Застуда на губах, або Що таке герпес першого типу

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Простуда на губах, или Что такое герпес первого типа

Прокинулися, підійшли до дзеркала і ось він – дивиться на вас, червоненькі такий і хворобливий «подарунок» на губі. Дізнайся, що таке простуда на губах і як від неї позбутися разом з редакцією Beauty HUB.

Застуда на губах не є медичним діагнозом. Ми самі собі його ставимо і, що найстрашніше, самі себе починаємо лікувати.

Застудою і висипаннями на губах і слизової зазвичай називають вірус простого герпесу першого типу (ВПГ-1).

Віруси герпесу являють собою велике сімейство паразитів, що заражають людей. Всі ДНК-віруси здатні до латентності (не дають помітних ​​симптомів).

ВПГ-1 зустрічається в усьому світі, він не схильний до сезонності. Радує те, що інфекція рідко буває смертельною.

Герпес першого типу виглядає як скупчення дрібних бульбашок. Він селиться на губах або поруч з ними.

Поцілунки, оральний секс з індивідуумом, який уже має герпес, використання його рушників, чашок і столових приладів, часті стреси, переохолодження, слабкий імунітет – доброго дня, герпес, на моїх губах.

Ознаки та симптоми

 • Герпес, як ми вже сказали раніше, в основному виникає безсимптомно.
 • Індивідуум, який хворіє, може відчувати легке поколювання, сверблячку або навіть печіння на губах ще до появи виразок. Однак так буває не завжди і не у всіх.
 • Точна діагностика ВПГ-1 найбільш легко і точно здійснюється під час активної герпесної інфекції. Прояви виразок цілком достатньо для ідентифікації лицьового герпесу.
 • Перший «спалах» зазвичай виникає протягом двох тижнів після передачі вірусу і зараження. Виразки загоюються протягом двох-чотирьох тижнів.

via GIPHY

Зустріч з лікарем. Чого очікувати?

Лікар збирає анамнез, оцінює імунний статус пацієнта, аналізує частоту рецидивів. Ґрунтуючись на всій цій інформації, формується тактика лікування.

Лікування ВПГ-1

Ольшанська Ольга Миколаївна, лікарка-дерматовенерологиня, косметологиня, сертифікована тренерка компанії Innovaesthethetic, розповіла про свої методи лікування пацієнтів.  

Ольшанська Ольга Миколаївна

«Простий герпес першого типу передбачає зовнішнє і внутрішнє лікування.

Зовнішнє лікування полягає в антисептичній обробці уражених ділянок спиртовими розчинами і нанесенням на них мазей, які містять у своєму складі антивірусні компоненти.

Внутрішнє лікування містить антивірусні препарати і препарати, спрямовані на корекцію імунодефіциту людини, внаслідок якого розвинулося це загострення», – пояснює Ольга Миколаївна.

Важливо зазначити, що нанесення мазі на уражену ділянку губи, при зовнішньому лікуванні, має здійснюватися в медичних рукавичках. Утилізуйте їх після цих маніпуляцій.

Кращий спосіб запобігання ВПГ-1 – виключити тісний контакт із зараженими людьми і дотримуватися гігієни. Також не варто забувати про здоровий спосіб життя, відпочинок і міцний сон. Сильний імунітет – наш рятівник.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також