Щось солоденьке: топ-3 натуральні замінники цукру

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Что-то сладенькое: топ-3 натуральных заменителя сахара

Ми зібрали три натуральні замінники цукру, які будуть смакувати не гірше за звичний нам цукор, але без сотень калорій і побічних ефектів. Солодко, приємно і подекуди навіть корисно.

Серцево-судинні захворювання, проблеми з підшлунковою залозою, цукровий діабет, ожиріння – весь цей букет хвороб йде як бонус при надмірному споживанні цукру. Доведені факти про побічні ефекти цього компоненту наче виступають потужною мотивацією до здорового харчування, але підсолодити душу інколи все одно хочеться. 

Для того, щоб потішити себе чимось солоденьким, не обов’язково спокушатися на напої з цукром, чи посипати випічку цукровою пудрою. Сьогодні на ринку існує безліч альтернатив. Ми зібрали три найбільш корисні варіанти натуральних замінників цукру, які можна додавати до кави, використовувати як підсолоджувачі до випічки чи інших страв. 

Стевія

Что-то сладенькое: топ-3 натуральных заменителя сахара

Стевія на вигляд і смак дуже подібна до цукру, але має кардинально інший склад та вплив на організм. Ця рослина взагалі не містить вуглеводів і калорій, завдяки чому не підвищує рівень цукру в крові. Незважаючи на свою нейтральність в плані калорій, стебла стевії містять в собі багато поживних речовин та фітохімікатів: калій, кальцій, фосфор, магній, кремній, цинк та мідь. 

Стевіозид, солодка сполука в стевії, має протизапальну та антибактеріальну дію на організм, що захищає нас від вірусних захворювань у міжсезоння . Також доведено, що він знижує рівень стресу в організмі – по-справжньому, а не ілюзорно, як це робить цукор.

Сироп якону

Что-то сладенькое: топ-3 натуральных заменителя сахара

Якон – близький родич стевії, якщо розглядати його з точки зору ботаніки і харчової цінності. В 100 грамах рослини міститься 60 калорій, а це в 6 разів менше, ніж у цукрі. Але на цьому переваги не закінчуються. Якон містить від 2 до 7% білків, представлених висококласними амінокислотами, вітамін С, калій, феноли-антиоксиданти, рибофлавін, селен і навіть трохи хлорогенової кислоти, легендарної діючої речовини зеленої кави. Такий склад робить якон чимось більшим, ніж просто підсолоджувачем. Зокрема, доведено, що він може сприяти схудненню і виведенню токсинів з організму.

Якон вже століттями користується пошаною серед жителів Південної Америки за свою здатність лікувати розлади шлунково-кишкового тракту і сприяти травленню. Такими суперздібностями рослина володія завдяки своєму багатому складу: у ній міститься дуже багато фруктоолігосахаридів, що функціонують як розчинні волокна і живлять корисні бактерії в кишківнику.

Кленовий сироп

Что-то сладенькое: топ-3 натуральных заменителя сахара

Кленовий сироп – це концентрат, який отримують шляхом виварювання соку кленових дерев. На відміну від двох попередніх цукрозамінників, він все ж містить швидкі вуглеводи і не є настільки невинним в плані калорій. Однак кленовий сироп має значно нижчий глікемічний індекс, ніж цукор, тому не настільки стрімко підвищує рівень цукру в крові. До того ж, сильна концентрація і насичений смак просто не дозволять вам захопитися і з’їсти його занадто багато. 

Кленовий сироп називають ідеальним топінгом через те, що він містить велику кількість мінералів: кальцій, калій, залізо, цинк та марганець. Поряд з усіма корисними речовинами в складі містяться антиоксиданти, які також дуже позитивно впливають на організм.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також