Як страшний сон: якою ми запам’ятали сферу краси часів пандемії

Краса часів пандемії

Пандемія COVID-19 шириться по всьому світу, люди закриті у своїх квартирах, на вулицю виходимо тільки за крайньої потреби і тільки в масці – здається, це був страшний сон, який для нас, українців, змінився наступним іще жахливішим кошмаром. Але віримо в ЗСУ, тримаємося і згадуємо, якою була сфера краси часів карантинів і локдаунів і що однозначно ввійде в історію beauty.

Маскне

Пандемія внесла свої корективи в наше повсякденне життя, і два роки ми не виходили з дому без маски і боролися з наслідками її постійної присутності на нашому обличчі. В результаті багато хто зіштовхнувся з таким явищем, як маскне, що поєднує у собі два слова mask і acne. Поняття означає появу висипів на шкірі через часте і тривале перебування у масці. Найчастіше ця проблема торкалася представників жирного та комбінованого типів шкіри, а особливо людей з акне, розацеа, куперозом та чутливою шкірою.

Ми пробували використовувати різні маски і прислухалися до порад косметологів про часту зміну цих індивідуальних засобів захисту, а також шукали ідеальний догляд за шкірою, який дозволить запобігти появі нових висипів. Дбайливе очищення, заспокійливі та протизапальні компоненти у складах beauty-засобів, AHA- і BHA-кислоти та продукти з пре- та пробіотиками стали нашими справжніми рятівниками.

Relax beauty

Поки весь світ продовжував боротися зі стресом, спричиненим пандемією та пов’язаними з нею обмеженнями, ми намагалися приділяти все більше уваги розслабленню та відпочинку. Одним із наслідків цього явища став підвищений інтерес до категорії beauty-засобів для догляду за тілом, які дозволяють не виходячи з дому влаштовувати справжні spa-ритуали. Локдауни та нові зміни в рутині нашого звичайного життя спрямовували нас до процесу уповільнення та релаксу, а холістичний підхід до краси неймовірно корисно позначився як на нашому тілі, так і на душі та розумі.

Прийняти ванну, запалити ароматичну свічку, увімкнути спокійну музику – ці ритуали сприймалися не як забаганка, а як необхідність, варіант турботи про власне здоров’я. Тренд на slow beauty набирав обертів, тому не дивно, що під час карантинів попит на різні засоби догляду за тілом значно зріс.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от BEAUTY HUB онлайн-журнал (@beauty_hub_ua)

Ефект губної помади

Карантинні заходи та постійне носіння масок, звичайно ж, позначилися на нашому макіяжі, адже тоді нижня частина обличчя в публічних місцях завжди була закрита, а значить, яскраві акценти на губах не завжди мали сенс. У 2020 році продажі губних помад впали на 41%, за даними компанії NPD Group – під час піку пандемії не спрацював навіть так званий ефект губної помади, для якого характерна купівля більш доступних люксових товарів у період соціальних потрясінь або економічного спаду.

На щастя, в 2021 році ситуація трохи вирівнялася, і, за даними CNN, помади стали продаватися на 80% краще порівняно з 2020-м. Споживачі знову із задоволенням звернулися до одного зі своїх улюблених сегментів декоративної косметики, а бренди почали розробляти продукти для губ, які відрізняються стійкістю та не розмазуються навіть під маскою, а також активно доглядають за шкірою. Натуральні формули, фокус на упаковку, що переробляється, і, само собою, фотогенічні і приємні оку футляри – адаптація губних помад під сучасні вимоги ринку пройшла досить успішно.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Jess (@jessi_makeup)

Ставка на очі

Тимчасовий спад інтересу до губ у макіяжі пропорційно підігрів попит на ефектний макіяж очей. Чого тільки ми не бачили за останні три роки! Особливу увагу прикували стрілки – графічні, барвисті, «плаваючі» біля складки верхньої повіки, подвійні, гліттерні, розмашисті – загалом максимально креативні.

Яскраві та барвисті тіні також не поступалися у beauty-гонці за увагу жінок. Монотіні, несподівані колорблоки, максимум блиску на повіках і не забуваємо про бум сліз із гліттера під очима, натхненні молодіжним серіалом «Ейфорія». Вії теж здобули свою частку уваги. Ефект павучих лапок, декоративні накладні вії у вигляді пір’я у стилі Valentino, а також помітні неонові туші – візажисти згадали, що вії можуть бути повноправним beauty-акцентом, і не помилилися.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от INBEAUT MAGAZINE (@inbeautmag)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от James Molloy Makeup Artist (@jamesmolloymakeupartist)

Makeup-експерименти

Цікаво, що саме під час карантину інтерес до декоративної косметики значно зріс, а кількість дивовижних makeup-експериментів часом просто зашкалювала. Особливу роль у цьому випадку відіграли соціальні мережі, а саме Instagram та TikTok.

Згадати хоча б челендж в Instagram з хештегом #maskmakeup, під час якого візажисти та beauty-блогери створювали неймовірні образи, в які включали медичні маски, намальовані прямо на обличчі або створені власноруч із тканини, шпильок, перлин та інших декоративних елементів. Макіяж з написами Stay Home також став вірусним, закликаючи людей прислухатися до рекомендацій та перебувати на самоізоляції під час локдауну.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от S U Z A N A ♡🇦🇱 (@makeupbysuziii)

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Victoria Louise Sampley (@victoriasampley)

А хто б міг подумати три роки тому, що індустрію краси мінятиме нікому на той момент невідомий TikTok і мільйони зумерів, які становлять основну частину аудиторії відеосервісу? Тіктокери в період пандемії активно завдавали нові makeup-тренди, а також вигадували (та й продовжують вигадувати) часом шалені beauty-лайфхаки для домашнього застосування і впливають на доходи великих косметичних брендів.

Як не крути, ми самозабутньо шукаємо втіху в красі навіть у найскладніші періоди часу. Як виявилося, навіть тоді, коли в нашій країні вже рік як триває повномасштабна війна. Тож вибираємо кілька нових помад для весняного сезону, малюємо ефектні стрілки, працюємо, донатимо та віримо у перемогу. Зрештою, подолати коронавірус нам вдалося.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також