Як пережити розставання: поради експерта

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

«Як пережити розставання після довгих стосунків?» – це питання точно ставив кожен з нас. Поради, які працюють, ви зможете знайти в нашій статті.

«Як пережити біль розставання» – тема, яка завжди залишається актуальною. Як ефективно вийти з цієї ситуації й отримати максимальну користь, розбиралася редакція Beauty HUB спільно з психологом Наталією Марченко.Как пережить расставание: советы эксперта

Наталія Марченко – фізіогноміст, консультант в методі «Позитивна психотерапія», член Всесвітньої асоціації Позитивної психотерапії, психолог, автор і ведуча трансформаційних ігор, астролог. Експерт на каналах Україна, Інтер, Zik.

«Перебувати з людиною тривалий період часу – ніщо інше, як випробування. Потрібно вміти цінувати, поважати особисті межі свого партнера і вміти створювати для кожного особистий простір».

Одна з головних дій, яку ви можете зробити, аби зменшити біль розставання, – дати волю своїм емоціям. Не ховати їх, не ігнорувати, а навпаки дати їм повну свободу.

«Смуток, біль, розчарування, досада, гнів – дозвольте собі прожити весь спектр емоцій, який вам необхідний».

У ситуації, коли людина протистоїть своїм емоціям, вони стають тільки сильнішими. Спочатку може здатися, що та чи інша емоція більше не має над вами влади, але це помилкове уявлення. Через деякий час емоція знову дасть про себе знати, але вже з набагато більшою силою. Придушення емоцій в майбутньому призводить до психосоматичних захворювань.

«Хочеться плакати – плачте, хочеться кричати – кричіть, хочеться розбити тарілку – розбийте. Не потрібно боятися своїх емоцій, адже такий стан тимчасовий».

Якщо перший крок – це прийняття того, що сталося, то другий – змінити обстановку. Краще поїхати кудись і насолоджуватися новими видами за вікном. Якщо ж такої можливості немає, можна зробити перестановку в кімнаті: поміняти штори, купити нові речі або переклеїти шпалери.

«Третій крок – робити те, що ви не робили разом зі своїм партнером. З тієї причини, що йому це не подобалося або просто не хотілося. Саме час подивитися фільм, який подобався вам, але не подобався партнеру. Відчуйте свободу, адже зараз ви можете робити те, що хочеться саме вам. Дайте собі ковток свіжого повітря, і ваш стан однозначно покращиться».

Как пережить расставание: советы эксперта

Наступний крок – оточити себе позитивними людьми. Не закриватися вдома, а продовжувати перебувати в соціумі.

«Намагатися оточувати себе тільки позитивними людьми, які не повертатимуть ситуацію розставання. А навпаки, допоможуть відволіктися».

Не менш важливий крок далі – зайняти себе справами. Не варто одразу ж після розставання занурюватися з головою в роботу – дайте собі час, аби прожити негативні емоції.

«Якщо не дати вихід своїм емоціям одразу, то потім вони відкриються в найбільш невідповідний момент: коли почнуть будуватися нові стосунки. Якщо не пропрацювати травму колишніх стосунків, то майбутні потім можуть постраждати».

Тільки після того, як ви повністю проживете свої емоції, можна почати займатися справами. Також в такій ситуації можна записатися на прийом до психолога або коуча. Консультація психолога дасть можливість виговоритися про наболіле і швидше повернутися до нормального стану. А звернення до коуча допоможе поставити нові цілі та мотивувати себе на саморозвиток.

«Після всіх етапів розставання обов’язково проаналізуйте, який цінний досвід ви змогли отримати. Кожні стосунки – це досвід, а досвід корисний завжди. Знайдіть, за що сказати своєму партнерові «дякую»: або за те, чого він зміг вас навчити, або за те, що він пішов з вашого життя».

Коли емоційний фон буде стабільним, знайдіть плюси цього розставання. Задумайтесь, що ви змогли витягти з цієї ситуації і чого нового змогли навчитися. Тоді ви можете пережити біль втрати значно швидше і з користю для себе.

Чи можливо після розставання зберегти нормальні стосунки?

«Це цілком реально, але лише в тому випадку, коли прожито все стадії розставання. Якщо в колишніх стосунках у вас була повага один до одного, то можна залишитися в хороших стосунках. Бути з партнером – це ваш особистий вибір. А виходячи зі стосунків, лити тонну негативу на свого партнера, те ж саме, що обливати себе. Не у всіх є вміння гідно вийти зі стосунків, коли ти можеш бути людині вдячний. Нормальні стосунки можна зберегти тоді, коли всі емоції пережито, і вже триває аналіз ситуації. Але тільки після того, як пройдено всі етапи розставання, тільки так і не інакше».

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!

читайте також