Знакові твори Агати Крісті, які має прочитати кожен

  • Трихологія

  • Акне

  • Пігментні плями

    Пігментні плями

  • Туризм в Україні 2021

  • Весільний переполох

Знакові твори Агати Крісті, які має прочитати кожен

Агата Крісті — абсолютний феномен у світовій літературі. Її книги посідають третє місце світі за кількістю перекладів після Біблії і драм Шекспіра. На честь дня народження легендарної письменниці довідаймось, у чому унікальність її творів і які саме детективи просто повинні поселитися на ваших книжкових полицях.

У цей день, 15 вересня, народилася королева детективів — Агата Крісті. За своє життя вона написала понад 100 геніальних творів, які перекладали, видавали друкованими накладами і екранізували рекордну кількість разів. Чого вартий лише Еркюль Пуаро, головний герой більшості романів Крісті! Вигаданий детектив вчить за допомогою «маленьких сірих клітинок мозку» робити геніальні речі: розкладати ситуації на молекули, щоб розгадати причини й наслідки тої чи іншої події, будувати складні логічні ланцюжки й буквально сканувати людей.

Знакові твори Агати Крісті, які має прочитати кожен

Агата Крісті по-особливому будувала сюжети своїх творів. Вона не боялася порушувати соціальну проблематику, зачіпала особисті теми й часто апелювала до психології. Попри те, що письменниця здебільшого описувала жорстокі злочини, вона завжди ставила в пріоритет гуманізм.

Багатоповерхові сюжети Агати Крісті можна перечитувати десятки разів і щоразу знаходити в них нові деталі й робити свіжі висновки. Ось чому варто пригадати найбільш знакові твори письменниці і виділити на них місце на книжковій полиці.

«Вбивство у «Східному експресі»

«Вбивство у «Східному експресі»

«Поїзд, що застряг у снігових заметах, мертвий пасажир, 12 підозрюваних у вбивстві й один вусатий бельгієць складають ідеальний антураж для класичного англійського детективу з присмаком нуару і дрібкою готики», — так описують цей детектив критики й часто називають його одним із найкращих творінь Агати Крісті. Справді, історія інтригує вже з перших сторінок, захоплює цікавим переплетенням сюжетних ліній і завершується дуже неочікувано.

«І не лишилося жодного»

«І не лишилося жодного»

Ця книга може бути відома вам під назвою «Десятеро негренят», адже саме так спочатку назвала її авторка. Однак уже в першому американському виданні книга вийшла під назвою «І не лишилося жодного». З того часу це єдина назва в усьому світі. У цьому романі не залучено ні міс Марпл, ні Еркюля Пуаро, а історія переповнена секретами, які нікому розгадати аж до самого фіналу. Похмурі обставини та безліч таємниць забирають читача з голови до ніг у свій полон. І головне — це довгоочікувана несподівана розв’язка, яка до самого кінця тривожить душу та розум.

«Випробування невинуватістю»

«Випробування невинуватістю»

У центрі подій цього детективу — вбивство власниці великого маєтку «Сонячний Ріг», у якому спершу звинувачують її прийомного сина. Однак кожен житель маєтку має власні таємниці й мотиви для того, щоб розправитись із тиранічною жінкою, яка кожному з них зіпсувала життя. Роман вміло розкриває психологічні травми і особливості різних за характером та темпераментом людей, зібраних під одним дахом, кожен із яких мав бажання й можливість вбити жертву.

«Убивства за абеткою»

«Убивства за абеткою»

Цей роман — історія, яка розгортається дуже неквапливо, з детальними описами міст і людей. Поки авторка занурює читача в неповторну атмосферу, у романі відбувається серія вбивств. Перед кожним злочином вбивця відправляє детективу Пуаро листа, у якому пише, де й коли знову проллється кров. Здається, що це спрощує завдання і викрити зловмисника дуже просто. Та одного разу абеткова схема дає збій, і Пуаро розуміє, що вбивцю знайти не так просто.

«О 4.50 із Паддінгтона»

«О 4.50 із Паддінгтона»

«О 4.50 із Паддінгтона» — не просто черговий детектив про розкриття вбивства. Це заплутана, цікава та непередбачувана історія, у якій важливе місце відіграє не лише злочин, але й почуття людей. У книзі ще одна легендарна героїня Агати Крісті, міс Марпл, береться розслідувати справу, свідком якої стала її подруга: місіс Макгілікаді під час поїздки на поїзді  бачила, як у купе вагона поїзда, що йшов паралельною гілкою, чоловік задушив жінку.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також