Як правильно обрати антистрес-догляд для шкіри?

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Ми зараз усі перебуваємо у стані постійного стресу, і це позначається на загальному стані організму. На шкіру стрес впливає набагато сильніше, ніж хотілося б визнавати. Разом з Наталією Деркач, кандидатом медичних наук та засновницею швейцарського бренду INSTYTUTUM, розібрались з основними етапами антистрес-догляду за шкірою.

Під час стресу всі системи нашого організму перемикаються в режим «бий або біжи». Нервова система викидає в кров гормони стресу – адреналін та кортизол, і мобілізує ресурси організму. Відповідно, кровотік фокусується на життєво важливих органах, а подача крові до шкіри сповільнюється. Саме тому багато хто блідне у стані стресу. У такому режимі шкіра не отримує достатньо поживних речовин, антиоксидантів та кисню. Догляд в таких умовах має бути спрямований на зменшення запалень, відновлення бар’єрної функції шкіри та зменшення секреції себуму, яку також провокують гормони стресу.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Nataliia Derkach, MD, PhD (@dr.derkach)

Етап 1. Очищення

Перше, що варто врахувати, – це м’яке, атравматичне для шкіри очищення. У нас досить жорстка вода, яка порушує природній pH (показник кислотності) на поверхні шкіри. Тож, щоб нівелювати її вплив, очищувати шкіру потрібно засобами зі слабокислим pH – від 4 до 7, його бренди зазвичай вказують у супровідних матеріалах. Якщо pH вищий – засіб належить до лужних, а вони дуже стягують та сушать шкіру.

Надавайте перевагу гідрофільним оліям, такий засіб є і в лінійці INSTYTUTUM. Вони добре очищують, не стягують, додатково зволожують і живлять шкіру, не порушують захисний бар’єр та додатково зволожують і пом’якшують шкіру за рахунок гіалуронової кислоти та олій в складі засобу.

очищення шкіри

Етап 2. Антистрес

В результаті стресу, особливо тривалого, з’являються мімічні зморшки, почервоніння, запалення, а також сухість і тьмяний колір обличчя. Щоб цього уникнути, у стресові періоди потрібно додавати до догляду продукти з антиоксидантами, пептидами та ніацинамідом.

Серед антиоксидантів рекомендую звернути увагу на вітаміни C та E – вони ефективні у боротьбі з окислювальним стресом, мають протизапальні, відновлювальні та захисні властивості, а також ефективно освітлюють шкіру та вирівнюють тон.

Ніацинамід (його ще іноді називають нікотинамідом) – це похідна вітаміну B3, який виробляється в організмі природним шляхом. З віком його синтез уповільнюється, що, до речі, вважають однією з причин старіння шкіри. Він добре працює і з сухою, і з жирною шкірою, і до того ж некомедогенний. Він чудово бореться з надлишковим виробленням себуму, стимулює вироблення колагену, покращує захисні функції шкіри та зменшує дрібні зморшки. Він також знижує трансепідермальну втрату вологи, заспокоює та попереджає запалення.

Доляд антистрес

Також гормони стресу – адреналін та кортизол – уповільнюють природний синтез колагену, тож шкіра втрачає тонус, і зморшки стають більш помітними. Використання засобів з пептидами компенсує ці процеси, повертаючи шкірі пружність. Оптимальним на цей період стане засіб, який поєднує всі три компоненти, а також містить мультимолекулярну гіалуронову кислоту для інтенсивного зволоження шкіри.

Етап 3. Відновлення захисного бар’єру

Ще одна ознака стресу – пошкодження захисного бар’єру шкіри, що провокує підвищену чутливість. Тож догляд має також включати компоненти для інтенсивного зволоження та відновлення захисного бар’єру.

Ідеально з цим завданням впорається крем на основі керамідів рослинного походження. Вони відновлюють шкіру, запобігають подразненням, перешкоджають трансепідермальній втраті вологи, утримуючи її в шкірі. В ідеалі вони мають бути доповнені адаптогенами – екстрактами рослин, які допомагають шкірі краще адаптуватися до перепадів температур, вітру, а також зменшують втому і токсичний вплив стресу. Адаптогени мають потужний антиоксидантний ефект і допомагають відновити захисний бар’єр шкіри. Наприклад, до складу нашого відновлювального крему з керамідами від INSTYTUTUM ми додали такі потужні адаптогени, як гриб альбатреллус, розу дамаську та плоди черімої.

антистрес догляд INSTYTUTUM

Етап 4. Догляд за зоною навколо очей

Й останнє: під час стресу порушується сон, що негативно впливає на водний обмін в організмі та провокує набряки під очима, з якими потрібно працювати додатково. Шкіра навколо очей найбільш тонка та делікатна, тому швидше втрачає тонус. Саме тому перші зморшки з’являються саме у зоні навколо очей. Вирішити цю проблему допоможе комплекс активів та пом’якшувальних компонентів. Формулу нашого крему для зони навколо очей ми розробляли такою, що одночасно підійде як для щоденного догляду, так і як антистрес-рішення, коли треба швидко «освіжити погляд».

Зверніть увагу на такі компоненти в складі засобів для цієї делікатної зони:

 • пептиди, що роблять тоненьку шкіру під очима більш пружною і, відповідно, зменшують набряки;
 • стовбурові клітини малини та гіалуронова кислота, які зволожують та покращують еластичність шкіри;
 • екстракт кори шовкової акації й сігезбекії східної, які показали себе суперефективними в наданні ліфтинг-ефекту (на верхній повіці також);
 • синьо-зелені водорості, які ефективно розгладжують навіть найменші зморшки, надаючи ефект, подібний до ретиноїдів. При цьому їхня дія м’якіша, а відповідно, краще підійде для ніжної шкіри під очима.

Фото: freepik.com

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також