13 простих правил, які допоможуть врятувати планету

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

13 простых правил, которые помогут спасти планету в 2022 году

Новий рік — чудова нагода почати життя з чистого аркуша і ввести у свою рутину нові правила. Пропонуємо у 2022-му переглянути і ставлення до планети заради збереження флори і фауни Землі і, звісно, власного здоров’я.

На кліматичній конференції COP26 вчені констатували: діяльність людства прямо впливає на незворотні зміни клімату. Після тривалих підрахунків та оцінки ризиків науковці підсумували, що майбутнє Землі — буквально в наших руках. На глобальне потепління, підвищення рівня води в океанах та інші зміни впливають наші буденні звички, які дуже просто змінити.

«Екологія — це насправді зовсім неважко», — сказала в останньому інтерв’ю амбасадорка екологічного напряму ООН Олена Фроляк. 

Ми погоджуємося з цим твердженням і даємо прості рекомендації, яких варто дотримуватися, щоб врятувати нашу планету від екологічної катастрофи.

Догляд за шкірою та екологія

Скоротіть кількість упаковок

Уход за кожей и экология: Сократите количество упаковок

Статистика використання пластикових упаковок приголомшує: щороку у світі виготовляється 151 мільярд штук баночок, коробочок та пакетиків. Зменшити цю цифру нескладно: ми можемо обирати деякі доглядальні продукти у твердій формі (наприклад, мило для рук) та купувати продукти в скляній тарі, яку простіше переробити. Також експерти рекомендують звертати увагу на продукцію брендів, які пропонують рефіл-системи (продають «запаски», якими можна повторно наповнювати оригінальний тюбик від доглядальної, декоративної косметики або парфумерії). Також деякі бренди, наприклад, MAC, приймають порожню тару від косметики або обмінюють декілька порожніх тюбиків на новий продукт. Такі системи сприятимуть вам допомогти не лише планеті, але й бюджету.

Спробуйте безводні формули

Попробуйте безводные формулы

Вода є основою багатьох косметичних продуктів, від кремів та сироваток для обличчя до гелів для душу. Експерти стверджують, що водні формули змушують нас використовувати значно більше косметики і, як наслідок, води та упаковок. Для того, аби скоротити споживання вищеперелічених речей, але не менш ефективно доглядати за обличчям і тілом, спробуйте безводні засоби (наприклад, сухі шампуні та кондиціонери для волосся, а також продукти для обличчя й тіла у формі олій) або обирайте концентровані формули сироваток, кремів та гелів. Такі засоби значно довше прослужать вам, ніж розбавлені водою формули, й дозволять зекономити солідну кількість води.

Уникайте косметики з мікропластиком

Избегайте косметики с микропластиком

Пластикові мікрогранули, небезпечні для океанів, зараз заборонені в таких країнах, як США, Великобританія та Франція. Однак багато брендів в інших країнах світу активно виготовляють продукти (найчастіше скраби), які містять у складі мікропластик. Якщо ви не байдужі до майбутнього нашої планети, спробуйте перейти на екологічні варіанти косметики. Багато брендів виготовляють ексфоліатори з натуральними абразивними частинками, наприклад, додають до формул подріблені кісточки фруктів та ягід, які є більш безпечними для екології.

Вибирайте безпечні сонцезахисні креми

Выбирайте безопасные солнцезащитные кремы

Морські біологи стверджують, що багато виробників додають до сонцезахисних кремів ряд хімікатів, здатних знебарвлювати коралові рифи в океанах. Через це може постраждати вся екосистема, а рифи взагалі зникнути. Для того, аби не завдавати шкоди планеті, не купуйте сонцезахисні засоби з такими хімічними речовинами, як оксібензон і октіноксат, адже саме вони негативно впливають на флору і фауну океанів. Вважається, що мінеральні креми, до складу яких входять оксид цинку та діоксид титану, завдають кораловим рифам значно менше шкоди.

Вибирайте кулькові дезодоранти та антиперспіранти

Выбирайте шариковые дезодоранты и антиперспиранты

Дезодоранти та антиперспіранти — ще один тип засобів особистої гігієни, які негативно впливають на екологію. Фахівці рекомендують відмовитися від варіантів з аерозолями. Річ у тім, що вони містять газоподібні пропеленти, які суттєво псують якість повітря. Також важливо вибирати дезодоранти без запаху, адже це допоможе скоротити кількість викидів небезпечних для повітря летких органічних сполук (ЛОС).

Перейдіть на екологічні засоби особистої гігієни

Перейдите на экологические средства личной гигиены

Тампони та гігієнічні прокладки виготовляються з пластику й хімічних речовин, потенційно небезпечних для організму та екології. На щастя, зараз у вільному доступі можна знайти безпечні для планети і людей варіанти: менструальні чаші, трусики, диски та тканинні прокладки. Якщо у вас немає можливості чи бажання використовувати багаторазові засоби, можете просто перейти на екологічні бавовняні прокладки та тампони.

Використовуйте менше гарячої води

Используйте меньше горячей воды

Зменшення кількості використання гарячої води також може знизити вуглецевий слід і призупинити кліматичні зміни. Екологи стверджують, що оптимальна температура для безпечного вмивання рук та обличчя — 30 °C. На такий же режим варто виставляти пральну та посудомийну машини — цього цілком достатньо для того, аби освіжити білизну, очистити не дуже брудні речі й помити побутовий посуд. Також експерти радять контролювати кількість часу під душем і не зловживати прийманням ванни.

Мода й екологія

Беріть відповідальність за свої покупки

Несите ответственность за свои покупки

У сучасному світі щороку виробляється понад 100 мільярдів предметів одягу. Тому в новому році важливо перш, ніж бігти до каси з черговою блузкою, запитати себе, скільки разів ви плануєте одягнути цю річ і чи справді вона вам потрібна. 

Купуйте на вторинному ринку

Покупайте на вторичном рынке

За останні декілька років запустилося багато інтернет-платформ, на яких кожен охочий може продати власний одяг, взуття та аксесуари. На таких сайтах часто можна знайти брендові або вінтажні речі, які матимуть набагато кращий вигляд і якість, ніж продукція з мас-маркету. Купуючи речі на вторинному ринку, можна значно скоротити кількість відходів і, враховуючи їхню символічну вартість, зекономити кошти на щось потрібніше. 

Беріть одяг в оренду

Берите одежду в аренду

Кожна з нас хоча б раз на рік відвідує події, на які важливо одягнути розкішну нову сукню, або специфічний одяг, який більше нам не знадобиться. Замість того, щоб купувати чергове вбрання на один раз, спробуйте скористатися сервісами оренди. Вони пропонують найрізноманітніший спектр одягу, від ділових костюмів до вечірніх суконь. Це дозволить суттєво зекономити кошти, не загромаджувати гардероб і планету.

Обирайте одяг із натуральних тканин
Выбирайте одежду из натуральных тканей

Близько 60 відсотків волокон, що виробляються у всьому світі, є синтетичними. І саме тканини такого типу не розкладаються й завдають найбільшої шкоди Землі. Тому перед тим, як купувати речі, експерти радять вивчати етикетки й робити вибір на користь бавовни, шовку, льону, вовни. Ще краще, віддавайте перевагу переробленому текстилю. До речі, натуральні волокна безпечні не лише для планети, але і для нас самих, адже вони не подразнюють шкіру.

Правильно доглядайте за одягом

Правильно ухаживайте за одеждой

Чи знаєте ви, що кожне прання одягу призводить до викиду чергової порції мікропластику в океани? Для того, аби допомогти планеті, ощадливіше ставтеся до вашого одягу: бережіть речі від забруднень, наприклад, декоративною косметикою, періть тільки за необхідності і зберігайте в належному вигляді, щоб вони не втрачали форму і привабливий вигляд. Замість того, щоб бездумно викидати речі, подумайте, чи можна відремонтувати їх. Наприклад, відірваний ґудзик, ковтунці та плямки — проблеми, які з легкістю можна вирішити і продовжувати використовувати улюблені елементи гардеробу, не купуючи нові (непотрібні) одиниці.

Позбувайтеся речей правильно

Избавляйтесь от вещей правильно

Згідно зі статистикою, приблизно 85 % одягу, який потрапляє на звалища — речі цілком придатні для використання. Щоб скоротити кількість відходів, перед тим як викинути річ у сміттєвий бак, подумайте, чи може вона ще комусь знадобитися. Речі, які вам набридли або стали неактуальними, можна розмістити на ресейл-платформах і виручити за них символічні кошти, запропонувати знайомим або віддати на благодійність.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!

читайте також