6 фанфіків, що стали книгами

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Кожна людина, чи то великий письменник або звичайний робочий, надихалися чужими ідеями. Але тільки деякі заходили настільки далеко, що писали цілі твори – фанфіки.

Якщо говорити коротко, то фанфіки – це історії, які були створені за мотивами улюблених автором книг, фільмів та ігор. Адже ви, можливо, часто вражені, наприклад, від перегляду фільму, персонажі і їхній навколишній світ якого вражали вас до глибини душі. В голові виникають постійні ідеї, незрозумілі повороти сюжету, а також тисячі питань, що починаються «а що якщо..?».

У цій статті ми розглянемо письменників, які настільки стали одержимі від нового потоку ідей, що не втримувалися розписати своє питання «а що якщо» на мільйони символів.

«Фанатка» Рейнбоу Равелл

«Фанатка» Рейнбоу Равелл

«Немає нічого більш п’янкого, ніж створення чогось з нічого. Створення чогось з себе самої».

Ця книга – яскравий приклад того, як працюють фанфіки. Кет, головна героїня роману, з дитинства захоплюється читанням серії книг Джеммі Т. Леслі про хлопчика-чарівника (нікого не нагадує?) і з часом починає писати історії, які пов’язані з персонажами улюблених книг – фанфіки. Опубліковані розповіді надзвичайно швидко стають популярними в середовищі таких же фанатів, як і сама Кет.

У «Фанатки», до речі кажучи, є окрема частина – «Так тримати». У ній безпосередньо розповідається про те, як розвивається життя персонажів, які оселилися в фанфіках Кет.

«Втрачений рай» Джон Мільтон

«Втрачений рай» Джон Мільтон

«Краще бути владикою пекла, ніж слугою неба».

Ви напевно не раз читали літературу, тим або іншим способом пов’язану з Біблією. Так ось, Джон Мільтон створив абсолютно новий погляд на всім відому історію, використовуючи тільки оригінальних персонажів. Причому це яскраво виражається в тому, що Сатана – трагічний герой. Чим вам не фанфік?

«П’ятдесят відтінків сірого» Е. Л. Джеймс

«П'ятдесят відтінків сірого» Е. Л. Джеймс

«Той, хто здатний повністю володіти своїм розумом, опанує всім, що належить йому по праву».

Зараз, здається, немає жодної людини, яка б не чула про екранізацію книги «П’ятдесят відтінків сірого». Але мало хто знає, що Е. Л. Джеймс спочатку писала фанатську роботу за мотивами серії книг «Сутінки». Так-так, БДСМ ігри з Белою і Едвардом, ви все правильно зрозуміли. Але після здобуття популярності й конструктивної критики, автор переписала книгу під нашу дійсність, залишаючи основу незмінною.

«Ромео і Джульєтта» Вільям Шекспір

«Ромео і Джульєтта» Вільям Шекспір

«Багатство почуттів цурається прикрас,
Лише внутрішня бідність багатослівна».

Будемо чесні, в реальності у Шекспіра було не так багато творів, сюжет яких він не «запозичив» у інших письменників. Навіть велика історія про Ромео і Джульєтту спочатку була розказана в поемі «Трагічна історія Ромеуса і Джульєтти» (так, Шекспір не сильно морочився з іменами). Але що п’єсу дозволяє вважати не плагіатом, а фанфіком – це оригінальність стилю і додавання власних персонажів до сюжету.

«Поррі Гаттер і Кам’яний філософ» Ігор Митько і Андрій Жвалевський

«Поррі Гаттер і Кам'яний філософ» Ігор Митько і Андрій Жвалевський

«Навіть якщо абсолютно все робиш правильно, від неприємностей ти все одно не застрахований».

Навіть з назви можна помітити, що ця книга – ні що інше, як фанфік з Гаррі Поттеру. Причому Ігор Митько і Андрій Жвалевський постаралися зробити її якомога смішнішим і іронічнішим. Можна сміливо назвати цю книгу самостійною, адже в історії свій оригінальний детективний сюжет, який тримається до останньої сторінки.

«Три мушкетери» Олександр Дюма

«Три мушкетери» Олександр Дюма

«Мовчання – це остання радість нещасних; не показуйте нікому своєї скорботи.
Допитливі п’ють наші сльози, як мухи п’ють кров пораненої лані».

Якщо уважно прочитати передмову цієї книги, то можна помітити попередження Олександра Дюма про те, що персонажі не його, а взяті з книги Mémoires de Monsieur d’Artagnan. Причому сталося це випадково: він настільки захопився прочитанням книги, що навіть не став повертати її до бібліотеки, а почав активно працювати над продовженням історії, що полюбилася йому. Олександр Дюма – один з небагатьох, хто спромігся визнати свою часткову відсутність оригінальності.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також