Зміна сезону: 4 осінні б’юті-проблеми та як із ними боротися

Літо пройшло. На деяких ця думка наганяє тугу, оскільки сезон відпусток підійшов до кінця. Однак для нас це означає, що пора вносити зміни до свого б’юті-плану, щоб освіжити шкіру після літа й запобігти проблемам зі шкірою та волоссям, які можуть виникнути восени.

Як освіжити шкіру після літа? Як підтримати її красу та здоров’я в період міжсезоння? Чи варто змінювати свій річний догляд на осінній? Ці питання не дають спокою багатьом. Зокрема тим, хто вже зіткнувся з такими поширеними осінніми б’юті-проблемами, як сухість, тьмяність, зневоднення, пігментація та прояв ознак старіння шкіри.

Розповідаємо, як відновити шкіру після тривалого впливу сонця, вітру, морської води, піску та впоратися із вищеперерахованими б’юті-проблемами осіннього сезону.

Сухість, лущення та зневоднення шкіри

Постійне сонце, вітер, хлорована або солона морська вода, сухе повітря протягом тривалого періоду часу − все це сильно зневоднює шкіру. Шкідливі фактори навколишнього середовища порушують захисний бар’єр шкіри, в результаті вона стає тьмяною, грубою, сухою та починає лущитися.

Щоб відновити баланс вологи в шкірі, варто змінити свої літні легкі зволожуючі засоби на більш щільні та інтенсивні. Сироватки та креми, в складі яких є компоненти, що підтримують гідроліпідний баланс шкіри, підходять. Шукайте засоби з тригліцеридами, скваланом, пептидами, вітамінами, екстрактами водоростей, поживними оліями (жожоба, кокоса, ши), гіалуроновою кислотою.

Не забувайте й про те, що ви нарешті можете повернути ретинол і кислоти до своєї б’юті-рутини, від яких влітку довелося відмовитися через їх фоточутливість.

Кислоти допоможуть дбайливо прибрати ороговілі клітини шкіри, а ретинол буде прискорювати процес регенерації. Шкіра стане більш щільною, пружною та насиченою, повернеться її натуральне сяйво.

Тьмяність шкіри

Влітку шкіра витривала багато. Щоб захистити себе від шкідливих факторів зовнішнього середовища, шкіра збільшує поверхневий шар мертвих клітин. У підсумку вона стає більш тьмяною, лущиться та її колір більше не рівномірний. Але це півбіди. Головна проблема в тому, що всі твої маски, сироватки, олії та креми не могли проникнути туди, де вони дійсно повинні були діяти. Рано чи пізно ороговілі клітини будуть сходити з тіла, але ми рекомендуємо прискорити цей процес за допомогою пілінгів, скрабів і б’юті-процедур.

Видаляючи частину ороговілих клітин, ви зможете не просто прибрати лущення, а й посилити природне сяйво шкіри та вирівняти тон обличчя.

Щоб видалити мертві клітини шкіри, ви можете записатися на карбоксітерапію, хімічний пілінг або лазерні процедури − все залежить від ступеня ураження шкіри. Або ж використовувати домашні засоби для догляду за обличчям із кислотами або абразивними частинками. Коли мова заходить про скраби, варто врахувати важливий момент: у їх складі не повинно бути великих, дратівливих частинок, що дряпають і без того пошкоджену шкіру. Шукайте скраби та гоммажи з мікрогранулами з натуральних частинок (цукор, сіль або пил шкаралупи горіхів, абрикосових кісточок тощо).

Спробуйте: Clinique 7 Day Scrub Cream; L’Occitane Reine Blanche; La Roche-Posay Gommage Surfin.

Якщо скраби з якихось причин вам не підходять, використовуйте пілінги з кислотами або м’які креми з відлущенням, тоніки з AHA− або BHA-кислотами. Вони допоможуть розчинити ороговілий шар, не пошкодивши нових клітин. А значить, всі продукти, що ви будете наносити після пілінгів, проникнуть глибше й подіють краще, повертаючи шкірі красу, здоров’я та сяйво.

Спробуйте: Dermalogica Multivitamin Thermafoliant; Kiehl’s Over-Night Biological Peel; Derma E Overnight Peel; The Ordinary Lactic Acid 5% + HA.

Використовувати скраби та пілінги рекомендується не частіше 2−3 разів на тиждень. Крім того, найкраще ці процедури здійснювати у вечірній час, бо кислоти можуть зробити шкіру дуже чутливою до сонячних променів.

читайте також

Ослаблений бар’єр шкіри

І не забувайте використовувати сонцезахисні креми навіть в осінній період. У той час, як ультрафіолетове бета-випромінювання (викликає почервоніння та сонячні опіки) восени стає менш агресивним, альфа-промені (які є головною причиною фотостаріння) як і раніше сильні й у вересні, й у листопаді. Правильний сонцезахисний крем на осінній період повинен містити зволожуючі компоненти та антиоксиданти, що будуть відновлювати шкіру й захищати від пошкодження вільними радикалами.

В інтерв’ю для Beauty HUB Ніл Кітчен, доктор наук і директор із розвитку космецевтичного бренду HydroPeptide, рекомендує українцям користуватися сонцезахисними засобами широкого спектра з SPF-фактором 30−50, не менше. Оскільки шкіра в українців у більшості випадків світла, до інсоляції ми повинні ставитися більш уважно. Тим більше після використання пілінгів.

Виникнення або посилення ознак старіння шкіри

З приходом осені ви можете помітити негативні шкірні зміни: при зміні сезону з’являються характерні сухі плями на шкірі та зморшки. Такі зморшки в більшості випадків є ознакою зневоднення, особливо, якщо ви молоді. Їх називають «зморшками зневоднення» і часто вони виявляються в місцях, де шкіра найбільш тонка: навколо очей, рота, в зоні декольте. Щоб прибрати їх, необхідно заповнити дефіцит вологи. Для цього можете скористатися поживними або відновлювальними масками для обличчя. Вони повернуть шкірі вологу й допоможуть розгладити зморшки.

Спробуйте: Biotherm Aquasource Everplump Night, SK II Facial Treatment Mask, Skinfood Black Sugar Perfect Splash Mask, Clinique Pep-Start Double Bubble Purifying Mask.

Крім домашнього догляду, нормалізувати обмінні процеси в клітинах шкіри можна за допомогою б’юті-процедур. Підібрати правильну процедуру для конкретного випадку може тільки фахівець, тому зверніться до косметолога. До найпопулярніших сьогодні відновлювальних процедур, що насичують шкіру вологою, належать: біоревіталізація та мезотерапія.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також