Заморська гостя: як правильно варити сочевицю

Якщо вивчити список найкорисніших продуктів для організму, то сочевиця займає одне з перших місць, і не дивно, адже в ній безліч мінералів і вітамінів. Але як готувати сочевицю, щоб не розгубити всі корисні властивості? Про це ви дізнаєтесь у нашій статті.

Як варити сочевицю, щоб зберегти користь продукту, розповімо детальніше. Сочевиця – джерело фолієвої кислоти, клітковини і заліза, багато хто навіть називають її суперфудом. Але не всі знають скільки варити сочевицю, і чи має значення її сорт для приготування тих чи інших страв, чи потрібно замочувати сочевицю перед варінням. Спочатку може здатися, що ця яскрава культура дуже складна в приготуванні. Але, насправді, готувати сочевицю набагато простіше ніж нут або квасолю.

Як варити червону сочевицю: пропорції

Червона сочевиця – найпопулярніша серед своїх бобових родичів. Її можна зустріти в будь-якому супермаркеті. Але ця культура має два відтінки: червоно-помаранчевий і жовтий. Перша – дрібна, має тонкий рослинний смак і квітковий післясмак. Жовта або золотиста сочевиця має середній розмір і у неї м’який крохмалистий смак.

І та, і та крупа продається вже очищеною і розколотою навпіл, що істотно полегшує її приготування. Після того, як ви промили культуру під проточною водою, викладіть червону або жовту сочевицю в каструлю і залийте водою. Скільки хвилин варити сочевицю в ідеалі? Після закипання дайте їй поваритися 10-15 хвилин. Через цей час вона набуває густу, схожу на вівсянку, текстуру.

З червоною і жовтою “вівсянки” готують супи, пюре, а також вона часто зустрічається в індійській кухні, наприклад, з неї роблять дал, різні закуски і соуси.

Заморская гостья: как правильно варить чечевицу

Як приготувати зелену сочевицю

Цей вид також можна побачити в наших продуктових магазинах. Зелена або коричнева сочевиця відрізняється від своєї червоної “сестри” розміром і товщиною (вона набагато тонше). Її часто використовують для приготування супів і тушкованих страв, оскільки вона має властивість розварюються і надавати страві густоти. Із зеленої сочевиці нерідко готують вегетаріанські гамбургери. Скільки за часом варити сочевицю в супі? Близько 40 хвилин, при цьому попередньо сочевицю замочують на годину.

Французька сочевиця: як зварити швидко

Це не частий гість в нашому регіоні, але якщо добре постаратися, то можна її знайти. Французька або, як її ще називають, сочевиця “пюї” відрізняється не лише своїм темно-зеленим кольором, а й характеристиками: вона має перцевий смак і пряний аромат.

Французька сочевиця погано розварюється, тому не потрібно витрачати багато часу на варіння. Їй достатньо 20 хвилин, щоб розкрити всі свої смакові якості. Але шеф-кухарі радять попередньо замочити у воді заморську гостю, щоб вона точно не перетворилася в кашу.

З сочевиці “пюї” вийде відмінний гарнір до м’яса, а також її часто додають у салати, з використанням кислого соусу.

Як варити кашу з чорної сочевиці

Чорну сочевицю ще називають білугою, адже вона дуже нагадує ікру цієї риби. Вона найдрібніша з роду сочевиці, але не менш смачна. Вона має міцний м’ясистий смак і тверду текстуру, що робить її відмінним доповненням до салатів. І хоча у цієї культури товста шкіра, через її крихітні розміри готувати крупу потрібно всього лише 20-30 хвилин.

Заморская гостья: как правильно варить чечевицу

Правила приготування сочевиці

Скільки вариться сочевиця: зелена, коричнева, французька і чорна. Правила:

  • 1 стакан сочевиці промити під холодною проточною водою. Помістити майбутній гарнір в друшляк і дати стекти зайвій воді.
  • Налити 3 чашки води у велику каструлю, додати туди сочевицю і варити на середньому вогні.
  • Щойно вода закипить, зменшити вогонь і доварити гарнір. Готувати коричневу, зелену і чорну сочевицю потрібно від 20 до 30 хвилин, французьку від 40 до 50 хвилин.

Як смачно приготувати червону або жовту сочевицю:

  • 1 стакан сочевиці промити під холодною проточною водою і просушити.
  • У каструлю налити 3 чашки води і додати сочевицю, варити на середньому вогні до закипання. Після зменшити вогонь і варити 20 хвилин, поки гарнір не розпадеться.
  • Додати ложку натурального йогурту або кокосового молока, а також не забути про сіль.

Ви можете переконатися, що сочевиця – не просто бобова культура, яку так люблять нутриціології через її корисні компоненти, це ще і мегасмачний гарнір, який припаде до душі всім. Головне – правильно її варити.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також