Відтінки русявого волосся: яке буває і як досягти потрібного кольору

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Волосся людини може бути різних відтінків русявого, до того ж вони можуть змінюватися залежно від генетики, зовнішніх умов, освітлення. Домогтися іншого відтінку також можна за допомогою фарбування. Розкажемо, які бувають відтінки русявого волосся і що робити, щоб досягти бажаного кольору.

Не всі розуміють, яке волосся вважається русявим. Світло-коричневий колір із сіруватим, рудуватим або жовтуватим відтінком відносять до категорії «русявий». Відтінки русявого волосся можуть варіюватися від світло-попелястого до темно-каштанового. У разі меншого вироблення еумеланіну волосся набуває русявих відтінків (з теплим рудуватим відливом, якщо феомеланіну багато, і холодним сірим — якщо його мало). По суті немає різниці, темний русявий або світлий це завжди блонд. Русяве волосся має густішу текстуру, тому кількість волосин менша. Так, якщо у брюнеток 140 тисяч волосин, то у русявих 90 тисяч.

Які бувають відтінки русявого волосся

 • Світло-русий. Дуже світлий відтінок русявого волосся, майже блондинистий. Волосся цього кольору часто пов’язують із дитячим віком.
 • Світло-попелястий русявий. Дуже світлий і холодний відтінок русявого зі сріблястим або попелястим підтоном, що надає волоссю димчастого вираження.
 • Пісочний русявий. Теплий світлий відтінок із золотавим або пісковим підтоном.
 • Медовий русявий. Теплий відтінок, схожий на колір меду, із золотистими або медовими відблисками.
 • Золотий русявий. Світлий відтінок із теплими або холодними золотистими відблисками.
 • Карамельно-русявий. Відтінок, близький до карамелі, часто поєднується із м’якими золотистими або медовими відтінками.
 • Темно-русявий. Середній відтінок русявого, який може бути теплим і холодним залежно від підтонів.
 • Темно-каштановий. Більш темний відтінок, близький до коричневого, але з видимими червоними або помаранчевими відблисками.
 • Карий русявий. Теплий відтінок, русяве волосся поєднується з коричневим, створюючи природний і гармонійний вигляд.

Кому пасує русявий колір волосся

Колір волосся, що називають «русявий», може пасувати різним людям залежно від їх типу зовнішності, відтінку шкіри, кольору очей та інших факторів. В цілому, русяве волосся добре поєднується з теплими відтінками шкіри, такими як світло-пісочний, персиковий або оливковий. Однак варто пам’ятати, що стиль і смак людини також відіграють важливу роль.

Русяве волосся може пасувати людям з теплими і холодними типами зовнішності, але важливо врахувати відтінок русявого. Наприклад, світло-русяві або золотисті відтінки можуть виглядати природніше у людей з теплою зовнішністю, тоді як попелясті відтінки добре поєднуються з холодною зовнішністю.

Зрештою вибір кольору волосся залежить від індивідуальних уподобань, стилю й унікальних рис обличчя кожної людини.

 1. Попелясто-русявий колір. Гармонує зі світлою шкірою (ніжно-рожева, фарфорова, персикова) та світлими очима (сірі, блакитні, сіро-зелені), а кольоротип «зима» та «літо». 
 2. Темний попелястий — дає волоссю сріблястий блиск, пасує дівчатам зі світлими очима. Якщо у вас світло-русяве волосся і ви хочете зробити природний відтінок яскравішим і цікавішим, вибирайте насичені відтінки з холодної гами: платиновий блонд, холодний брюнет. 
 3. Холодний світло-русявий (середній блонд). Тон пасує власницям холодного кольоротипу, адже підкреслює риси обличчя та робить очі виразнішими. Такий відтінок рекомендується світлошкірим і блакитнооким. Якщо відтінок шкіри теплий жовтуватий або смаглявий, то холодний світло-русявий виглядатиме погано.
 4. Медовий русявий. Медове фарбування пасує для жінок з теплим відтінком шкіри та яскравими (синіми, зеленими, карими) очима. Можна пом’якшити відтінок, освітлюючи кілька пасм у техніці шатуш або AirTouch (ейртач), а вже потім пофарбувати волосся в медовий русявий.
 5. Карамельно-русявий. Такий тон відмінно поєднується із засмаглою або світлою шкірою з теплим підтоном і золотаво-карими, блакитними або світло-зеленими очима.
 6. Мідно-русявий відтінок. Цей тон м’якший за рудий, вважається колористами нейтральним. Підійде жінкам кольоротипу «осінь» (золотиста, персикова, рожева шкіра) із зеленими або блакитними очима. На дівчатах іншого цвітотипу мідно-русявий відтінок виглядає неприродно.
 7. Пісочний русявий. Максимально близький до блонду, і це універсальний тон, адже пасує дівчатам з будь-яким кольоротипом.
 8. Темно-русявий. Відтінок світліший за шатен, добре виглядає на жінках з прохолодною рожевою шкірою, блакитними, сірими, зеленими або блакитно-сірими очима.
 9. Коричневий попіл або морозний каштан — максимально близький до природного холодного шатену, пасує під карі очі й темно-русяве волосся.

Яка фарба підійде для русявого волосся

 • Прохолодний попелясто-русявий колір без рудого підтону можна отримати, якщо додати синій пігмент.
 • Холодний русявий колір волосся, особливо якщо волосся від темної природи або з рудуватим відтінком, можна отримати тільки шляхом знебарвлення. Після цього волосся тонують засобами з фіолетовими пігментами, які нейтралізують жовтизну і роблять відтінок холоднішим.
 • Русий з відтінком рожевого — наймодніший колір 2023 року, що минув, ідеальний для створення виразного образу, виглядає незвичайно. Рожево-русявий красиво виглядає в техніці балаяж, надає волоссю об’єм і текстурність.
 • Золотистий відтінок гарно переливається на сонці, надає образу легкості й романтичності. Щоб отримати золотистий відтінок, висвітлить окремі пасма в техніці Babylights (бейбілайтс).

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також