Які мультики не можна дивитися дітям

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Які мультики не можна дивитися дітям

Про вплив мультфільмів на дитячу психіку, їхню користь та сюжети, які категорично заборонені малюкам для перегляду, розповіла засновниця приватного дитячого садка «Happy Rony Конча-Заспа» Юлія Кічила.

Юлия Кичила

Юлія Кічила, засновниця приватного дитячого садка «Happy Rony Конча-Заспа»

Старі та нові мультфільми

З погляду психології, не можна ділити мультики на «хороші» та «погані». Прийнято вважати, що радянський кінематограф був набагато кращим за сучасний. Але насправді ще кілька десятків років тому сама анімація була не такою яскравою та приваблюючою.

«У сучасному світі життя з мультиками – неминуче, як би старанно не намагалися батьки убезпечити від їхнього впливу своїх малюків».

Які мультики не можна дивитися дітям

Взяти, наприклад, мультфільм «Маша та Ведмідь», який багато хто критикує за впровадження режисерами гіперактивної дитини у сценарій. Якщо проаналізувати радянський «Ну, постривай!», один із головних героїв – Вовк – практично не відрізняється від «сучасної Маші» своїм постійним гонінням за бідним Зайцем та надактивністю.

Тому стверджувати, що дітям варто показувати лише «старі перевірені радянські картини», я не можу.

Дитяча психіка та сучасні мультфільми

Які мультики не можна дивитися дітям

Не можна порівнювати дітей, які росли в радянських умовах, з так званими міленіалами. На даному етапі розвитку світу сама психіка дитини готова витримати набагато більше, у тому числі світла, якщо ми говоримо про мультики.

«Сучасна дитина від народження знаходиться в оточенні ілюмінації: графіка в телевізорах, на бордах у торгових центрах, навіть при виписці з пологового будинку – скрізь її зустрічають яскраві картинки».

Малюк, як губка, вбирає все, що бачить на екрані, і відразу намагається перенести це в життя.

Що дитина черпає із мультфільмів

Які мультики не можна дивитися дітям

Вплив всього побаченого малюком може мати як позитивний, так і негативний характер. Неправильне трактування мультфільму загрожує негативним сприйняттям реального життя як у теперішньому, поки що ще дитина маленька, так і в майбутньому.

Що робити батькам:

  • включати дитині мультики, що частіше навчають з повчальними сюжетами;
  • попередньо самим подивитися кілька серій, оцінити користь інформації, яка надходитиме малюкові з екрана;
  • намагатися дивитися мультики з дитиною разом, щоб відразу відповідати на всі питання, що виникли у малюка;
  • не перетворювати перегляд мультфільмів на нагородження за хорошу поведінку;
  • не використовувати мультфільми як відволікаючий інструмент;
  • після перегляду мультфільму просити дитину самостійно дати йому оцінку, щоб зрозуміти, як малюк його зрозумів;
  • дозувати доступ до екрану змалку;
  • завжди враховувати вікові обмеження у мультфільмах;
  • до трьох років обмежити дитині доступ до будь-яких девайсів: телефону, ноутбуку, телевізору або планшету, оскільки яскраві анімації погано впливають на зір.

Дотримуючись всіх рекомендацій, ваш малюк черпатиме з мультфільмів тільки найкорисніше, буде реально оцінювати те, що відбувається в сюжетах і чітко відрізнятиме добро від зла.

Якщо нехтувати вищезазначеними правилами і за будь-якої зручної нагоди відволікати малюка планшетом або телефоном, готуйтеся до таких можливих наслідків:

  • поява різних страхів;
  • гальмування у розвитку мови;
  • ускладнення з соціалізацією дитини: між девайсом і живим спілкуванням вона завжди обиратиме перше;
  • деякі сюжети можуть перебільшити реальність та перенести дитину у віртуальний світ, відтворити надзвичайно жорстокі сцени.

читайте також

Якщо так багато ризиків, то навіщо дозволяти дитині дивитися мультфільми?

Які мультики не можна дивитися дітям

Мультфільми — це не обов’язково погано, і дитина не обов’язково випаде із реальності. Якщо батьки мудро підійдуть до вибору інформації, яка надходитиме до їхніх малюків, то дитина почерпне з неї тільки найкорисніше.

“Правильні” мультфільми:

  • формують фантазію дитини;
  • вчать розділяти добро і зло;
  • збагачують словниковий запас малюка;
  • розвивають пам’ять та увагу.

Звичайно ж, при виборі мультика завжди важливо враховувати психологію малюка, його фізіологію і вік. Якщо дитина дуже маленька, з яскравими анімаціями краще ще трохи почекати.

Які мультфільми протипоказані для перегляду

На жаль, є сюжети, які негативно впливають на психіку дитини та змушують її відчувати постійну тривожність та страх.

Які мультики не можна дивитися дітям

Я категорично не рекомендую для перегляду дітей будь-якого віку.

  • “Бабка Гренні”.

Мультик про бабусю, яка вбила своїх онуків. У неї червоні очі та зуби. Діти, навіть найменші, відчувають жах, що виходить із цього сюжету. Наслідок – вони переносять страх із екрану у реальне життя, починають боятися залишитися одні в кімнаті, можуть кричати ночами.

  • «Сіреноголовий».

Незважаючи на невинну назву, «Сіреноголовий» – дуже небезпечне для малюків шоу. Це вигадана істота з надмірним високими кістлявим тілом та сиренами замість голови. Навіть уявити страшно, а дозволяти малюкам дивитися такі ролики — ще гірше. Перегляд такого відео може викликати нічні кошмари та часті тривоги.

  • “Слендер”.

Надмірно висока безлика істота приходить у страшних снах навіть до дорослих після перегляду фільмів чи мультфільмів із цим персонажем. Що вже говорити про несформовану дитячу психіку?

Усі ці мультфільми дуже небезпечні. Вони викликають страх, діти стають розсіяними, у них помічається порушення сну, бояться залишатися одні в приміщенні навіть на короткий час.

Якщо ви помітили за своєю дитиною таку дивну поведінку, це перший дзвіночок, щоб одразу спробувати з’ясувати причину та обов’язково звернутися до фахівця.

Як уберегти дитину від негативного впливу мультфільмів

Які мультики не можна дивитися дітям

«Присутність у житті малюка – найцінніший подарунок, який батьки можуть зробити йому. Ніякий ноутбук, телефон або планшет не замінять живого спілкування та проведення часу з батьками».

Важливо бути з дитиною поруч, вибудовувати з нею довірчі стосунки, багато спілкуватися і завжди намагатися відповідати чесно на всі питання, що її цікавлять.

Іноді батькам здається, що вони і так знаходяться біля малюка, але насправді довіра та порозуміння з їхньою дитиною відсутня. Тому маленька людина йде з реальності в жахливий віртуальний світ із «бабками» та «сиреноголовими».

Батькам варто спробувати зайняти свого малюка цікавими заняттями: творчістю, спортом, настільними іграми, рухливими розвагами на свіжому повітрі. Іноді можна урізноманітнити спільне проведення переглядом хороших мультфільмів з добрими персонажами. Але вони повинні бути лише одним із допоміжних інструментів, щоб іноді розважити малюка, а не повсякденною буденністю.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також