«Після карантину ніщо не повернеться до колишньої норми», – стверджують експерти, політики і власники бізнесів. З цією ж думкою Кассандра М. П’єр, лікарка, яка спеціалізується на інфекційних захворюваннях, посилається на майбутнє тестування косметичних засобів: «Свотч і пробного нанесення в магазинах косметики просто не існує в світі після COVID-19».
Навіть до світової пандемії існував певний ризик під час використання тестерів у магазинах косметики. Є люди, які стверджують, що отримали герпесні інфекції після використання зразків губної помади або інші типи бактеріальних або вірусних інфекцій після загальних тестерів. Такі звинувачення можна зрозуміти, адже ніхто до останнього часу не змушував нас робити дезінфекцію на вході в магазин. Але зараз додалася реально явна небезпека – бактерії, що спричиняє COVID-19, можуть осідати на тестерах і в такий спосіб передаватися клієнтам. А якщо врахувати факт, що косметику ми зазвичай тестуємо на зонах поруч зі слизовими очей і рота, ризик зараження зростає в рази.
З огляду на все вищесказане, не дивно, що ритейлери косметики поступово прощаються з традиційним методом тестування косметики – використанням єдиного зразка для всіх відвідувачів. Майбутнє – за безконтактним тестуванням, індивідуальними зразками і штучним інтелектом.
Додаткові заходи безпеки в магазинах
Захисні маски, дезінфекція рук і вимірювання температури на кожному кроці вже увійшли до нашої щоденної рутини. Але косметичні магазини додали від себе ще кілька правил. Так, б’юті-консультант може спілкуватися тільки з однією людиною одночасно, а зразки косметики будуть діставати тільки за запитом клієнта і показувати на відстані. У Sephora вже діє політика недоторканності, згідно з якою продемонструвати відтінок, текстуру і нанесення продукту може консультант на своїй власній шкірі або на спеціальних діаграмах відтінків.
Основна частина роботи з клієнтами тепер буде здійснюватися усно: розповідати про продукт, техніку його нанесення консультанти будуть без контакту з покупцем.
Більше індивідуально упакованих зразків
Протягом довгого часу – поки не виникне вакцина від COVID-19 – споживачам надаватимуть в магазинах або висилатимуть додому індивідуально упаковані зразки продукції для безпечного тестування. Багато брендів уже починають збільшувати виробництво індивідуальних зразків і роблять постачу в мережі магазинів. Така система на перший погляд здається ідеальною, але вона спричиняє велику екологічну проблему: окремі, попередньо упаковані зразки можуть поставити під загрозу сталий розвиток. Переважна більшість пластикової упаковки, яка використовується для тестерів косметичних товарів, що не зазнає переробки або через неправильне сортування, або через розмір (пластмаса висотою менш ніж 8 см, як правило, занадто мала, щоб її можна було переробляти на спеціальних підприємствах).
Упаковки від тестерів врешті-решт опиняються на звалищах або водоймах, де вони продовжують розпадатися на більш дрібні та більш небезпечні мікрочастинки. Ці частинки потім проникають у повітря, землю і воду, де поглинаються як морським життям, так і людьми. (Не дуже веселий факт: згідно з дослідженнями «Грінпісу», пластик ніколи не розкладається повністю, тому кожен будь-коли створений шматок цього матеріалу досі існує!).
Єдиний вихід – робити тестери косметики в скляних упаковках. На відміну від пластику, який підлягає одно- або максимум дворазовій переробці, скляну тару можна переробляти нескінченно. У разі пакування тестерів у скляну тару пластик буде використовуватися тільки для кришки, що вже суттєво вплине на екологію в цілому.
Процвітання штучного інтелекту
Пандемія спровокувала великий стрибок в диджиталізації: безліч брендів почали проводити консультації з клієнтами онлайн, а також удосконалювати свої інтернет-магазини і розробляти спеціальні програми для купівлі. Ще одне корисне нововведення – додатки для тестування косметики онлайн. Бренди та ритейлери косметики вже запустили сервіси, в яких за допомогою камери і певних фільтрів можна приміряти різні відтінки помади, тональні основи й інші beauty-продукти. Все точно так, як з фільтрами і Instagram – швидко, зручно і, головне, безпечно. Таку систему вже практикують мережі Ulta Beauty і Sephora. В їх додатках подано повний асортимент продукції, яку можна приміряти на себе, а також пройти навчання щодо її застосування.
Додаток L’Oréal Paris Makeup Genius пропонує аналогічні функції для тих, хто хоче в цифровій формі спробувати більш доступні варіанти, а додаток YouCam Makeup спостерігає «рекордну активність» під час замовлень вдома. Така система на сьогодні здається найбільш безпечн та простою у використанні у всіх аспектах.
У найближчому майбутньому ці варіанти тестування – єдине, на що ми можемо розраховувати. Але навіть якщо деякі магазини і виставлятимуть зразки продукції так, як раніше, експерти рекомендують їх не чіпати. Безпека понад усе!
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!