Як зрозуміти красу квітів: правила компонування букетів

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Как понять красоту цветов: правила компоновки букетов

Зрозуміти естетику букета квітів не так просто, як може здатися на перший погляд. Варто пам'ятати про золотий переріз, логіку й техніку складання квітів. Про це та інші правила компонування букетів читайте в нашому матеріалі!

Лариса Шен, генеральний директор та ідейний натхненник LoraShen  

Подобається вам букет чи ні? Рішення, яке ми приймаємо моментально, варто тільки глянути на квіти! Але за цим полягає цілий пласт світовідчуття кожної конкретної людини: її дитинство, сім’я, суспільство, в якому дорослішала, всі прочитані книги, переглянуті фільми, здійснені подорожі, концерти, які відвідала, – вся життєва філософія в одну мить. А ми, флористи, щодня намагаємося вгадати, відчути, що ж дійсно сподобається нашому клієнту…

Как понять красоту цветов: правила компоновки букетов

І все ж існують флористичні правила компонування букетів, які придумано спеціально, аби створювати максимально приємні для більшості людей квіткові композиції. Що ж це за правила? Давайте пройдемося по основних з них.

Правила компонування букетів квітів

  1. Золотий переріз. Так, це основа основ для будь-якого художника, особливо флориста. По-науковому визначення звучить так: співвідношення величин або відрізків, за якого відношення більшої частини до меншої дорівнює відношенню всієї величини до більшої частини. А якщо простою мовою, то золотий переріз – це правильне, приємне для ока співвідношення пропорцій. У флористиці ми його часто називаємо «три-п’ять-вісім». Починається відлік з 1.61, далі йдуть 3, 5, 8, 13, 21, 34, і так до нескінченності можна складати два останні числа. Це і є наші пропорції. Інакше кажучи, якщо букет 21 см, то ідеально знайти для нього вазу 5 см, 8 см або 13 см. Правило золотого перерізу у флористиці поширюється не тільки на пропорції в розмірах, але ще й на пропорції в кольорі, текстури, фактурах, розподілі матеріалу , формі. Нічого складного, але потрібна спритність.
    Как понять красоту цветов: правила компоновки букетов
  2. Техніки збирання букета. Найпоширеніша – спіральна. У ній основою є квітка, навколо якої з нахилом розташовують інші бутони. Після складання виходить красива спіраль, яку можна побачити, подивившись на букет зверху. Виглядає це завжди дуже естетично і професійно, клієнти зазвичай високо цінують букети такого типу. Також існують й інші техніки. Паралельна – вона підходить для букетів з великих квітів, часто використовується для складання чоловічих букетів. Бутоньєрка – міні-букет з кількох квіток, де є один головний бутон і пару додаткових елементів, переважно це маленький акуратний комплімент, який зручно носити з собою. Бідермейер – букет куполоподібної форми, часто такий тип використовують для весільних букетів. У цієї техніки німецьке коріння, тому стрічки, мережива, брошка як додаткові елементи до таких букетів вітаються. І ще одна техніка асиметрична – вона доволі складна для флористів, вимагає професіоналізму. Тут композиція формується навколо одного елемента, інші квіти можуть відрізнятися за формою і висотою.
    Как понять красоту цветов: правила компоновки букетов
  3. Структура і розміри бутонів, суцвіть, листя. Найбільш гармонійними колірними композиціями вважаються ті, де враховано особливості рослин. Наприклад, квіти з великими бутонами будуть завжди домінувати в букеті, їх не варто затискати, а також змішувати один з одним різні великі види. Наприклад, півонії та хризантеми в одному букеті – це занадто. Важливо в композиції дозволити розкритися кожній квітці, і саме звідси існує негласне правило: великі квіти доповнюються середніми і дрібними, аби створювати візуальний баланс й у людини, які подарували букет, виникало бажання розглядати кожну квіточку не один день поспіль.
    Как понять красоту цветов: правила компоновки букетов
  4. Бути логічними. Звичайно, квіти – це про емоції. «І при чому тут логіка?» – запитаєте ви. Але погодьтеся, виглядає дивно, коли стреліції змішують з ромашками. Може, і на таке поєднання знайдуться любителі, але все ж давайте не заграватися з еклектикою. Екзотика прекрасна у своїй екзотиці. Садові букети чарівні своєю добіркою квітів, немов щойно з маминого саду. А поле давайте залишимо польовим букетів і романтиці зібраних квітів серед літнього різнотрав’я. Сподіваюся, ви розумієте про що я: ромашки і волошки – це одна історія, троянди і півонії – інша, а орхідеї, протея, стрелиция – третя. Кожна прекрасна по-своєму.

    Как понять красоту цветов: правила компоновки букетов

  5. Аксесуари в букетах й упаковка. Букети можуть складатися не тільки з квітів і зелені, але і доповнюватися цікавими прикрасами. Наприклад, якщо букет призначено головному редактору глянцю, то замість банта або стрічки його можна обернути шовковою хустиною, а для маленької дівчинки не зайвою в кольорах буде м’яка іграшка. А також брошки, ялинкові іграшки, дорогоцінні камені – все це може додати букету шику, зробить його максимально доречним подарунком під ту чи іншу подію. Та ж сама історія і для упаковки: букет може бути загорнутий у папір, тканину, ошатне полотно, непромокальну плівку, а часом навіть у газету, як ми бачили в квіткових букетах Prada. Вибір упаковки – цікавий процес, вона має відповідати квітами, й інколи робить букет більш пишним, а іноді надає йому особливого статусу.

Впевнена, що, знаючи правила складання букета, вам буде простіше вибирати квіти і не мати сумнівів, що ваш вибір правильний!

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також