Вікове акне: причини виникнення та методи лікування

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Акне – найбільш поширене хронічне захворювання шкіри. Причин його розвитку може бути дуже багато, давайте розберімося, чому ж виникає ця хвороба і як можна вилікувати акне.

Причини виникнення вугрової висипки містять у собі низку несприятливих факторів. Це і проблеми з функціонуванням сальних залоз, щитоподібної залози, патології шлунково-кишкового тракту, хронічні інфекції, приймання медичних препаратів, неправильний догляд за шкірою тощо. Точний розвиток акне залишається спірним питанням у фахівців.

Одним з основних факторів, зі слів лікарів, є дисбаланс гормональної системи організму. У зв’язку з цим порушується нормальна робота поверхні шкіри, відбувається активізація умовно-патогенної мікрофлори і як результат виникають висипання. Найчастіше вони виникають у Т-зоні (багатою на волосяні фолікули), на спині, в зоні декольте, чоловіки можуть бути схильні до висипань ще й на торсі.

Класифікація акне за ступенем тяжкості та клінічній формі

Акне може бути у вигляді папул (шкірні ураження, що трохи виступають без гною, рожевого або червоного кольору), пустул (поверхневих шкірних виступів, які містять гній) і вузликів (округлих утворень понад 5 мм у діаметрі, які відчуваються під шкірою).

Якщо підліткове акне не зникає після статевого дозрівання або ж виникає у віці після 18 років, воно має назву вікового.

За тим, наскільки сильно виражено прояв вугрової висипки на поверхні шкіри, його поділяють на чотири ступені тяжкості:

  • легкий ступінь (наявність комедонів, папул й поодиноких пустул);
  • середня тяжкість (наявність численних папул, пустул, комедонів, уражено понад половини обличчя);
  • важка і дуже важка ступінь тяжкості (уражається все обличчя, характерні запалення, численні комедони, папули, пустули, вузлики і рубці).

Якщо за наявності легкого ступеня акне можна обійтися грамотним домашнім доглядом, то, починаючи з середнього ступеня, без допомоги фахівця, а часто без суміжних фахівців, не обійтися.

Які існують методи лікування акне

Сьогодні в арсеналі фахівців, що займаються лікуванням такого захворювання, як акне, існує дуже багато методик. І як ми розібралися, головне вчасно виявити проблему і приступити до лікування. Але лікування має призначити лікар, попередньо зібравши анамнез, з огляду на попереднє лікування, якщо воно було, вік, наявність супутніх захворювань внутрішніх органів і/ або вогнищ хронічної інфекції.

Через складності виявлення точних причин виникнення акне і різноманітності прояву його форм, існує багато методів лікування, і лікар підбирає завжди індивідуальний підхід. Але основні методи спрямовано на зниження секреції шкірних виділень, нормалізації процесів очищення шкіри від ороговілих клітин і зниження розмноження мікробів.

Відносно нещодавно на ринку косметологічних засобів з’явився ексклюзивний бренд натуральної косметики VitaminClub. Особливістю продукції є наявність фулеренової води в складі косметики. Завдяки присутності фулеренової води і дії активних інгредієнтів на клітинному рівні, лінія для догляду за проблемною шкірою від VitaminClub вирішує одразу кілька проблем. Підтримує природні захисні функції шкіри, покращує її стан і служить потужним антиоксидантом, що перевершує за своїми властивостями вітамін С, запобігає причинам виникнення та бореться зі вже наявним акне, очищує шкіру, зволожує і захищає її від впливу негативних факторів довкілля.

Правильний домашній догляд – гідна профілактика виникнення акне. Але якщо проблема все-таки торкнулася глобально, лікар-дерматолог підбирає оптимальне лікування в кабінеті, яке може передбачати профілактичне чищення і маски, які будуть розсмоктувати вогнища запалення, засоби для заспокоєння чутливої шкіри, які мають протизапальну і антибактеріальну дію, курс пілінгів, допоміжну ін’єкційну терапію, апаратні методики. Крім цього, після консультації суміжних фахівців і на основі результатів аналізів можуть бути призначені гормональна корекція, лікування гомеопатичними засобами, приймання антибіотиків і ретиноїдів, за дуже важкого ступеня можливо стаціонарне лікування.

Якщо ви вирішили підійти до вирішення проблеми акне серйозно, слухайте рекомендації лікаря, який вас лікує. Адже підбираючи правильну терапію, фахівець завжди враховує ступінь тяжкості акне і те, наскільки важко перебігає саме захворювання, призначаючи при цьому оптимальне лікування саме для вашого випадку. Дотримуючись рекомендацій і виконуючи всі приписи домашнього догляду, ви зможете домогтися відмінного результату, при цьому ризик виникнення рецидиву мінімізується, як і поява постакне.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також