З історії “усиновлення” бездомних тварин: розповідають Дмитро Дір, Лєна Мандзюк і засновники бренду One by One

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

 • Пептиди

  Пептиди

 • Біохакінг шкіри

  Біохакінг шкіри

Засновники бренду одягу Саша і Ліда Сметана, інфлюенсер Лена Мандзюк і головний редактор онлайн-медіа BESTIN.UA Дмитро Дір діляться своїми історіями про усиновлення бездомних тварин. А також розповідають про те, як ці милі створіння змінили їхнє життя.

За п’ять років існування бренд  One by One ніколи не залишався байдужим до допомоги іншим: неодноразово співпрацював з благодійним фондом “Твоя Опора”, постійно допомагає локальному фонду “Будинок Милосердя” у Кропивницькому і надає адресну допомогу тим, хто її потребує. Цього року з настанням найбільш казкової, родинної, однак холодної пори року бренд вирішив розповісти про те, чому важливо допомагати бездомним тваринам і притулкам.

Обмеження під час весняного карантину, пов’язані з COVID-19, несподівано подарували світові прекрасну новину: з притулку Нью-Йорка забрали всіх собак і кішок. Організації з захисту тварин Muddy Paws Rescue і Best Friends Animal Society заявили, що навесні 2020 попит на вихованців зріс на 70%.

Однак з ослабленням локдауна пропав і підвищений інтерес до тварин. Згідно зі статистикою Washington Post на даний момент в Україні знаходиться 7,5 мільйона бездомних тварин.

Дмитро Дір, Лєна Мандзюк і засновники бренду One by One розповіли свої історії, щоб привернути увагу до теми бездомних тварин і розвіяти страхи, пов’язані з їх адопцією. Відобразила героїв з їх вихованцями фотограф Марина Карпій.

Дмитро Дір, головний редактор онлайн-медіа BESTIN.UA

3 истории “усыновления” бездомных животных

Розкажіть історію знайомства

Я випадково натрапив на Майло в Facebook групі “Хочу собаку”. Забрав його до себе, коли йому був один рік, і разом ми вже цілих 2,5 роки. Він – найвеселіший і невибагливий пес, який не будить мене вранці, гавкає раз на рік і обожнює гарненько попоїсти. Ну і, звичайно ж, він чудовий актор, тому що коли до нього наближаються люди, він складає вуха в трубочку і вдає, що в цьому світі немає милішої істоти.

3 истории “усыновления” бездомных животных

Як ви прийняли це рішення?

Ще до появи в моєму житті Майла я кілька разів їздив до притулку для тварин “Сіріус” як волонтер. Думаю, забрати собаку з вулиці стало логічним продовженням цієї історії.

Я місяць розглядав фото своєї майбутньої собаки, перш ніж ми познайомилися наживо. Власне, з того часу і не розлучаємося. Я не міняв йому ім’я, так що він залишився самим собою. І мені здається, кличка Майло дуже йому підходить.

3 истории “усыновления” бездомных животных

Як вихованець змінив ваше життя?

Не можу сказати, що він кардинально змінив мене, але навчив більшої відповідальності. Він мій друг, який завжди вислухає, а його любов – справжня і безкорислива. Славний пес, словом.

Але, в будь-якому випадку, перш ніж взяти собаку, необхідно сто разів подумати, проаналізувати свої ритми і графіки, і тверезо прийняти рішення. Це жива істота, навколо якої так чи інакше буде крутитися і ваше життя. Тому завжди варто думати про те, що якщо ви хочете любові, вона повинна бути взаємною.

Лєна Мандзюк, інфлюенсерка, 1,2 мільйона читачів в Instagram

3 истории “усыновления” бездомных животных

Розкажіть про історію знайомства

З нашим котиком ми познайомились пів року тому: мій чоловік врятував його, коли той переховувався у порожньому будинку від собак. Як тільки я його побачила, то зрозуміла, що це на все життя. Ми вирішили не тільки погодувати його, але і познайомити зі всією сім’єю. Вона в мене, до речі, дуже велика – три собаки: Зевс, Крон та Рея, кролики, а тепер котик Кіт. Кожен наш друг з’явився в сім’ї не просто так: Зевса, нашого мопса, я забрала з розплідника 6 років тому. Він був з вадами, і його ніхто не хотів забирати до себе, а ми подружились з перших секунд. Крон та Рея – це наша парочка породи кане-корсо, яка з’явилась у нас разом з народженням наших діток. Зараз всі троє собак товаришують з котом, сплять в одному місці, разом їдять і навіть граються.

3 истории “усыновления” бездомных животных

Як ви прийняли це рішення?

Я з дитинства обожнюю тварин. Пам’ятаю, як в малому віці постійно приносила додому цуценят, пташок та навіть мишок і щурів, за що отримувала добряче від мами, бо залишати всіх просто не було можливості. Тому ми з друзями будували хатинки і доглядали за звірятками самі – це були наші перші дитячі прихистки.

Я вже багато років підтримую місцеві притулки, до мене часто звертаються читачі по допомогу і я намагаюсь не ігнорувати ці запити. Тому рішення забрати котика до себе не було спонтанним. Взагалі я впевнена, що всі наші звірі обрали нас самі. Просто не потрібно закривати очі на тих, хто потребує допомоги та любить всім серцем з перших секунд.

3 истории “усыновления” бездомных животных

Як вихованець змінив ваше життя?

Я стала більш відповідальною, пунктуальною та наполегливою, тому що це ті риси, які необхідні для піклування та догляду за тваринами. Я також стала щасливішою та спокійнішою, бо завжди знаю, що мене люблять та навіть підтримають, адже хитрі носики завжди відчувають, коли я сумую чи хвилююсь. Це щастя – мати таких справжніх та відданих друзів, наша сім’я навіть уявити не може наскільки сумно ми б жили без них. Я впевнена, що своїм прикладом надихнула вже не одну людину врятувати тваринку.

Саша і Ліда Сметана, засновники бренду One by One

3 истории “усыновления” бездомных животных

Розкажіть про історію знайомства.

Ліда: Наша історія почалася 2 місяці тому, коли до моїх батьків прибилося маленьке кошеня, зовсім крихітне і замучене. На жаль, батьки не могли його залишити, оскільки у них уже живе собака мисливської породи.

Спочатку ми з Сашею вирішили приїхати і просто подивитися на кошеня, якось йому допомогти. На наступний день ми були у батьків і зрештою забрали кошеня до себе. По дорозі додому завезли його до ветеринара, де нам сказали, що йому три місяці, але його фактична вага – це норма для одномісячного кошеняти, так як оскільки тваринка недоїдала. І це виявилася дівчинка. Там же нам розповіли, як за нею доглядати, чим годувати, обробили від бліх і кліщів. Нашу кішечку ми вирішили назвати Міні, власне, через її мініатюрності.

Як ви прийняли це рішення?

Ліда: Як тільки ми побачили Міні, мені стало її дуже шкода, адже вона була такою маленькою, тендітною і дуже голосно пищала. Подивившись на неї, ми з дружиною зрозуміли, що кошеня потрібно рятувати, так що рішення було досить спонтанним і швидким.

Саша: раніше, ми вже допомагали бездомним тваринам, намагалися їх вилікувати і знайти нову родину. Одного разу, у нас навіть жив горобець, поки він повністю не одужав. Час від часу ми допомагаємо різним притулкам нашого міста, так що ми завжди були готові допомогти тваринам.

Як вихованець змінив ваше життя?

До того, як Міні стала частиною нашої сім’ї, у нас вже був мопс Дольче, але кішка – це наша перша безпородна тварина. Після її появи ми зрозуміли, що наявність паспорта або породи у тварини не має ніякого значення. Тварини з вулиці мають таке ж право на сім’ю, турботу і любов, а знайти їм будинок набагато складніше. Тому ми навіть раді, що з нами трапилася така історія. З Міні нам однозначно стало веселіше.

Своїм прикладом ми прищеплюємо нашим дітям правильні цінності в житті, і сподіваємося, надихнемо інших на добрі вчинки.

Весь грудень команда One by One буде допомагати локальним притулкам у Кропивницькому і ділитися корисною інформацією про допомогу тваринам в своєму Instagram.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також