Як перейти на правильне харчування

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Щоразу «починаючи з понеділка» харчуватися правильно і корисно обов’язково відбуваються зриви приблизно на вихідні? Спеціально для читачів Beauty HUB засновниця компанії YARO та ЗОЖ-експертка Юлія Привалова розповідає, як правильно перейти на правильне харчування та зробити це своїм стилем життя.

У наші дні здоровий раціон перестав бути символом схуднення. Мені здається, сьогодні люди стали усвідомленіше підходити до свого харчування, адже від цього залежить їхня продуктивність, енергійність і довголіття. Однак навколо теми правильного харчування витає безліч стереотипів і хибних переконань, які часто заважають нам змінити свої звички на здоровіші. Сьогодні я поділюся своїм досвідом, як перейти на правильне харчування без стресу та шкоди здоров’ю.

Одного разу, бувши ще студенткою, я поставила собі за мету схуднути і почала на собі пробувати всі модні дієти того часу. Звичайно, жорсткі обмеження призводили до зривів, я часто переїдала, а решту часу ходила постійно голодною і не була задоволена своєю вагою.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Yulia Privalova (@yuliak89)

Публикация от Yulia Privalova (@yuliak89)

За порадою тренера виключила вуглеводи, їла лише білки та овочі, виснажувала себе тренуваннями. Це зараз я розумію, що пару ложок вівсянки та куряча грудка із зеленню не можуть задовольнити всі потреби організму, але тоді мені здавалося, що це і є еталоном правильного харчування. Втома, набряки і відчуття напруження не залишали мене, потім у детокс-клініці професора Шено я дізналася, що це був стан білкового отруєння. Відтоді я почала глибоко вивчати питання здорового раціону, в якому є білки, вуглеводи, жири, клітковина та решта необхідних для нашого тіла корисних речовин.

Боротьба з хибними переконаннями

Зараз, як ніколи раніше, нам доступна маса інформації про здоров’я та харчування. Але, на жаль, це створює певний інформаційний шум, у якому легко загубитися, особливо новачкові в ЗОЖ. Багато хто чув, що з’їдене після 6 вечора перетворюється на жир, все солодке – зло, а харчуватися здоровою їжею взагалі це дуже дорого. Ці та інші міфи часто зупиняють тих, хто хоче змінити раціон. Я впевнено можу сказати, що правильне харчування – це смачно, просто, різноманітно і доступно. Для цього не потрібно дні безперервно проводити біля плити і рахувати калорії кожного з’їденого шматочка, достатньо навчитися чути і заповнювати потреби свого організму. Адже їжа — це не наш ворог, винуватець зайвих кілограмів чи проблем зі шкірою. Природою закладено, що їжа – це паливо для нашого організму, завдяки якому ми маємо енергію, сили та злагоджену роботу всіх органів і систем.

Перед тим, як вносити будь-які корективи до свого меню, рекомендую почути себе та попрощатися з усіма неправильними переконаннями про їжу. Не сідайте на дієту через нелюбов до відображення в дзеркалі, тому що навіть найздоровіші продукти не принесуть вам задоволення та результату. Приймайте їжу з вдячністю та любов’ю, вибирайте якісні продукти та не критикуйте себе за кожну помилку.

«Ні» різким змінам і крайностям

Часта помилка при переході на правильне харчування полягає в дуже поспішних і радикальних рішеннях: відмови від м’яса, переході на детокс-соки, виключення вуглеводів тощо.

Тільки уявіть, який це стрес для організму, який нічого не підозрює! Наслідки від різкої зміни раціону та відмови від звичних продуктів не найприємніші: слабкість, здуття, головний біль, набір ваги та висипання на шкірі. Варто згадати і психологічний стрес, адже суворі заборони й обмеження безпосередньо призводять до почуття пригніченості, туги та жалості до себе.

Будь-які зміни мають бути поступовими. Наприклад, якщо ви звикли їсти 5 разів на день, не варто різко позбавляти себе перекушування. Навпаки, намагайтеся знайти здорові альтернативи та харчуйтеся з такою частотою, якої потребує організм. У YARO ми завжди рекомендуємо новачкам починати з програми харчування Original (п’ятиразовий раціон, який передбачає основні прийоми їжі та солодкі перекушування), і лише згодом переходити на триразовий раціон і проходити розвантаження на смузі. Якщо ви поставили за мету відмовитися від їжі тваринного походження, виключайте продукти плавно і доповнюйте раціон рослинними джерелами білка та ненасичених жирів.

Перші кроки у правильному харчуванні

Важливо пам’ятати, що здорове харчування – це короткострокова дієта, а стиль життя. Тому вам потрібно щодня робити вибір на користь правильної їжі, яка живить організм, а не витрачає його сили. Ось кілька порад для тих, хто починає свій шлях у правильному харчуванні.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Yulia Privalova (@yuliak89)

  1. Дотримуйтесь режиму харчування: не пропускайте поживний сніданок, ситний обід і легку вечерю. Якщо організм отримує все необхідне на основних прийомах їжі, ризик спокуситися на швидкоїжу або тістечко протягом дня знижується.
  2. Позбавтеся харчового сміття — борошно вищого ґатунку, солодощі з білим цукром, консерви, чипси, ковбаси, торти, булочки тощо. Ця їжа суперкалорійна, важко перетравлюється організмом. Зведіть до мінімуму оброблені продукти, натомість вибирайте свіжі фрукти, пасту та випічку з цілозернового борошна, сухофрукти, цукерки, гранолу та печиво без рафінованого цукру.
  3. Дотримуйтесь перерви о 12 годині між вечерею та сніданком, не перевантажуйте шлунок важкою їжею на ніч. Вибирайте на вечерю легкі страви з термічно оброблених овочів: рагу, крем-супи або запечені коренеплоди.
  4. Випивайте свою норму чистої води, а бажано ще підібрати ту, що підходить саме вам у цей проміжок часу. Також ви можете активувати свою воду і зробити її кориснішою, додавши, наприклад, сік лимона чи ягоди.

via GIPHY

І нарешті все, що б ви не робили, робіть із любов’ю до себе! Тоді це дасть добрий результат, і ваша харчова поведінка зміниться надовго, а не на короткий час! Налаштуйтеся на зміни в зручному для вас темпі, і тоді на досягнення позитивного результату не буде потрібно багато часу.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також