Очищення, зволоження та живлення – це три кити, на яких тримається щоденний догляд за шкірою. Є кілька правил догляду за шкірою, які більшість з нас виконує беззаперечно: завжди вмиватися й очищати обличчя вранці і перед сном. Не забувати про сонцезахисний і зволожувальний креми.
І, звісно, важливою ланкою в цьому списку є регулярна ексфоліацію, яка дозволяє видалити все непотрібне, оновити епідерміс і сприяє кращому проникненню косметики для догляду в клітини шкіри. Про засоби для професійного догляду за тілом вдома ми вже розповіли, а ось знахідками для обличчя і секретами їхнього вибору ділимося зараз.
Правила вибору засобів для очищення і ексфоліації шкіри
Відлущування шкіри, незалежно від віку і типу, є найважливішим етапом б’юті-рутини. Ексфоліація видаляє мертві клітини з поверхні шкіри, очищає пори від забруднень і сальних пробок, які не дозволяють компонентам кремів і сироваток нормально проникати в шари дерми. Якщо відмовитися від цього кроку в догляді за шкірою, сповільниться метаболізм клітин, шкіра може втратити здоровий колір і виглядатиме більш тьмяною, сухою, місцями неприємно лущитиметься. Можуть також з’явитися надмірно забиті пори, що призводять до акне або кісти.
Беручи до уваги унікальний хімічний склад і тип шкіри, необхідно підібрати правильний продукт для відлущування. Потрібно переконатися, що ви не використовуєте ексфоліант, який занадто агресивний для вашої шкіри. Адже при неправильному виборі жорсткі склади можуть висушити епідерміс, викликати роздратування, лущення і акне.
Шкіра будь-якої людини може погано реагувати на ексфоліант, якщо його використовувати занадто часто, багато чи неправильно. Незалежно від типу шкіри, косметологи рекомендують починати з відлущування раз на тиждень і збільшувати кількість пілінг-процедур залежно від стану шкіри. Протягом перших декількох тижнів після застосування нового пілінгу або скрабу не використовуйте незвичні засоби в догляді, щоб побачити, як реагує ваша шкіра на ексфоліант.
Якщо ви не знаєте, який пілінг вибрати для ексфоліації за типом шкіри, у нас є невелика інструкція і приклади засобів, які не підведуть.
Для чутливої шкіри
Якщо ваша шкіра схильна до почервоніння і алергічних реакцій, вона буде відповідати на відлущувальні продукти сухістю і подразненням. Краще звернутися по допомогу до косметолога, він допоможе визначити ступінь чутливості й підібрати правильний ексфоліант. Залежно від того, наскільки чутлива шкіра, кращими засобами для пілінгу будуть продукти з низькою концентрацією ретиноїдів, формули з фруктовими ензимами або ексфоліант з низьким відсотком гліколевої кислоти, які не викликають подразнення. Високі концентрації інгредієнтів можуть погіршити ситуацію.
Пілінг для обличчя з фруктовими ензимами і молочною кислотою Pixi Peel & Polish, об’єм 80 мл, орієнтовна ціна 700 грн
Нічний мікропілінг, що прискорює оновлення шкіри, Kiehl’s Nightly Refining Micro-Peel Concentrate, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 1 918 грн
Для шкіри, схильної до акне
Проблемна шкіра, схильна до висипань, зазвичай добре реагує на більш сильні інгредієнти. Аби отримати максимальний результат від ексфоліаціі і очистити шкіру від акне, шукайте засоби з комбінацією гліколевої і саліцилової кислоти або молочної кислоти, якщо перша занадто агресивно діє на вашу шкіру. Головне – повільно вводити такі сильні засоби в свій режим догляду за шкірою, щоб вона встигла звикнути, тоді не буде подразнень і почервоніння.
Зверніть увагу на засоби, якими ви вже користуєтеся, вірніше, на їхній склад. Диферін, третиноін або ретинол – відлущувальні агенти. Якщо ви вже користуєтеся одним з них, вам не варто додавати що-небудь ще для ексфоліації.
Кислотний пілінг для обличчя The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 305 грн
Скраб-гомаж для вугруватої шкіри обличчя Payot Gommage Douceur Framboise, об’єи 50 мл, орієнтовна ціна 613 грн
Для жирної шкіри
Жирна шкіра це і проблема, і благословення: поки вона виробляє достатньо олії, шкіра залишається більш молодою, але надмірна секреція сальних залоз може викликати часті вугри і забиті пори. Ті, у кого жирна шкіра, можуть використовувати більш сильні продукти для ексфоліації. Як і в попередньому випадку, важливо повільно вводити їх в свій ритуал краси.
Найкраще використовувати пілінги для обличчя без абразивних частинок, наприклад, ті, які містять комбінацію гліколевої і саліцилової кислот. Гліколева відлущує мертві клітини, а саліцилова проникає глибоко в пори, очищаючи їхні стінки від жиру і бруду. Якщо такі засоби занадто інтенсивні й викликають чутливість, почервоніння і подразнення, спробуйте пілінги з молочною кислотою.
Кислотна маска для експрес-оновлення шкіри Drunk Elephant T.L.C Sukari Babyfacial, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна $80
Неабразивний ексфоліант для обличчя Guerlain Gommage De Beaute, об’єм 75 мл, орієнтовна ціна 991 грн
Для комбінованої шкіри
Іноді шкіра суха, іноді – жирна, іноді – все разом. Тому варто використовувати різні типи відлущувальних засобів на Т-зоні і щоках. Якщо ваша Т-зона жирна, а щоки і підборіддя сухі, використовуйте більш м’який тип ексфоліантів на сухих областях і сильніший для Т-зони. Крім того, ви можете просто відлущувати свою Т-зону і пропускати сухі або чутливі ділянки. Відмінно для цього типу шкіри підходять маски-плівки, пілінг-скатки і желе-пілінги. Гліколева кислота низької концентрації також добре діє.
Гліколева маска-пілінг Caudalie Glycolic Peel Mask, об’єм 75 мл, орієнтовна ціна 800 грн
Поживний ексфоліант-желе для обличчя Elemis Superfood Blackcurrant Jelly Exfoliator, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 1295 грн
Для сухої шкіри
Незалежно від сезону, шкіра завжди суха. Вибираючи засіб для ексфоліації, уникайте будь-яких інгредієнтів, які можуть ще більше пересушити шкіру. До них відносяться певні ретиноїди або пероксид бензоїлу. Замість цього використовуйте більш м’який підхід, наприклад, скраби з коричневим цукром, органічними гранулами рослинного походження або дуже низьку концентрацію гліколевої або молочної кислоти. Просто не використовуйте його занадто часто.
М’який ексфоліант для обличчя Shiseido Waso Soft + Cushy Polisher, об’єм 75 мл, орієнтовна ціна 840 грн
Ексфоліант-пудра, що очищає, Dior Hydra Life, об’єм 40 г, орієнтовна ціна 912 грн
Для нормальної шкіри
Власницям нормального типу шкіри пощастило найбільше. Нормальна шкіра має хороший гідроліпідний бар’єр, вона не надто суха і не дуже жирна. Для цього типу можна використовувати практично будь-який варіант відлущувального засобу. Але важливо підібрати формулу, яка буде добре поєднуватися з іншою частиною вашого догляд-режиму. Бажано використовувати ексфоліант з тієї ж лінійки, що і всі продукти вашої рутини. Таким чином, ви не ризикуєте порушити баланс.
Ексфоліант для обличчя Clarins One-Step Gentle Exfoliating Cleanser, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 510 грн
Поживний цукровий скраб для обличчя L’Oreal Paris Skin Care Pure Sugar Scrub, об’єм 50 мл, орієнтовна ціна 180 грн
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!