Як приймати куркуму натщесерце і використовувати для здоров’я та краси

Куркума давно визнана суперфудом, який здатний оздоровлювати організм. Для того, щоб вивести токсини та шлаки та зупинити руйнування клітин, куркуму найкраще приймати натще. Крім того, спецію активно використовують у beauty-індустрії. Розповідаємо детальніше про користь куркуми для здоров'я та краси.

У чому користь куркуми

Багато хто з нас чув про куркуму і куркумін, вважаючи, що це одне й те саме. Насправді, куркума — це спеція, яскраво-жовтого кольору, одержується із кореневищ рослини Curcuma longa, що належить до родини імбирних. Куркуму сьогодні використовують у кулінарії для надання стравам аромату та специфічного смаку. Завдяки красивому кольору спецію застосовують як натуральний барвник для гірчиці, масел, сирів та ін.

А ось у давнину куркуму використовували в аюрведичній медицині. І все завдяки куркуміну — біологічно активній сполуці в куркумі, яка має протизапальні, протипухлинні та антиоксидантні властивості.

Топ корисних властивостей куркуміну

  1. Знижує запалення, особливо це стосується запальних процесів у суглобах та м’язах. Саме тому БАДи з куркуміном так полюбляють спортсмени.
  2. Захищає клітини від окислювального стресу, запобігаючи передчасному старінню та знижуючи ризик захворювань.
  3. Допомагає організму боротися із інфекціями та покращує загальний стан здоров’я.
  4. Покращує роботу шлунка, печінки та кишківника, знижує здуття та дискомфорт.
  5. Знижує рівень холестерину та покращує кровообіг.
  6. Покращує пам’ять, знижує ризик деменції та хвороби Альцгеймера. Згідно з деякими дослідженнями, застосування 90 мг куркуміну двічі на день протягом 18 місяців покращує пам’ять у рази.
  7. Позитивно впливає на метаболізм та сприяє спалюванню жиру. Куркумін активізує обмін речовин, що допомагає організму спалювати більше калорій. Також допомагає стабілізувати рівень глюкози, запобігаючи різким стрибкам інсуліну, які можуть призвести до накопичення жиру. Крім того, куркумін стимулює вироблення шлункового соку та жовчі, а це означає, що їжа краще перетравлюватиметься.
  8. Допомагає загоєнню, корисний при акне та екземі. Куркумін допомагає зменшити почервоніння, набряки та висипання, а також бореться із бактеріями, що викликають акне. Вирівнює тон шкіри, усуваючи плями, пігментацію, знижуючи ризик рубцювання тканин. А антиоксиданти в куркуміні нейтралізують вільні радикали, запобігаючи передчасному старінню шкіри, появі зморшок та в’ялості.
  9. Підтримує здоров’я серця. І все завдяки антиоксидантним властивостям куркуміну!

Чи справді куркуму найкорисніше пити натщесерце?

Існує думка, що вживати куркуму найкорисніше натщесерце. Чи це так насправді розповідає дієтолог-нутриціолог Лора Філіппова.

Лора Філіппова, дієтологиня-нутріціологиня, експертка з розумного харчування, мотиваційна спікерка

«Куркума містить у своєму складі поліфеноли, кальцій, магній, залізо, калій, вітамін С, фолієву кислоту. Куркумін – найбільш біологічно активний компонент спеції, його частка дорівнює 3% загального складу. Куркуму можна вживати зі склянкою теплої води натщесерце (приблизно ½ чайної ложки). Але я все ж таки більше «за» додавання куркуми в їжу, а жири і чорний перець значно покращують засвоєння. Добова норма не має перевищувати 2,5 чайної ложки, тому що на більшу кількість організм може відреагувати, наприклад, діареєю. Якщо вживання невеликої кількості в їжу не має протипоказань, то пити куркуму з водою небажано вагітним і годуючим, алергікам та діабетикам, людям, які мають хвороби ШКТ у стадії загострення, та жовчнокам’яну хворобу».

Як правильно пити куркуму

Навіщо пити куркуму натщесерце? Переваг куркуми натще безліч. Найголовніше – миттєве наповнення організму поживними речовинами, які приводять тіло в тонус і бадьорять мозок вранці краще за кофеїн. Коли ви починаєте свій день із куркуми, ви даєте установку своїй травній системі ефективно перетравлювати їжу, не дозволяючи зайвим жирам накопичуватися в організмі. А правильна робота шлунково-кишкового тракту забезпечує правильне розподілення вітамінів і мінералів по всьому організму і, відповідно, забезпечує злагоджену його роботу.

Найпопулярніший варіант — тепла вода з куркумою натщесерце, виходить так званий «золотий напій». Розводити куркуму необхідно в склянці води з температурою близько 40 С. Більш корисна куркума з перцем натщесерце, оскільки останній дозволить спеції краще засвоїтися. Починати прийом куркуми можна з 1/2 чайної ложки на 200 мл води. Через 3-5 днів дозволяється збільшити концентрацію спеції до 1 чайної ложки на склянку води. Можна додати шматочок лимона, розвести до однорідного стану і випити відразу цілу склянку. Куркума з медом не лише підбадьорить вас зранку, а й притуплює почуття голоду.

Також напій знижує кислотність шлункового соку. Щоб отримати необхідний ефект, достатньо курсу прийому тривалістю від 2 до 4 тижнів. Далі робиться перерва на 2 місяці.

БАДи з куркуміном: за та проти

БАДи з куркуміном можуть бути корисними для здоров’я, особливо при хронічних запальних захворюваннях, але їх варто приймати з обережністю, особливо за наявності хронічних хвороб або прийому ліків. Найкраще проконсультуватися із лікарем перед початком прийому.

«Найвідоміша БАД із куркумою — куркумін. Прекрасно, якщо із біоперином. Це чиста форма піперину, яку одержують із чорного перцю. Пам’ятаєте, я казала, що це покращує засвоєння? Куркумін у формі добавки має яскраво виражені протизапальні та імуномодулюючі властивості, підтримує роботу мозку, сприяє кращій адаптації до стресових ситуацій» — говорить Лора Філіппова.

Перед вживанням БАДів із куркуміном, варто також знати, що:

  • Організм погано засвоює куркумін, тому краще шукати продукт у комбінації із піперином (екстрактом чорного перцю) для кращого всмоктування.
  • Викликає подразнення шлунково-кишкового тракту, може з’явитися дискомфорт, печія чи діарея.
  • Можлива індивідуальна непереносимість.
  • Куркумін має антикоагулянтні властивості, тому його потрібно з обережністю застосовувати при прийомі препаратів, що розріджують кров.
  • Може знижувати ефективність деяких препаратів, у тому числі для зниження тиску та лікування діабету.
  • Не рекомендується при вагітності – можливий вплив на гормональний баланс та тонус матки.

Як використовувати куркуму для обличчя

Найпопулярніший варіант використання куркуми в домашніх умовах – поживні маски. Їх можна готувати з натуральними оліями (найбільшою популярністю користується кокосова) для зволоження, із вівсяними пластівцями для ніжного пілінгу або з медом проти висипів. Фахівці кажуть, що з домашніми масками можна (а іноді навіть потрібно) експериментувати, щоби вивести свою робочу формулу. Важлива ремарка: для приготування однієї маски не можна брати більше третини чайної ложки куркуми, оскільки під впливом великої кількості куркуміна обличчя пожовтітиме.

Про те, що люблять куркуму в домашньому догляді не раз зізнавалися селебріті. Наприклад, Меган Маркл робить маски для обличчя із куркумою та кокосовою олією, Вікторія Бекхем міксує цей компонент із алое віра, а ось Дейзі Рідлі просто розводить у воді та наносить на обличчя для здорового сяйва.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також