Із проблемою появи висипання в області сідниць і стегон стикалася кожна жінка. Прищі на попі не з’являються разом з акне на обличчі, оскільки причини висипань на цих частинах тіла різні. Так, якщо акне – це запалення сальних залоз, то висипання на сідницях – скоріше запалення волосяних фолікулів – фолікуліт. Це гнійник, що локалізується навколо волосся.
Чому з’являються прищі на сідницях: можливі причини
Висипання на сідницях можуть бути спричинені різними причинами, розглянемо кілька найпоширеніших.
- Акне на сідницях може виникнути через забиті пори, надлишок олії або бактеріальної інфекції. Висипання болючі й запалюються. Слід зазначити, що ця форма прищів зустрічається рідко.
- Різні види дерматиту, такі як контактний дерматит або атопічний, можуть спричинити висипання та свербіж на шкірі, зокрема на сідницях.
- Патогенез. Фолікуліт розвивається за оптимальних умов зростання бактерій, наприклад, Staphylococcus aureus. Локальне підвищення температури та перезволоження посилюють потовиділення й накопичення солі на шкірі. Висока концентрація хлориду натрію (NaCl) – близько 15% і вище – сприяє зростанню стафілококу.
- Укуси комах (комарів, кліщів) здатні спричинити свербіж та висипання на шкірних покривах стегон.
- Псоріаз та екзема – це хронічні шкірні захворювання, які нерідко проявляються висипаннями, свербінням та почервонінням на різних ділянках шкіри.
- Грибкові інфекції, такі як дерматофітоз (кандидоз) або лишай, також є причиною появи висипань на стегнах.
- Реакція на алерген провокує свербіж, почервоніння та висипання на шкірі сідниць.
- Травмування шкіри.
- Тертя шкіри по одягу. З висипаннями на сідницях стикаються прихильники стилю athleisur (поєднання спортивного та ділового стилів). Одяг виготовляється з синтетичних матеріалів, які погано вентильовані. Також під час руху в такому одязі створюється підвищене тертя, а от потовиділення утруднене. Тертя також сприяє інтенсивнішому проникненню всередину шкіри деяких подразнювальних речовин з одягу або поверхні тіла, що тільки посилює процес запалення.
- Підвищене потовиділення та вологе середовище сприяють розвитку висипань, особливо у людей, схильних до пітливості. З цією проблемою нерідко стикаються спортсмени, які не приймають душ відразу після тренувань, і люди, які не дотримуються гігієни, наприклад, змінюють білизну не щодня, особливо влітку або за надмірної маси тіла.
- Генетична схильність.
- Гормональні зміни. Потові та сальні залози працюють активніше, якщо гормональний фон нестабільний (коливання рівня естрогенів у жінок й андрогенів у чоловіків). Шкірне сало і піт є живильним середовищем для мікроорганізмів, що запускають запальний процес.
- Малорухливий спосіб життя. Якщо у вас сидяча робота, є ризик порушення циркуляції крові в нижніх кінцівках і як наслідок – ішемія тканин, що призводить до висипань на шкірі сідниць і стегон.
Висипання можуть виникнути швидко і широко одночасно з кількох причин. Для визначення факторів, що впливають на утворення висипів, важливо звернутися до дерматолога. Лікар зможе провести аналіз та діагностувати проблему, а потім призначити відповідне лікування, чи то місцеві препарати, протигрибкові засоби, антибіотики або інші методи лікування залежно від діагнозу.
Як позбутися прищів на сідницях: доступні способи
- Не дряпайте та не тріть висипання, щоб уникнути інфекції й погіршення стану шкіри.
- Тримайте область сідниць чистою та сухою, очищайте шкіру двічі на день засобом для проблемної шкіри, наприклад, антибактеріальним милом, яке пригнічує ріст бактерій.
- Уникайте носіння тісного або надто облягаючого одягу, щоб запобігти додатковому подразненню.
- Використовуйте після душу ніжний зволожувальний крем, що містить не спирт, а, наприклад, сечовину або саліцилову кислоту. Аби прищі не виникали надалі, уникайте пересихання шкіри сідниць.
- Робіть маски для тіла, наприклад, з вівсянки, меду та кориці, а також заспокійливі компреси з ромашки.
- Якщо у вас є підозра на алергію, спробуйте виключити можливі алергени контакту зі шкірою.
- Для лікування фолікуліту, причиною якого є стафілокок, точково використовуйте гель або лосьйон, що містять 1% кліндаміцину.
- Перегляньте свій раціон, адже токсини, що надходять в організм зі шкідливими продуктами, можуть спровокувати висипання. Не зловживайте гострою та жирною їжею.
Якщо ви відчуваєте біль, свербіж або прищі не зникають протягом кількох днів, обов’язково консультуйтеся з лікарем для більш точного діагнозу та призначення лікування. Звичайний прищик може перерости у фурункульоз, коли гній накопичується в корені волосяного фолікула. Це небезпечне захворювання, що лікується виключно за рекомендаціями лікаря.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!