Злоякісні папіломи: що це таке і чи варто боятися

Злоякісні папіломи

Вірус папіломи людини досить поширене явище, ним інфіковані понад 70 відсотків населення. Розберемося, коли варто звертати увагу на таке утворення на шкірі.

Папіломи є доброякісними утвореннями шкіри і зазвичай мають невелику форму – до 9 мм, округлої форми, кольору шкіри. Зазвичай клітина при відмиранні відлущується і відпадає, але при наявності вірусу папіломи такі клітини шкіри мають властивість нашаровуватися одна на одну, створюючи новоутворення, яке і має назву папілома. Найбільш часто вони зустрічаються під пахвами, на спині, шиї, обличчі. Коли таких утворень стає багато, організм сигналізує про падіння імунітету. Люди, які хворіють вірусом папіломи, повинні щорічно проходити обстеження і здавати аналізи на ВПЛ. Дуже часто такий аналіз може призначити лікар-гінеколог, адже, як відомо, ВПЛ передається статевим шляхом. Для того щоб визначити який саме вірус (а їх близько ста) присутній в організмі, потрібно здати спеціальний аналіз, який це і визначить. Заразитися таким вірусом можна навіть при рукостисканні, в тому випадку, коли на вашій шкірі будуть мікротріщини. Крім цього, він передається і під час пологів, від мами до новонародженого. Небезпека такого вірусу полягає в тому, що він може прогресувати і викликати онкологічні захворювання. Найчастіше після зараження хвороба протікатиме в прихованому стані, але якщо імунітет не зможе впоратися, починають з’являтися ті самі новоутворення. Найбільш небезпечними є папіломи на слизових оболонках, вони не тільки створюють дискомфорт для життя людини, але й можуть викликати рак, оскільки постійно стимулюються рухами.

ВПЧ

Серед народних методів дуже часто використовують припікання папілом чистотілом або зрізають самостійно їх нитками. Це дуже небезпечно. По-перше, можна отримати сильний опік, по-друге, – запалення і некроз пошкоджених тканин. Якщо у вас на тілі є папіломи, які сковують ваші рухи, зверніться негайно до лікаря. Адже при активному впливі на таку ділянку папілома починає активно розростатися, це говорить про прогресуючий процес вірусу. Більше того, якщо випадково здерти таке новоутворення, це може призвести до кровотечі і запалення навколишніх тканин. Папіломи можуть перебувати і на слизових горла та носа – це може призводити до частих застуд, осиплості голосу або постійної закладеності носа.

На жаль, вилікувати папіломи неможливо. Якщо у вашому організмі присутній цей вірус, він назавжди. У такому випадку варто ретельно стежити за своїм здоров’ям. Спочатку варто проконсультуватися у грамотного фахівця, який може призначити видалення папілом, що турбують, особливо коли їх стає все більше. Найчастіше вони видаляються лазером, скальпелем, рідким азотом або спеціальними апаратами. Далі дуже важливо підтримувати свій імунітет. Включайте до свого раціону продукти, багаті вітамінами і мікроелементами, наприклад, такими як селен, цинк, залізо, магній. Також варто менше нервувати, адже дуже часто саме стресові ситуації провокують виникнення нових папілом. Варто відмовитися від шкідливих звичок, займатися спортом і дуже важливо дотримуватись особистої гігієни. Найвірнішим рішенням буде консультація лікаря та своєчасний чек-ап організму, адже профілактика завжди краща за лікування.

Підписуйтеся на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!