Війна на фронті й на корті: як українські тенісисти протистоять росіянам

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Еліна Світоліна

The New York Times Magazine днями випустять друком нове число видання, обкладинку якого прикрасить українська тенісистка Еліна Світоліна. Каверсторі має назву «Як війна в Україні перетворила теніс на поле битви».

Журналіст The New York Times Magazine Майкл Стайнбергер висвітлює історії кількох українських тенісистів, які кожен на своєму полі бою виборюють перемогу для України. Автор фото для обкладинки — Філіп Монтгомері.

Еліна Світоліна The New York Times Magazine

Еліна Світоліна

Журналіст зазначає, що з початку повномасштабного вторгнення Еліна Світоліна відіграє вагому роль та впливає на те, як тенісний світ реагує на війну, а також залучає міжнародну підтримку для України, зокрема через свій іменний благодійний фонд, а також як амбасадорка глобальної ініціативи United24.

Еліна вирішила не бойкотувати турніри, в яких беруть участь росіяни та білоруси, натомість виходити і боротися проти них, а також нагадувати всьому світу, що війна в Україні триває.

Майкл Стайнбергер зазначає: «Світоліна стала лідером українського контингенту в професійному турі, що свідчить про її авторитет як гравця та її навички посередництва».

Еліна поділилася з Майклом, що відчуває додаткову мотивацію, коли росіяни перебувають навпроти неї на корті, але також це додає тиску. «Це завжди в глибині розуму, завжди там», — каже вона. Протягом кількох останніх місяців українська зірка тенісу на різних турнірах виграла кількох російських гравчинь, серед яких Анна Блінкова і Дар’я Касаткіна, залишивши їх позаду і пробивши собі шлях до подальших перемог. Тенісистка також розповіла Стайнбергеру, що з початком повномасштабного вторгнення принципово відмовилася від російської мови – так зробили і всі її українські друзі.

Еліна Світоліна

Фото: @elisvitolina

Марта Костюк

Українські тенісисти в розмові з Майклом стверджують, що «режим Путіна веде геноцидну війну і що дозвіл росіянам і білорусам змагатися на міжнародному рівні є моральним зреченням з боку наглядачів тенісу».

«Війни — це жорстоко», — каже українська тенісистка Марта Костюк. — Але така війна — це інший рівень. Росіяни не хочуть, щоб ми існували як нація. Вони хочуть знищити кожного з нас». Вона вважає, що тенісні асоціації не мають дозволяти росіянам і білорусам продовжувати грати на турнірах. На її думку, в цьому випадку вони б замислилися, що відбувається:

«Вони справді матимуть час посидіти й подумати: «Що ми робимо не так, що нам не дозволяють змагатися?»

Нагадаємо, що Марта Костюк стала переможницею турніру WTA 250 в Остіні в березні цього року, перегравши росіянку Варвару Грачову.

Марта Костюк

Фото: @martakostyuk

Леся Цуренко

Українська тенісистка Леся Цуренко висловила свої почуття, щодо присутності росіян на світових кортах. «Це мене дуже напружує», — каже вона. Журналіст зазначає, що до війни Леся була дружньою з російськими гравцями, але лише один із них висловив жаль з приводу війни в Україні. «Ти йдеш, а люди просто відвертають від тебе голову», — сказала вона.

Леся підкреслює, що немає шансів коли-небудь помиритися з росіянами: «Для мене всі ці люди більше не існують».

Тенісистка припускає, що всі вони підтримують війну, адже нічого не сказали проти неї.

На початку року Леся здобула перемогу над росіянкою Анною Калінською на шляху до чвертьфіналу турніру WTA в Таїланді.

Леся Цуренко

Фото: @lesiatsurenko

Сергій Стаховський

Український тенісист Сергій Стаховський — на сьогодні спецпризначенець Служби безпеки України. За його словами, його підрозділ бере активну участь у бойових діях, в тому числі в боях за Бахмут. Сергій розповів журналісту, що зараз ракетні обстріли його майже не бентежать, проте артилерійський вогонь його все ще дратує.

Тенісист до повномасштабного вторгнення не жив в Україні з 12 років, але вже 28 лютого він був у Києві, щоб захищати його разом з усіма. «У мене не було іншого виходу», — сказав він.

«Я не міг уявити, як сидіти за межами України і кричати, щоб інші люди допомогли Україні».

Стаховський згадав коментар російського тенісиста Медведєва на Вімблдоні цього року про підтримку миру. «Всі за мир», – каже Стаховський. – Я був у Бучі. Я бачив тіла. Для нас, на жаль, мир — це те, що доведеться заробити кров’ю».

Сергій Стаховський

Фото: @stako_s

Олександр Долгополов

Український тенісист Олександр Долгополов, який в 2021 році пішов на пенсію, також захищає Україну на фронті. Зараз він – оператор безпілотника і перебуває на передовій. Тенісист зізнався журналісту, що зараз він відновлюється після струсу мозку, який отримав, коли біля його траншеї впав снаряд.

«Вони намагаються знищити нас, ми намагаємося знищити їх, ось як це працює», — каже він.

Тенісист також повернувся в Україну з Туреччини після початку повномасштабного вторгнення. «Це була моральна річ», — зазначає він. Презирство, яке спортсмен відчуває до росії, поширюється і на її зірок тенісу. Він відкинув думку про те, що російські гравці не засуджують війну, тому що бояться свого уряду.

Олександр Долгополов

Фото: @alexdolgopolov

Це число The New York Times Magazine вийде друком 3 вересня.

Прочитати матеріал повністю можна на сайті The New York Times Magazine.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також