати – людям просто соромно зізнатися, що не читав відомий твір.
У результаті опитування вдалося скласти рейтинг із 20 книг, які люди насправді не читають. До речі, сюди потрапили не лише об’ємні серйозні романи на кшталт «Війни та миру», а й таке читво, як «П’ятдесят відтінків сірого».
Отже, найчастіше люди брешуть, що читали такі книги, як:
- «Аліса в Країні чудес», Льюїс Керролл.
- «1984», Джордж Орвелл.
- Трилогія «Володар кілець», Дж. Р. Р. Толкін.
- «Війна і мир», Лев Толстой.
- «Анна Кареніна», Лев Толстой.
- «Пригоди Шерлока Холмса», Артур Конан Дойл.
- «Вбити пересмішника», Харпер Лі.
- «Девід Копперфільд», Чарльз Діккенс.
- «Злочин і кара», Федір Достоєвський.
- «Гордість і упередження», Джейн Остін.
- «Холодний дім», Чарльз Діккенс.
- Серія книг про Гаррі Поттера, Джоан Роулінг.
- «Великі надії», Чарльз Діккенс.
- «Щоденник Анни Франк», Ганна Франк.
- «Олівер Твіст», Чарльз Діккенс.
- «П’ятдесят відтінків сірого», Е. Л. Джеймс.
- «Десять негрітят», Агата Крісті.
- «Великий Гетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд.
- «Виверт-22», Джозеф Хеллер.
- «Над прірвою в житі», Джером Селінджер.
Оскільки опитування проводилося у Великій Британії, з’ясувати, скільки з нас приховують правду, кажучи, що добре знайомі з творчістю Тараса Шевченка, Ліни Костенко чи Сергія Жадана, неможливо. Але можемо зізнатися хоча б самим собі, скільки книг із цього списку ми насправді не читали, але стверджуємо протилежне.
Підписуйся на наш Viber і не пропускай найкорисніші матеріали від Beauty HUB!