Як позбутися лупи і підібрати дієвий шампунь: 5 порад і 3 засоби від трихолога

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

як позбавитися лупи

Лупа – одна із неприємних проблем, що супроводжується сухістю шкіри голови, лущенням та свербіжем і з якою в певний момент життя зіштовхується ледь не кожен. Разом з трихологинею Яною Сулік розбираємося, від чого з’являється лупа, як її позбутися та як правильно підібрати догляд за шкірою голови, щоб побачити позитивний результат.

Яна Сулік

Яна Сулік, лікарка-дерматологиня, трихологиня та ін’єкційна косметологиня

Що таке лупа?

Лупа (лат. pityriasis capitis) – синдром, що характеризується високою швидкістю лускатого відшарування часток епітелію протягом порівняно тривалого часу.

Від чого з’являється лупа?

У глобальному сенсі, причина завжди одна: порушення роботи сальних залоз шкіри голови. Пори починають виділяти забагато себуму (підшкірного жиру) або навпаки – занадто мало. У першому випадку внаслідок себореї виникає жирна лупа, а в другому – суха лупа. Але причини такого явища можуть бути різними:

  • неправильний догляд (занадто активне очищення шкіри голови, недостатнє очищення, використання засобів із великою кількістю силіконів, неправильний pH засобів тощо);
  • фарбування волосся неякісними фарбами або занадто часте фарбування (порушує захисний шар шкіри, внаслідок чого вона стає вразливою та пересушеною);
  • гормональний дисбаланс;
  • дефіцит вітамінів;
  • дріжджовий грибок Pityrosporum Ovale (його ще називають Malassezia Furfur).

Як позбутися лупи і правильно підібрати шампунь?

В ідеалі варто звернутися до трихолога, який з’ясує точну причину появи лупи та призначить відповідне лікування. Проте якщо такої можливості немає, потрібно дуже уважно поставитися до підбору засобів проти лупи. Зверніть увагу на рекомендації, які допоможуть обрати ефективний шампунь.

  • Шампунь має містити у складі компоненти з доведеною ефективністю у боротьбі з цією проблемою. Таких речовин існує не так вже й багато. Найбільш відомий та ефективний компонент – піритіон цинку. Клінічні дослідження показали, що навіть вміст 1% піритіону цинку в складі шампуню забезпечує чудовий результат. Його ефективність у рази вища порівняно з іншими активами (саліцилова кислота, дисульфід селену та інші).
  • Шампунь не має містити у складі SLS/SLES. Агресивні сульфати подразнюють і пересушують шкіру голови, внаслідок чого виникає суха лупа. Окрім цього, SLS/SLES часто провокують себорею, оскільки чим більше ми сушимо шкіру, тим активніше працюють сальні залози. Те, як ці компоненти спрацюють на вашому волоссі, залежить від індивідуальних особливостей організму. Я раджу обирати лише безсульфатний шампунь. Доведено, що засіб без сульфатів очищує шкіру не гірше за інші. Але враховуйте, що наносити та змивати будь-які безсульфатні шампуні потрібно двічі!
  • Уникайте засобів, які обіцяють вилікувати лупу наявністю в складі екстракту кропиви для волосся чи інших рослинних компонентів. Якщо рослинні екстракти позиціонуються як основні активи проти лупи, шампунь не буде ефективним. Трави лише доповнюють дію реальних активів, проте точно не здатні самостійно усунути лупу.
  • Якщо у вас, окрім лупи, є ще й інші проблеми з волоссям, то можна чергувати шампунь від лупи з іншими засобами без сульфатів. До прикладу, можна двічі використовувати лікувальний шампунь, а на третє миття обрати засіб для жирної шкіри голови, для фарбованого волосся або для росту волосся (відштовхуйтеся від потреб). Також при жирній лупі дозволяється використовувати сухий шампунь для створення прикореневого об’єму.
  • Якщо ви правильно підібрали догляд, то перші результати мають бути помітними вже через 4-6 використань. Якщо ж ефекту зовсім немає, то, швидше за все, ви обрали не ті засоби або ж припускаєтеся певних помилок у догляді.

шампуні від лупи

Чи працюють домашні засоби від лупи?

Так, лимонний сок чи олія чайного дерева мають гарну очищувальну та протизапальну дію, що допомагає в позбутися лупи, але не є основним методом лікування. Все працює в комплексі, і спочатку визначити першопричину появи лупи має лікар-трихолог.

Варіанти дієвих засобів, які Яна Сулік рекомендує своїм клієнтам залежно від проблеми і типу шкіри.

Vichy Dercos

Шампунь для волосся Vichy Dercos проти лупи для нормальної та жирної, подразненої шкіри голови. Освіжає й очищує шкіру голови, дає помітний ефект після першого ж використання, запобігає повторній появі лупи, заспокоює шкіру. Такий же варіант шампуню від Vichy представлено і для сухого типу шкіри з подразненням.

Шампунь проти лупи і проблемної шкіри голови Mediceuticals X-Folate

Шампунь проти лупи для проблемної шкіри голови Mediceuticals X-Folate. Він застосовується  для лікування постійної лупи, лусочок, запаленої і подразненої шкіри голови. Заспокоює чутливу, почервонілу і/або подразнену шкіру, видаляє скупчення мертвих клітин, контролює подальший розподіл та відлущування клітин шкіри.

Alan Jey Day by Day Peeling Pre-shampoo

Пілінг для шкіри голови Alan Jey Day by Day Peeling Pre-shampoo. Продукт м’яко завдяки дрібним абразивним часточкам видаляє забруднення та стимулює відлущування ороговілих клітин епідермісу для його оновлення та швидкої регенерації. Активні компоненти утримують вологу в шкірному покриві й забезпечують живильну та відновлювальну дію.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також