Які фахівці допоможуть у біохакінгу

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

 • Пептиди

  Пептиди

 • Біохакінг шкіри

  Біохакінг шкіри

биохакинг кожи

Для того, щоб налаштувати роботу організму, не потрібно пити велику кількість біодобавок. Потрібно зуміти налагодити роботу організму і це допоможе не лише виглядати молодо, а й мати здорову шкіру. Розберемося, до якого фахівця варто звернутися насамперед.

Біохакінг передбачає системний підхід до біологічних процесів в організмі, концентрацію на всіх аспектах життєдіяльності. Підсумком біохакінгу має бути покращення якості життя та уповільнення процесів старіння всього організму, у тому числі й шкіри. Для цього потрібно відмовитися насамперед від шкідливих звичок, оптимізувати харчування та сон, а також включити фізичні навантаження. Для того, щоб розібратися, що повинен знати біохакер-початківець і з чого починати свій шлях, ми звернулися до експерта в цій галузі — Тійні Орасмае-Медер. Вона розповіла, з чого почався напрямок біохакінгу і з чого розпочинати свій шлях тим, хто вирішив хакнути свій організм.

Тийна Орасмаэ-Медер

Тійна Орасмяе-Медер, дерматолог, розробник косметичних засобів та протоколів, експерт з косметичної безпеки, творець марки професійної косметики Meder Beauty Science 

Біохакінг як такий зародився як рух ентузіастів, які не лише самі зацікавилися проблемами довголіття та активного функціонування людського тіла, а й почали залучати інвестиції та створювати дослідницьке середовище та спільноти. Звичайно, у такому «народному» русі неминучі ексцеси — навіть на конференціях з біохакінгу, поряд з науковими доповідями про генетичні особливості старіння або відкриття нових біохімічних маршрутів, які відповідають за вікові процеси, можна почути питання про користь перекису водню або того, як правильно носити амулети .

Що робити, якщо вирішив стати біохакером

Якщо зацікавив біохакінг, то почати я б радила з визначення власного біологічного віку та основних біохімічних і генетичних маркерів старіння в організмі. Зараз достатньо багато лабораторій пропонують тестові набори для біохімічного та генетичного тестування. Тестування займе 5-8 тижнів, у багатьох лабораторіях можна отримати інтерпретацію результатів, що включає індивідуальні рекомендації. Рекомендації можуть стосуватися режиму та характеру фізичних навантажень – комусь більше підходить йога, а комусь гирьовий спорт. У більшості лабораторій охоче дають рекомендації щодо здорового індивідуального харчування – вони можуть бути особливо корисні для людей, які страждають на алергії або порушення з боку травної системи. Часто рекомендують і прийом харчових добавок – але тут я радила б ставитися з деякою настороженістю, особливо у випадках, коли лабораторія одночасно є виробником харчових добавок.

биохакинг

Фото: Shutterstock

Можна піти далі та провести аналіз мікробіома шкіри та кишківника – це коштує досить недешево, але інформація може бути корисною і для оптимізації харчування, і для оптимізації догляду за шкірою. Втім, у догляді за шкірою стан мікробіома розкаже скоріше про те, що необхідно виключити — агресивні засоби, що порушують здоров’я шкіри. Включення ж пребіотиків та мікробіом-дружніх засобів у догляд підходить практично всім, особливо, коли йдеться про людей старших за 35-40 років, які живуть у великих містах.

Гаджети біохакера

У набір «юного біохакера» включають і wearable devices – девайси типу фітнес-браслетів, смарт-годинників, пристроїв для моніторингу сну (наприклад, кільце Oura) або моніторингу стану серцевого ритму (спортивні монітори Polar). Такі пристрої має сенс вибирати з урахуванням вашого способу життя та активності, наприклад, якщо ви займаєтеся тріатлоном або плаванням, годинник чи браслет повинні вміти рахувати показники у воді. Ще недавно такі девайси сприймалися як щось надлишкове, але сьогодні все більше людей починає їх носити постійно. 

кто такой биохакер

Фото: Shutterstock

Чим вони корисні? У першу черга тим, що дозволяють зрозуміти свої індивідуальні фізіологічні особливості. Цифри можуть показати достовірно, коли ви краще спите, і допомогти виключити те, що заважає сну, і додати до регулярної рутини те, що допомагає здоровому сну. Для жінок важливою інформацією може бути фізіологія циклічних змін, наприклад, як з’ясувалося, у багатьох жінок спостерігається невеликий підйом температури і навіть стан, схожий на застуду, за кілька днів до початку менструації. Знання своїх особливостей може допомогти побудувати зручний розклад, не планувати важких поїздок чи активних тренувань у “ці дні”. Крім того, збирання фізіологічної інформації від здорових людей допомагає краще зрозуміти особливості здорового людського організму.

Здоров’я

Медичні дані багато в чому базуються на інформації, яку десятиліттями збирали лікарі, але лікарі рідко бачать людину здоровою, тому зараз людство відкриває цікаві факти щодо самих себе. Наприклад, виявилося, що норма частоти серцевих скорочень набагато ширша, ніж вважалося раніше, так само як і норма артеріального тиску для деяких людей. В цілому, біохакінг має на увазі постійне вивчення себе та постійну адаптацію способу життя, харчування і в тому числі догляду за шкірою до своїх особливостей.

Як часто треба коригувати складену програму?

По необхідності. Ідея біохакінгу полягає не в досягненні ідеалу, а особистій оптимізації функціонування організму. У середньому рекомендується спостерігати за станом, коригуючи очевидно хибні дії на регулярній основі.

биохакинг и здоровье

Фото: Shutterstock

Наприклад, якщо ви додали до розкладу аеробні тренування у другій половині дня і бачите, що фаза глибокого сну у вас у дні тренувань коротшає, не потрібно чекати пів року для того, щоб перенести тренування на ранок або поміняти їх на інші види активності. Якщо говорити про корекції біохімічних порушень, наприклад, оптимізацію рівня глюкози та холестерину в крові, то це може вимагати кілька місяців. Зміна харчування, зміна способу життя і, звичайно, прийом лікарських засобів за необхідності, у супроводі моніторингу потрібних показників дає можливість не тільки досягти результату одноразово, але потім його стабілізувати та підтримувати. У принципі «школи діабету», які створюються при медичних центрах для пацієнтів, у певному сенсі лежить школа біохакінгу. Пацієнт вчиться розуміти свій стан, керувати та контролювати рівень цукру, навчається індивідуальному харчуванню і для того, щоб це робити, необов’язково чекати на розвиток діабету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також