Як доглядати за кутикулою в домашніх умовах – поради та лайфхаки

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як доглядати за кутикулою в домашніх умовах – поради та лайфхаки

Навіть найкрасивіший манікюр на недоглянутих нігтях виглядає безглуздо. Доглядати треба не тільки нігтьову пластину, але й кутикулу. Розповімо, як правильно доглядати за нігтями і кутикулою, які прості засоби можна використовувати.

Доглядати за кутикулою в домашніх умовах нескладно, головне – не забувати приділяти їй увагу під час процедур з догляду за руками і нігтями. Пам’ятайте, важливо обробляти кутикулу систематично, і тоді нігті будуть здоровими, а манікюр яскравим.

Що таке кутикула, в чому її важливість для нігтів

Як доглядати за кутикулою в домашніх умовах – поради та лайфхаки

Кутикула – шкірний валик навколо основи нігтьової пластини. Виконує захисну функцію, не дозволяючи проникати бактеріями й інфекціям, а також просто бруду в зону росту нігтя. Кутикула складається з видимої частини й ороговілого шару, що відростають разом з нігтем. Повністю кутикула оновлюється за 21 день, частково – за 2 тижні.

Як доглядати за кутикулою? Необхідно видалити відмерлі клітини, а живим дати достатньо зволоження. Вся річ у тім, що якщо не очистити ніготь від сухої, кутикули, що розрослася, вона рветься й утворюються задирки. Через ранку на місці зірваної задирки можуть проникнути бактерії, і почнеться запалення або нагноєння, що спричиняє хворобливі відчуття. Крім того, помічено, саме поганий догляд за кутикулою може стати причиною уповільненого зростання нігтів, зміни їх форми, появи поздовжніх смужок.

Як видалити кутикулу: чотири ефективні способи

Як доглядати за кутикулою в домашніх умовах – поради та лайфхаки

  • У процесі класичного обрізного манікюру

Кутикула обрізується манікюрними ножицями або щипцями. Необхідно спочатку надати нігтям форму, а потім зробити 5-хвилинну ванну з морською сіллю, очищувальним засобом або ефірною олією. Далі руки промакають м’яким рушником або серветкою, а після наносять на нігті пом’якшувальний засіб для кутикули.

Видаляючи кутикулу пушером, працювати слід від краю нігтя до середини. Сокиркою вичищають змертвілий шар, намагаються при цьому не подряпати нігтьову пластину. Щоб уникнути появи задирок, видаляють кутикулу однієї стрічкою.

Видалення кутикули в процесі обрізного манікюру – ідеальний варіант для тих, у кого вона сильно наростає від природи або пошкоджені нігтьові пластини. Мінус такого методу – кутикула обрізується повністю, а це означає, що можливе попадання інфекції. Якщо ви використовуєте обрізний манікюр постійно, то вже помітили, що кутикула стала жорсткішою, швидше наростає.

  • Безобрізний європейський манікюр

На кутикулу наносять розм’якшувальні засоби – кератоліки, з кислотами (краще – фруктовими). Далі м’яку кутикулу відокремлюють апельсиновою паличкою і знову наносять засіб, тільки вже для видалення кутикули. Оскільки шкіру не розпарюють, цей метод називається сухим. На відміну від обрізного манікюру, видаляються тільки ороговілі клітини шкіри, а живі й далі захищають ніготь від зараження.

  • Бразильський безобрізний манікюр

Такий вид манікюру відрізняється від європейського тим, що на руки надягають спеціальні рукавички. Засіб розподіляється всередині рукавичок, в зоні кутикули, а масажем рук втирається в нігті. Далі просто зрізаються краї рукавичок в області пальців й обробляється кутикула апельсиновою паличкою. Тільки потім рукавички знімають повністю. Пам’ятайте: бразильський манікюр не вирішить проблему кутикули, що сильно заросла, до того ж він недешевий, адже необхідно постійно витрачатися на спеціальний набір.

  • Апаратний манікюр

Найпопулярніший метод видалення кутикули. Як і при безобрізному манікюрі, видаляється лише змертвілий шар, а живий залишається недоторканним. Зробити вдома апаратний манікюр досить складно, необхідні певні знання, інакше можна нашкодити нігтям.

Як доглядати за нігтями в домашніх умовах

Як доглядати за кутикулою в домашніх умовах – поради та лайфхаки

Найпопулярніший догляд – використання олій для кутикули. Його наносять щодня, і завдяки цьому кутикула буде еластичною, нігті ростуть швидше, їх поверхня стає гладкою, вирівнюється.

Нерідко креми для рук маркуються як такі, що підходять для нігтів і кутикули. Їх необхідно наносити після кожного миття рук й обов’язково – на ніч.

Один з салонних методів догляду за нігтями і кутикулою – парафінотерапія. При цьому можете записатися як на гарячу, так і на холодну парафінотерапію. Хороший ефект дають SPA-процедури для рук, в торгових мережах можна навіть знайти відповідні домашні набори.

Щоб ваші нігті були красивими і доглянутими, дотримуйтеся п’ять корисних порад:

  • Косметичні засоби для рук і нігтів обов’язково мають містити вітамін Е.
  • Раз на день робіть масаж, ретельно протягом хвилини масажуючи область основи нігтя.
  • Використовуйте тільки якісні манікюрні набори, краще з медичної нержавіючої сталі заточування.
  • Доглядати за кутикулою з гель-лаком треба особливо ретельно, множачи кількість процедур з догляду на два.
  • Не забувайте наносити на руки захисний крем, якщо ви плануєте засмагати або довго перебувати на сонці.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також