Вітаміни для очей: які корисні і як їх вибрати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Значна частина людства має поганий зір. Це може бути короткозорість, далекозорість, астигматизм, дистрофія сітківки ока або її вікові зміни. Про те, навіщо приймати вітаміни для очей і чи стануть вони чарівної пігулкою, – в нашій сьогоднішній статті.

Більшість проблем у людському організмі виникають через дефіцит вітамінів, макро- і мікроелементів. Це стосується будь-яких органів, в тому числі й зору. Через незбалансоване або неправильне харчування людський організм страждає нестачею макро- і мікроелементів, внаслідок чого виникають проблеми із зором. Існує маса видів вітамінів і БАДів для зору, проте багато хто завдається питанням, чому треба пити вітаміни, якщо продукти харчування їх теж містять? Так ось, багато корисних речовин не синтезуються в організмі. Це означає, що їх ви маєте отримувати ззовні, наприклад, з їжею. Однак з цим можуть виникнути певні труднощі. По-перше, людина може не вживати ті чи інші продукти просто через те, що у неї нестерпність або вони їй не подобаються. По-друге, багато продуктів є сезонними, тобто взимку вони, наприклад, є, а влітку їх немає. Але організму все рівно хочеться «їсти» протягом усього року.

Саме тому на допомогу прийшли вітаміни і БАДи, які легко заповнюють нестачу речовин в організмі протягом усього року. Звертаємо вашу увагу, що перед початком вживання тих чи інших вітамінів рекомендуємо проконсультуватися з вашим лікарем.

Які вітаміни корисні для очей

Ретинол – найпопулярніший і часто використовуваний препарат в косметології. Простою мовою – це вітамін А. Саме він сприяє зміцненню рогівки ока і позитивно впливає на гостроту зору. За поліпшення кровообігу в судинах ока відповідає комплекс вітамінів групи В. Вітамін C відповідальний за зміцнення кровоносних судин очей. Вітамін E підвищує пружність капілярів. Лютеїн – активний борець з віковими змінами сітківки ока. Цинк, селен – антиоксиданти, які сприяють уповільненню вікових видозмін і деформації сітківки.

Неможливо виділити один вид вітамінів, вживаючи який ви одразу помітите результат. Організм потребує комплексу корисних речовин, які можуть міститися як в продуктах харчування, так і у вітамінах. Не завжди виходить скласти раціон харчування так, щоб він містив одразу кілька продуктів, які багаті вітамінами і готові заповнювати їх надлишок в організмі в різних напрямах.

Витамины для глаз

Як коректно підібрати вітаміни для зору

Незважаючи на те, що вітаміни і БАДи не є лікарськими засобами і вони не потребують рецепту, проконсультуватися з фахівцем все ж необхідно. Лікар, який займається проблемами зору, називається офтальмолог. Саме він зможе порадити вітаміни, які необхідні саме при вирішенні вашої індивідуальної проблеми, допоможе уникнути ризику надлишку вітамінів (гіпервітамінозу), зорієнтує в дозуванні тощо.

Вибираючи вітаміни, звертайте увагу не тільки на їх ціну, але і на склад. Це означає, що крім того, що ви знайдете потрібні вам корисні речовини, ви ще побачите їх дозування. У більшості випадків люди помилково вибирають продукт, побачивши в ньому потрібний інгредієнт. Але як виявляється потім, саме цього інгредієнта там було як дуже мало.

Крім того, звертайте увагу на протипоказання і можливі побічні ефекти.

І наостанок хочемо вам нагадати, що вітаміни і БАДи для очей не лікують такі проблеми, як короткозорість, далекозорість або астигматизм. Тому не варто в надії вилікувати одне з таких захворювань вживати вітаміни у великих дозах – це може призвести до гіпервітамінозу. Завжди чітко дотримуйтесь вказівок лікаря й інструкції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також