7 найкорисніших рослинних олій для здорового харчування

На полицях супермаркетів представлений надзвичайно великий вибір рослинних олій. Як не загубитися й вибрати краще?

Експериментувати з рослинними оліями можна відразу з кількох причин. По-перше, для різноманітності, тому що крім звичних оливкової та соняшникової, існує цілий світ інших олій. По-друге, нерафіновані олії холодного віджиму корисні й унікальні – кожна по-своєму. Із новими смаками додається трохи й здоров’я. І, нарешті, просто заради інтересу. Розповідаємо про найкорисніші.

Оливкова олія

Оливковое масло

В останні роки до оливкової олії стали ставитися майже як до вина. Серед виробників проводять дегустації, складають щорічні рейтинги кращих, з’являються фахівці, що досліджують сотні видів оливкових дерев і сортів олії з усіх країн, які її виробляють. Найавторитетнішим вважається рейтинг Flos Olei. Заглиблюватися в смако-ароматичні властивості, може, відразу й не варто, але підглянути в кращих країн їх продукти, запам’ятати кілька ключових сортів під силу кожному. А через деякий час можна навчитися відрізняти ніжні олії від міцних, нотки бальзамічної свіжості, м’яти й розмарину в італійських оліях, від мигдалю та шавлії в грецьких, і правильно підбирати олію до риби, пасти або м’яса. При цьому пам’ятаємо, мова йде тільки про олії extra virgin.

Олія волоського горіха

Масло грецкого ореха

Вперше насичену й ароматну олію, виготовлену зі смажених волоських горіхів, використовували у Франції середини XIX століття. До цього олію віджимали з сирих горіхів, а результат використовували для обробки дерева (наприклад, скрипок Страдіварі). Сучасна олія волоського горіха з виразним, багатогранним і приємним, багатим смаком, добре поєднується з теплими овочами й рибою. Така олія – найкорисніша для судин. Показана при варикозі й атеросклерозі.

читайте також

Гарбузова олія

Тыквенное масло

Віджимати олію з насіння гарбуза почали 400 років тому в Австрії. Поля гарбуза, повільно дозріваючі під сонцем, дарують ароматне й дуже маслянисте насіння, що дають складний темний зелений і коричневий кольори олії та надають її солодкий, горіховий смак. Це одна з найбільш незвичайних за смаком олій. Для тіла і здоров’я – це потужний протизапальний хід. Заспокоює гастрит, підтримує нормальний стан печінки. Таку олію додають до салатів і теплих каш, на кшталт поленти. Зберігати гарбузову олію краще в холодильнику й не більше 3-4 місяців.

Олія авокадо

Масло авокадо

Улюблена олія останніх років величезної б’юті-сфери. Першу олію з авокадо стали робити не так давно, щоб якось використовувати пошкоджені плоди. Сьогодні авокадо спеціально вирощується для отримання олії. Кращі олії – з Каліфорнії, Чилі, Австралії, Нової Зеландії та Ізраїлю. Олія авокадо холодного віджиму за смаком нагадує м’якоть самого плоду. Високо цінується кулінарами, бо має високу температуру горіння: можна смажити, без боязні втратити корисні властивості. Дуже висока концентрація поліненасичених жирних кислот в олії – плюс для нашої шкіри й сильний антиоксидантний ефект для всього організму. Густою зеленою олією заправляємо свіжі салати або готуємо овочі стір-фрай.

читайте також

Кокосова олія

Кокосовое масло

На кокосовій олії готують, використовують як косметику для тіла й волосся, як масажну олію та навіть як ліки. Кілька ложок кокосової олії всередину допоможуть регулювати обмінні процеси в організмі й за короткий термін поліпшити стан шкіри. Така олія нормалізує функції щитовидної залози, регулює рівень глюкози й зайвого холестерину, нормалізує роботу шлунку й кишечника, при цьому дуже легко засвоюється. Не соромимося використовувати масло не тільки зовнішньо, змащуючи шкіру після душу й живлячи волосся, але й додавати в салати, смажити, тушкувати, додавати до випічки й морозива.

Рапсова олія (канола)

Рапсовое масло

Олія, що часто зустрічається в західних джерелах, на жаль, у наших широтах частіше використовується в рафінованому вигляді. Однак всі корисні властивості застосовні тільки з нерафінованою олією холодного віджиму, й у процесі очищення та відбілювання губляться. Але якщо знайти незбирану олію, отримау шляхом холодного віджиму, отримаємо цілком нейтральну, легку олію з легким перцевим смаком. Цінують олію канола за дуже правильне утримання Омега-3 та Омега-6 жирних кислот.

Кунжутна олія

Кунжутное масло

Існує два види кунжутної олії: темна, бурштинова й дуже ароматна сезамова олія, яку дуже шанують на кухнях Південно-Східної Азії та світло-бежева, яку віджимають із несмаженого насіння. Темна олія набагато ароматніша, зі смаком смажених горіхів і гарячого шоколаду, ідеальна для заправок холодних страв, закусок і супів. На світлій олії можна смажити – температура горіння дозволяє, однак така олія буде сильно програвати за смаком. Кунжутна олія відмінно нормалізує кислотність шлункового соку й жировий обмін. А за макро- й мікроелементами в складі, вона – чемпіон за вмістом необхідного для повноцінного розвитку кісткової й хрящової тканини кальцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також