Як розпізнати нервовий зрив і впоратися з проблемою під час війни

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Як розпізнати нервовий зрив і впоратися з проблемою

Стрес зараз, під час війни, відчуває кожен із нас. Причин нервового виснаження безліч: пряма загроза життю, відчай або страх за близьких, нестача їжі і багато іншого. Впоратися зі стресом під час війни здатні не всі, в результаті ситуація погіршується, призводячи до нервового зриву.


Основна причина нервового зриву – постійний стрес. Дехто вважає такий стан нормальним, нібито божевільний ритм життя людей не дозволяє розслабитися ні на хвилину. Психологи ж дотримуються діаметрально протилежної точки зору. Розповімо про те, як зрозуміти, що стрес переріс у нервовий зрив, які ознаки нервового зриву і чи можна впоратися з ним самостійно.

Ознаки нервового зриву, як зрозуміти, що організм дав сбій

Варто зазначити, що у жінок нервовий зрив буває частіше, ніж у чоловіків, оскільки вони більш чутливі і  легше збуджуються. Також частіше від нервового зриву страждають жителі мегаполісів і ті, хто перебуває в постійній напрузі за родом діяльності. За словами психологів, нервовий зрив трапляється навіть у спокійних від природи людей, які в якийсь момент просто опинилися у складних життєвих ситуаціях.

У деяких людей нервове виснаження може бути пов’язане із захворюваннями щитоподібної залози, зловживанням алкоголем і вживанням наркотиків, прийомом лікарських препаратів з важкими побічними ефектами. Виділяють психологи і генетичну схильність до стресів.

Як розпізнати нервовий зрив і впоратися з проблемою

Розпізнати нервовий зрив не професіоналу не так вже й легко. Люди, у яких здали нерви:

 • дратівливі, їх настрій може змінюватися протягом декількох хвилин;
 • відчувають самотність, почуття провини, стають плаксивими;
 • неспокійні і тривожні, в результаті у них навіть можуть проявитися панічні атаки;
 • швидко втомлюються (СХВ), не можуть заснути або навпаки постійно хочуть прилягти;
 • відчувають головний біль;
 • апатичні і депресивні;
 • страждають від порушення травлення.

Нервовий зрив може проявитися як у легкій формі, коли багато хто не здогадується про страждання людини, або дуже бурхливо. Тиха форма небезпечніша за бурхливу, оскільки людина стає замкнутою, не йде на контакт або конфліктує у соціумі і не готова лікуватися.

Нервовий зрив – одна з причин суїциду або розвитку фобій, нерідко людина шукає вихід у наркотичній або алкогольній залежності.Як розпізнати нервовий зрив і впоратися з проблемою

Як не допустити нервовий зрив, боротьба зі стресом

Вище ми згадали, що стрес – головна причина нервового зриву. При цьому небезпечний дистресс, що виснажують нервову систему, і заважає впоратися з негативом. Водночас еустрес, навпаки, допомагає “включиться”, це як чарівний стусан до дії, подолання складнощів. Стресова ситуація може виникнути раптово і призвести до нервового зриву, а може бути тривалою. Втім, якщо нервовий зрив уже стався, його причини не настільки важливі, важливо навчитися з ним боротися.

Намагайтеся не допускати стресових ситуацій, навчиться розслаблятися, більше гуляйте, ходіть пішки, збалансовано харчуйтеся. Якщо впоратися з проблемою самостійно не виходить, краще звернутися за допомогою до фахівця. Не варто переживати, що вас “залікують” антидепресантами, лікар може призначити тільки заспокійливе, гомеопатичні препарати, вітамінні і мінеральні комплекси.

Як розпізнати нервовий зрив і впоратися з проблемою

Отже, систематизуємо вищесказане. Що необхідно, щоб боротися зі стресом.

 1. Змініть спосіб життя. Важливо не провокувати стрес. Допоможе правильне планування дня, необхідно чітко розмежовувати робочий час, повноцінно відпочивати і висипатися. Проводьте вільний час у колі сім’ї, за хобі, вести активний спосіб життя.
 2. Відкоригуйте раціон. Вживайте корисні продукти, виключіть із раціону фаст-фуд, шкідливі добавки. Правильне харчування позитивно відіб’ється на вашій зовнішності, і причин для стресу буде менше.
 3. Фізіотерапія. Цей метод розслаблення підходить як чоловікам, так і жінкам. Відвідуйте масажиста, СПА, косметолога.
 4. Займайтеся спортом. Не обов’язково накачувати м’язи, домагаючись рельєфного тіла. Досить здійснювати піші прогулянки, плавати, займатися йогою і стретчингом, пілатесом. Окремо виділяють дихальні методики, які допомагають впоратися з емоціями в складній ситуації, швидко заспокоїтися.
 5. Психотерапія. Це “страшне” слово не повинно вас лякати, не бійтеся розповісти про свої проблеми фахівцю. Він допоможе вам знайти справжню причину стресу, а головне – знайти вихід, подолати труднощі.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також